Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizelési probléma?

Vizelési probléma?

Figyelt kérdés

Hét éves keverék kutyámnak, pár napja folyamatos vizelési ingere van. Szegény folyton próbálkozik (erőlködik), de vagy semmi nem jön, vagy éppen csak pár csepp.


Tegnap elvittem a dokihoz, aki ultrahangozta. Nincs kő, nincs tumor, sem polip. Hólyaggyulladást állapított meg, meg van vastagodva a hólyag fala. Belső, vagy külső fertőződés.

Előzmény:

Pár hete volt egy komolyabb műtéte, illetve azt megelőzően áprilisban. Először ivartalanították, illetve eltávolították a baloldali emlősort. Most a baloldali emlőit kellet kioperálni. Állvemhességgel indult az egész probléma. Nagy műtétek voltak.


Lehet összefüggés a műtét, illetve most a vizelési nehézség között? Illetve lehet olyan, hogy teljesen elzáródik? Ma egyáltalán nem láttam, hogy ürült volna, csak próbálkozik. Volt már valakinek hasonló?


2014. aug. 13. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint szuka. Nekünk a 12 éves kan vizslánkkal volt hasonló. Valójában ezek a felcserek semmit nem tudnak pontosan megállapítani. Készülj fel a legrosszabbra.
2014. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem szeretnék a legrosszabbra készülni, és szerintem nem is indokolt. A dokit pedig nem felcserezném le, nagyon jó orvos. Lelkiismeretes, jó hírű, jól felszerelt rendelője van.
2014. aug. 13. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha daganatos volt a kutya,azt jelenti,hogy az immunrendszere is le van gyengülve,ezért fogékonyabb a fertőzésekre is.Az Uh kontrasztanyag nélkül nemigen mutatja ki a kisebb szűkületeket,max azt,hogy nincs nagyobb daganat a környezetében.Inkontinencia lehet szövődménye a műtétnek,de ha Uh val gyulladást diagnosztizált,akkor arra fogja első körben kezelni,hacsak nem végez vizelet vizsgálatot,ami egyben egy célzott AB kezelést is lehetővé tenne,de ez mind plusz nagyobb kiadás.
2014. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az inkontinenciát kizártuk egyenlőre, mert nem piszkít maga alá, tudja kontrollálni, csupán nehézkes a dolog. Ettől tartok, hogy az UH nem mutatott ki mindent. Igen, másod ízben tumort távolítottak el, a 'jobboldali' emlősorból. Most gyógyszert kapott, (Enroxil Flavour)remélem megoldódik a probléma. Már nagyon ideges vagyok. Köszi a választ.
2014. aug. 14. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!