Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó egy kutyahám?

Mire jó egy kutyahám?

Figyelt kérdés
Mindenhol abba a leírásba botlani, hogy a hám sétáltatásnál jól jöhet, pl. kölyöknél, hogy az esetleges húzás miatti nyomás jobban eloszoljon, így ne ártson a kölyöknek, sánánánánánáá.. ÉS munkakutyáknál is nagyon hasznos. Van, aki ezt ki tudná fejteni? Mert egy súlyhúzónál még értem, de amúgy, mondjuk egy őv kutyánál? A rendőrkutyákról élő kép is általában hámostul van az emberek fejében. Ott mi funkciója?

2014. aug. 14. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A kutya szépen "bele tud feküdni" a hámba, ha húzni kezd, nem fog fulladozni (gondolj bele milyen rossz lenne, ha téged is a torkodnál rángatna valaki..). Sokkal jobban tart. Őrzővédő, és rendőrkutyáknál is ez a funkciója. Szerinted melyik kutyának lenne kedve nekifeszülve acsarkodni egy betörőre/bűnözőre, ha közben fuldoklik?

A hátránya az, hogy nehezebb fogni, mert nagyobb erőt tud kifejteni. De szépen be lehet tanítani a kutyát hámmal is sétálni. :)

Kölyköknél is azért van hám, hogy ne fulladozzanak. Nekik szokásuk elindulni nagy erővel valamerre kíváncsiságból.

2014. aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
90%

"Mindenhol abba a leírásba botlani, hogy a hám sétáltatásnál jól jöhet, pl. kölyöknél, hogy az esetleges húzás miatti nyomás jobban eloszoljon, így ne ártson a kölyöknek"


Ez mondjuk nettó baromság. A hám munkára való, sétáltatáshoz nyakörvet használunk, a kutya meg majd szépen megtanulja, hogy nem rongyolunk bele izomból a nyakörvbe.


A hámnak mindenhol ugyanaz a funkciója: elosztja a súlyt így kényelmesebbé teszi a húzást, kitörést a kutya számára.

2014. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azért vettem hámot mert nagyon húzott és nem akartam hogy valami baja legyen, tényleg volt olyan hogy fuldoklott. Sokan mondták hogy de ha hám lesz rajta még jobban fog húzni mert semmi nem tartja vissza. Nem érdekelt, mert úgy voltam vele húzzon jobban de éljen. :D

Megvettem a hámot és szépen sétál vele, nem tudom miért de nem húz jobban tudom irányítani vele. 3 nap alatt megtanulta hogy lábnál sétáljon. Én hámpárti vagyok.

(A kutyám 17kiló)

2014. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 15 kilós a kutyám, alapjáratos hámban NEM húz, míg nyakörvben folyamatosan próbálkozik.


Mégis nyakörvben viszem, mert abban is meg kell neki tanulni közlekedni + belvárosban egyszerűbb vele irányítani a forgalmas helyeken.


Hámot utazáshoz és kiránduláshoz használunk :)

2014. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kis lárvám is azért kapott hámot, mert néha meglódult, aztán -a nyakörv miatt ugye- fuldokolt, rossz volt nézni. Átváltottunk hámra, semmi változás, nem lett rosszabb, de legalább nem fuldoklik. Nem értem, miért fojtogatják mások a kutyájukat "csakazértis", én az enyémet nem fogom.
2014. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:
Tudod van a harmadik csoport, akik nem fojtogatják, nem adnak rá hámot, hanem.... *dobpergés, titkos infó következik* NEVELIK.
2014. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ismerősöm a mopszon hámot használ, mert olyan kis tömzsi, hogy a nyakörvből kibújik és csak azzal tudja pórázon sétáltatni.

Én személy szerint kizárólag autóban használok hámot, mert közel 50 kilós és nem túl biztonságos ha elkezd mászkálni, vagy ha fékeznem kell akkor ne a nyakamba kössön ki a kutya :) Nyakörvtől meg nem akarom kikötni a kocsiban.

2014. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!