Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen elektromos nyakörvet...

M.k.judit kérdése:

Milyen elektromos nyakörvet ajánlanátok egy németjuhász kutyának, aki szétrágja a kerítést, és ahol van kisgyerek is?

Figyelt kérdés

Lassan 3.éve küzdünk ezzel az állapottal, hogy a kutya szétrágja a kerítést. Most csináltattuk meg mert már mindennel toldtuk-foldtuk a kerítést, es szörnyen nézett mar ki. Most hogy új kerítés van, ami nem kevés pénzbe került, nem szeretnénk ha ismét szétszedné...

Sajnos a férjem mar szeretné a kutyát elajándékozni, mert nem szeretné ha újabb kárt csinálna a kutya.. Ez érhető is..

De sajnos én nagyon szeretem minden hülyeségével együtt ezt a kutyát.

Ezért próbálok valami megoldást találni rá, hogy ne kelljen a kutyának mennie...

Tudtok ajánlani olyan elektromos kutyanyakörvet ami jó is, és kisgyerek mellett is alkalmazható?! Van tapasztalatok ilyen szituációban mit lehet tenni?! Más megoldás is érdekel, ha valakinek van tuti biztos bevált módszere! Előre is köszönöm.



#nyakörv #szétrágja a kerítést
2014. aug. 17. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
lekéne vezetni az energiáját akkor nem rombolna. mennyit sétáltok,játszotok naponta?
2014. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk foglalkozni kellene a kutyával, mert unalmában rágja a kerítést... milyen gyakran viszed sétálni, túrázni, futtatni, úszni? Fogadok, hogy soha, mert hát "ott a kert". Napközben hányszor mész ki hozzá, hogy taníts neki valamit? Például azt, hogy HAGYD és akkor amikor látod, hogy a kerupítést rongálja, akkor csak kiszólsz és abbahagyja... Nem a kutyával van a baj, hanem ti ketten együtt nem vagytok képesek megtanulni pár alapvető dolgot a kutyanevelésről. Ha a gyereked rossz lesz, akkor őt is sokkolóval teríted le, vagy akkor majd utánanézel a következetes nevelésnek?
2014. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen így egyszerű az élet. Félrenevelni, csodálkozni hogy miért ilyen hülye, majd árammal baszatni végül elajándékozni.


Halkan megjegyzem hogy olcsóbb lett volna a kutyaiskola mint az új kerítés.


Dogwatch - google. Tájékozódj. Életfogytig tartó garancia van a nyakörveikre, gyereket nem bántja. (mellesleg a gyereket neveljétek meg rendesen, mert az ha felnő holmi elektromos nyakörv nem fog használni). És reménykedj hogy csak leszakad ha fennakad valahol a kutya, nem pedig megfojtja.

2014. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
Mennyit van sétáltatva az a kutya?
2014. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Elektromos nyakörvet szigorúan nem használnék kisgyerek mellett, mert volt már rá példa, hogy abból lett verekedés kutyák között, hogy az egyik azt hitte az áramütésre, hogy a másik kutya bántotta, ezért nekiment. Ha ugyanez megtörténik a gyerekkel... Hát, egyikőtök helyében se lennék.


Nem tudom, mennyire vagytok tisztában vele, de a német juhász munkakutya, nem véletlenül használják őket rendőrségnél és egyéb komoly helyeken. Ez a fajta igényli a munkát, a mozgást, a feladatot, a képzést. Ha ezt nem kapja meg, keres magának valamit, amiben levezetheti a felesleges energiáit - például lebontja a kerítést.


Ha elkezditek naponta hosszú és tartalmas sétákra vinni (póráz nélküli rohangálás, más kutyákkal bandázás, labdázás, feladatok, stb.), neadjisten kutyasuliba is beiratkoztok, valószínűleg elég gyorsan meg fog szűnni ez a probléma.

2014. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Kezdjük ott h az elektromos nyakörv nem erre való. Nem mondom, h az ördögtől való, mert lehet nagyon hasznosan és jól használni, de amire Ti szeretnétek, és amellett h mennyire nem értetek hozzá, csupán a helyzeten rontanátok. És természetesen a kutya inná meg a levét. Akkor már inkább láthatatlan kerítés vagy villanypásztor.


Az meg h nincs vele foglalkozva és ezáltal "hülye" és el akarjátok ajándékozni, ahhoz csak gratulálni tudok. Te azt mondod szereted. Csak a bökkenő az, h a kutya szeretete nem abban merül ki, h megsimizem a fejét amikor elmegyek mellette és adok neki finom falatokat. Hanem a szeretetedet azzal tudod kifejezni felé, h kielégíted az igényeit: mozgás és feladat igényét. Az a fele meg h ezt egy felnőtt ember nem tudta felmérni amikor 3 éve magához vette a kutyát, az kicsit szánalmas és felelőtlen.

2014. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
(de várj, kitalálom, befogadott kutya :D így még ti vagytok a jófejek, h eddig se kellett az utcán lennie...)
2014. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

El vagyok képedve ennyi rossz indulatú hozza szóláson....

Valóban befogadtam, meghalt a gazdája.

Mi vidéken lakunk Pestről 30kmre, de mivel Pesten van a munkám, es a gyerek is Pestre jár bölcsődébe, így korán indulunk, es későn érünk haza.

Sajnos valóban nem tudom sétáltatni, csak este mikorra haza érünk, akkor jön ki velünk biciklizni... Nem egyedül van, van mellette még 2 kutyus.. Sosem volt Németjuhasz kutyusom, csak uszkárjaim voltak, így azért próbálok megoldást találni ra, hogy ne rágjon. En nagyon szeretem az állatokat, és nem is célom elajándékozni... A férjemmel megy a harc, mert ő viszont nem szereti őket...

Az aramos megoldást pont egy kutyakiképző ajánlotta, aki úgy szintén hasznosítja... Ráadásul neves kutyakiképző. Nemetjuhasz fajta mentők ajánlották hogy ő tud nekem segíteni. Azt mondta erre a helyzetre ez a legjobb es a leghatásosabb megoldás...

Szóval lehet nem a legjobb módszer a támadás a ti oldalatokrol, hiszen segítségért jöttem ide.

Szeretem ezt a kutyát, es nem bántani szeretném, hanem megoldani valamit. Azt gondolom en sem olyan hangnemben írtam...

Ha nem tudtok szépen normálisan válaszolni, akkor köszönöm, megoldom kulturáltan máshogy.. Mindentől függetlenül, köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

2014. aug. 17. 15:45
 9/21 A kérdező kommentje:

Jaaa, es nem három éve van nálunk... 10! Eddig is családon belül volt, minden nap sétáltatva volt, es szava szét szedte a kerítést ott is.

Ott folyamatosan feljelentettek minjetca szomszédok, hogy a kutya kirúgja az ő kerítésüket is... Minden oldalról rágott.. Pedig folyamatosan sétáltatva volt, nem is rövid ideig.,, szóval csak 3 éve próbálom megoldani a Kerites sztorit...

2014. aug. 17. 15:51
 10/21 A kérdező kommentje:
Akumi, köszönöm hogy írtál. Igazából van más kutyával. Szemben velünk egy hatalmas nagy ház mentes legelő, rét szerű van. Oda kijarunk minden este mikor haza érünk. 1-óracskát sétáltunk, biciklizünk... De sajnos ennél többet nem tudok.
2014. aug. 17. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!