Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen elektromos nyakörvet...

M.k.judit kérdése:

Milyen elektromos nyakörvet ajánlanátok egy németjuhász kutyának, aki szétrágja a kerítést, és ahol van kisgyerek is?

Figyelt kérdés

Lassan 3.éve küzdünk ezzel az állapottal, hogy a kutya szétrágja a kerítést. Most csináltattuk meg mert már mindennel toldtuk-foldtuk a kerítést, es szörnyen nézett mar ki. Most hogy új kerítés van, ami nem kevés pénzbe került, nem szeretnénk ha ismét szétszedné...

Sajnos a férjem mar szeretné a kutyát elajándékozni, mert nem szeretné ha újabb kárt csinálna a kutya.. Ez érhető is..

De sajnos én nagyon szeretem minden hülyeségével együtt ezt a kutyát.

Ezért próbálok valami megoldást találni rá, hogy ne kelljen a kutyának mennie...

Tudtok ajánlani olyan elektromos kutyanyakörvet ami jó is, és kisgyerek mellett is alkalmazható?! Van tapasztalatok ilyen szituációban mit lehet tenni?! Más megoldás is érdekel, ha valakinek van tuti biztos bevált módszere! Előre is köszönöm.



#nyakörv #szétrágja a kerítést
2014. aug. 17. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

jó amúgy hasra nem kell esni ettől a kütyütől. 2 napot kell rászánni a kutyára miután telepítettétek kb. És figyelni. Mert valóban balul is elsülhet, esetleg menne hozzád, hogy megsimogasd a kerítés mellett a nyakörv meg pont akkor tilt...


Ez a nyakörv hangjelzést ad le mielőtt a kutya elérné a veszélyzónát. Ezt már az első nap azonosítani fogja ahhoz hogy g*cire fáj. 2 nap után meg már a kerítéshez sem mer odamenni. A vezetéket a föld alá kell temetni, de van aminek az árában a telepítése is benne van.

2014. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy nem értem, hogy miért kell ilyen helyzetben elektromos nyakörv. Ha látod és rajta tudod kapni annyira, hogy megnyomd a gombot, akkor már akár ki is mehetsz tiltani, sok különbség nincs a kettő között. És akármelyikkel éred el, hogy befejezze a kerítésbontást, fog magának más "melót" találni, amíg a kiváltó ok jelen van. Lehet, hogy felássa a kertet, vagy reggeltől estig (esetleg estétől reggelig) ordítani fog, vagy szétszed valami mást, amit talál. Vagy extrém esetben elkezdheti magát bántani, német juhászoknál sajnos nem ritka az sem, hogy lerágják a saját farkukat az idegtől.

Ha nincs lehetőséged eleget foglalkozni vele, akkor én azért megfontolnám az elajándékozást, feltéve, hogy ilyen idős kutyának találtok olyan helyet, ahol egy kicsit megmozgatják az agyát is.

2014. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%
a dogwatch nem gombnyomós. Van egy vezeték a föld alatt és ha közel megy hozzá a kutya megrázza a nyakörv.
2014. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem az az elektromos nyakörv kell, amit a gazda kezel. Hanem az, amelyik jelzést ad a kutyának, ha közel megy a kerítéshez.Írták is előttem a márkát.
2014. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Persze, tökéletesen hihető, hogy a "neves" kutyakiképző nem azt ajánlja, amit minden elsőkutyás hülye is tud TAPASZTALATBÓL, hogy a kutyát le kell fárasztani, hogy ne romboljon, hanem elektromos nyakörvet ajánl. Aha. És mi vagyunk a rosszindulatúak, holott ti kínozzátok a kutyáitokat. Minek gyűjtöd őket, ha nem tudsz velük foglalkozni?
2014. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igazából a másik kiskutya után megy ki... Illetve akkor kezdi rágni, mikor a másik kutya kiszökik, es menne utána...

Sajnos a kicsi mindig kifér valahol..

Nem nagyon tudom rajta kapni, mert mikor rag, pont nem vagyunk otthon! Amikor otthon vagyunk nyugodtan van, fekszik a teraszon, vagy kint van velünk.. Szóval csak a másik után menne.. Mást nem nagyon rongált eddig. Viszonylag nyugodt természetű.

2014. aug. 17. 17:26
 17/21 anonim ***** válasza:

Én semmilyen elektromos kütyüt nem raknék a kutyára. Sokkal jobb befektetés lenne szerintem az elektromos KERÍTÉS. Ez nem tilos ugyanis olyan erősségű áram fut benne amit lovaknál is használnak a villanypásztorban. Vajon a lovak miért is nem közelítik meg a fehér zsinórt ? Hát mert megcsípi.

Kutyánál ugyanígy működik. Két fajra van, rácsos és sima madzag.

A szomszédomvan is nj. van, és a drótkerítést meg se közelíti.

2014. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem is az nj-vel kell foglalkozni, hanem a kisebbik kutyával.
2014. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
www.youtube.com/watch?v=BTQemKjih5s
2014. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor oldjátok meg, hogy a kicsi ne menjen ki (a technika hasonló, fárasztás + jó kerítés), és nincs probléma, nem?
2014. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!