Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "újrafegyelmezés" irányvonaláb...

"újrafegyelmezés" irányvonalában segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Tények: 4 éves, kezdettől fogva nevelt, ivartalanított kan, omega típus, konfliktus soha nem volt....


Egy jó ideje kialakult: futkározó kutyák fegyelmezése odaugatással, kergetéssel. (azonnal korrigálok minden esetben!)

Rohangáló gyerekek (!!!) szintén fenti módon történő fegyelmezése. (kimerül a megugatásban, rászólok csöndben marad, de tegnap pl. odáig fajult, hogy egy kb. 5 éves gyerkőc elrohant mellettünk ordítva, visítva valami műanyagizé lóbálva és a kutyám megkergette, alig tudtam begyűjteni, azonnal fektettem és kb. fél óráig nem engedtem felkelni,nem kommunikáltam vele, aztán laposkúszásban közlekedett hazáig)


Ezek a dolgok az utóbbi időben felerősödtek. Territóriális viselkedési problémára gyanakodtam, mert kirándulás alkalmával, leheveredés alatt dominálnak, egyébiránt nem tesz ilyet.


Az alapok újra felállítása nyilván indokolt, de mivel azért egy szófogadó, könnyen együttműködő kutyáról van szó, aki picit félénk nem szeretnék károkat okozni

(aki szerint szóljak a kutyára, neveljem meg szinten gondolkodnak kérem kíméljenek, azért ezen már túl vagyok pár éve)


Kérem azok segítségét akik már 1-nél több kutyát neveltek (nem tartottak!), kertben, nem a nagymamiét szünidőben, tehát tényleg tapasztalattal rendelkezők ötletét várom és köszönöm!



2014. aug. 18. 13:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az a válaszokból nyilvánvalóan kitűnik, hogy kik azok akik ismerik a kutyákat kívűl-belül.


Annak a válaszolónak üzenem, aki szerint nagy feneket kerítek a dolognak, olvasson értőn:


Van egy jól nevelt, kiegyensúlyozott kutyád aki hírtelen megváltozik. Nyílván nem arról van szó, hogy most tünt föl, hogy hogy viselkedik.....bakker

2014. aug. 19. 12:52
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettünk :)

Milyen jellegű változás történt, aminek hatására módosult a kutya viselkedése? Mit fogsz tenni, hogy ismét a régi legyen?

2014. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!