Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyák valók egy 50...

Milyen kutyák valók egy 50 nm-s lakásba?

Figyelt kérdés
A westit és a yorkit kivéve!! mert sokan írtátok azt!! egy olyan 2 szoba 1 konyha 1 fürdő és egy télikert!!

2014. aug. 18. 16:09
1 2 3
 11/21 Hovarju ***** válasza:
100%
Ha megkapja a napi rendszeres testmozgást, feladatokat, sétát, akkor a maradék időben úgyis csak pihenni fog. Úgyhogy a pásztorkutyáktól eltekintve bármilyet tarthatsz.
2014. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Hovarju ***** válasza:
100%
Nekem a 48 m2-en volt már német juhász, alaszkai malamut. Most egy labrador keverék van.
2014. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%
Kicsi lakásba inkább kistermetű kutya VALÓ, de attól még megfelelő körülmények és elegendő mozgatás mellett nagyobb is TARTHATÓ, így talán érthetőbb.
2014. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
palotapincsi,mopsz,spániel
2014. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
tacskó,beagle,corgi,spiccek,boston terrier,angol bulldog,francia bulldog,snaucer,shih tzu,csivava,japán csin,máltai selyemkutya,kaninchen,papillon,skót terrier,foxi,sheltie,uszkár,törpe agár,
2014. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43 nm-en tartok egy huskyt meg egy 16 kilós keveréket állandó jelleggel, mellettük jelenleg egy staffi is állomásozik. 2 jelenleg a kanapén döglik, egy a kis szobakennelében, és ez így szokott lenni mindig, mivel totál le vannak fárasztva. Átlag napi 3 órát kint vagyok velük, ami aktív mozgással telik (pl. bringa mellett futnak, úsznak, más kutyákkal játszanak). Ha te is tudsz ilyen körülményeket biztosítani, nyugodtan választhatsz bármilyen kutyát a nagy területigényű pásztorkutyákon kívül, bár én leginkább egy menhelyi mixet javasolnék.
2014. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi, vagy nagy, nem számít, inkább a fajtajelleget, és még inkább az egyedi jellemzőket vedd figyelembe a választásnál.


Kistestű kutyák közül van amelyikkel nehezebb békésen együtt élni (lakókörnyezet okán), mint egyes nagyobb fajtákkal.


Egy foxi, puli, vagy pumi pl jócskán zajos jószág tud lenni, és tudnának rohanni egész nap, míg mondjuk egy afgán agár jól kisprinteli magát, és a nap nagy részét békésen átszundikálja a lakásban (legalábbis ismerősök kutyái így vannak vele.)


Gondolom úgysem gondolkozol ilyenben, de mondjuk a kaukázisikban, komondorokban, és egyéb óriás, nagyszőrű kutyákat ne válassz.

Mondjuk én egy ekkora lakásba dogot, vagy ír farkast sem választanék, de amelyiktől még lehet közlekedni, ha elnyúlik, az tökéletes méret.


Itt főleg azt kéne eldönteni, hogy te hogy élsz.

Hányan vagytok, vannak-e más állatok, mennyit szoktatok mozogni, mennyit utaztok, ésígytovább.

Ha szívesebben vagytok otthon, akkor kis mozgásigyényű, nyugis kutyát válassz, ha állandóan sportoltok, rohantok, túráztok, folyamatos a nyüzsi, akkor mehet aktív egyed is.

Kisgyerek mellé stabil kutyát, macska mellé olyat, amelyik nem öli meg (kölyöknél ez szoktatható)


Szóval nagyrészt nem a lakás mérete számít, hanem a te életritmusod :)

2014. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Hát én jobb szeretek itthon lenni hetente 1szer 2szer megyek ki sétálni de úgy terveztem hogy azért akkor sokkal többet mozognék!! és napi akár 5ször 6szor is lemennék vele!! Hörcsög van,macska nincs!!Szerintetek egy cocker spániel kölyök milyen? mi a jellemzője??
2014. aug. 19. 07:45
 19/21 anonim ***** válasza:
Pörgős de ment minden kölyköt az első időben őt is 2 ÓRÁNKÉNT le KELL vinni sétálni
2014. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
És szombathelyen ismersz kutya tenyésztőt??
2014. aug. 19. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!