Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábnál követés. Hogyan korrigá...

Lábnál követés. Hogyan korrigáljam, ha nem néz fel?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy falattal kézben, vagy néha falat nélkül is, egész szépen felnéz lábnál követésnél. Nem az orra elé tolt falatról beszélek, hanem csak annyi, hogy a kezemben tartom, de mégcsak nem is balban, és ugyanúgy mozog a kezem, mintha benne se lenne. Eddig ok is lenne. Néha, amikor nem néz fel, pórázrántás, vagy épp egy újabb lábhoz elég ahhoz, hogy felnézzen ismét. Amikor ezek nem elegendők, milyen módszerek vannak, hogy visszatérjen a figyelme? Illetve adott esetben eleve nincs minek visszatérni, mert a szép alapállás ellenére, amint indulunk, "bambán" jön, mégha pontosan is teszi.Amikor a pórázzal nem tudom rávenni, olyankor úgy érzem, hiába fokoznám ezt, akkor se nézne fel, max. elkezdene befordulni.

2014. aug. 21. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A pórázrántáson kívül én a ritmusváltást ismerem. Ha pl. bambul, akkor gyorsítok, esetleg egy pórázrántással, vagy újabb "lábhoz" kiadásával. Lehet fordulásokat is bevetni. A lényeg, hogy fenntartsd a figyelmét.
2014. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Egyébként az sem mindegy mennyit gyakorolsz vele. Ha túl sokat, akkor unalmassá válhat neki és azért is elveszítheti az érdeklődését.


Az jutott még eszembe, hogy a tempóváltásokon kívül még a hangnemeddel is tudsz rá hatni.

2014. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Klikkerrel is fel tudod építeni. Rád néz= klikk+kaja, aztán szépen ki lehet húzni a szemkontaktus idejét= később klikkelsz.
2014. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már előre féltem, hogy jön a sok klikkelős válasz... Nem az a lényeg, hogy ha csinálja, klikkelek-e vagy csak örülök. A lényeg az, hogy ha NEM csinálja... :) Amúgy az első választ köszi, de sajnos nem lankad a figyelme, inkább nem épül fel. Viszont ezen elgondolkodom, hogy esetleg előtte több gyakorlatot csináljak, amiben felfele néz, és változatosan fenntartva a figyelmét, hátha ebből jobb indítani a lábnál követést.
2014. aug. 21. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a kapcsolatotok is. A jó kutya-gazda kapcsolat elengedhetetlen a megfelelő képzéshez.
2014. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Akkor leírom bővebben, h megértsd.

Klikkerrel tökéletesen lehet figyelmet építeni.

Nem munkakutyám van (és zömmel nem is m.kutyák járnak hozzánk), de amint előkerül a klikker, mindegyik teljesen bepörög, h dolgozhasson.


De nyilván szar eszköz a klikker, ezért egyre elterjedtebb sport/munkakutyások között is ;)


Ha "bambán jön", akkor a kedvét kéne visszahozni. Ennek több oka lehet. Ahogy előttem írták, lehet, h unja.

2014. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Légy szíves, ne a klikkert reklámozd, köszönöm, hogy válaszoltál!
2014. aug. 21. 15:27
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Youtube-on számos vidi található a lábnál követés tanításáról, íme egy jó pár találat: https://www.youtube.com/results?search_query=heelwork+training


Az egyik legújabb módszer szerint előbb megtanulja a kutya a helyét a gazda bal oldalán, tehát az alapállást, megtanul helyben igazodni balra-jobbra teljes fordulatokat is, majd ezután lehet elkezdeni lépkedni. Lényeg, hogy gazda BAL kezében van a kaja a csípője magasságában, a kutya orra pedig oda van tapadva :)

Ha alapállásban és igazodásban már oké a dolog, akkor elkezdesz lépni, de eleinte mindig csak EGYET. Tehát lábhoz, lépsz, kutya lép, leül, dicsérőszó vagy klikk-kaja.Aztán 2-t, 3-at, stb-stb, de mindig érdemes visszatérni az 1-2 lépéshez is, mert így lesz az, hogy a kutya nem unja el az egészet, ahogy elindulsz, hanem érdeke lesz FIGYELNI az első lépéstől kezdve, mert lehet, hogy a második lépésnél jön a kaja, de lehet, hogy csak a 10.-nél. Na nem bonyolítom tovább, tehát kutya orra a kajához tapadva, szépen mentek-mendegéltek így. Közben a koncentrációt kell pöccre fejleszteni. Kutya lábnál ül, kajás kezedet kirakod mellé, amint rád néz, klikk-dicséret-kaja. Aztán vársz 1 másodpercet, 2-t, stb-stb.

Ha ez is király, akkor menet közben 1-1 lépés erejéig a kajás kezedet kiemeled a kutya orra elöl, és ahogy visszaér a kezed, kapja is a kaját...később már két pillanatra emeled ki, stb-stb. Ha ez is király és a kutya figyel, akkor a kutya mellé rakod ki a kezed, és így mentek, de sűrűn juti.

Az egész lényege, hogy kényszer nélkül (még póráz se kéne), csupán a jutalommal a kutya AKARJON rád figyelni és dolgozni. Változó ütemben kell jutalmazni, fokozatosan ritkítani...ezt igazán inkább személyesen lehet megnézni és segíteni.

Nem tudom, a klikkert miért hurrogtad le, de SOKKAL PONTOSABBAN TUDSZ IDŐZÍTENI vele, mint csak szóbeli megerősítéssel...lehet, hogy mire kimondanád, hogy "okos", "ügyes", "bravo", addig a kutya már PONT nem néz rád, ergó a rossz viselkedést jutalmaztad le! A klikker baromi GYORS, ez a hatalmas előnye ebben a sportban, ahol minden cm és másodperc számít...

2014. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, Szivli, de amit írtam, az nem arról szól, hanem arról, hogy adott egy eb, aki amúgy jól működött, és túlzottan elhanyagolt gyakorlások következtében kicsit szétcsúszott, és rakom újra össze, és még kicsit hektikus, hogy mikor néz fel, mikor nem. A klikker témát csak azért említettem, mert gondoltam, hogy majd sokan elmagyarázzák, miért jó, és hogy az mindent megold. Az nem más, mint egy tanító ESZKÖZ, ami szükséges helyen tökéletes, de sokan módszerként kezelik. Egy lábnál jövésnél nekem tökéletesen beválik tanításnál, ha ujjongok, mikor felnéz, és néhány ujjongást falat is követ. Ha azt szeretném, hogy tolasson fel a falra, és a jobb hátsó lábával kapcsolja fel a villanyt, arra valszeg nincs jobb eszköz nála. A kérdés megoldásához nem gondolom, hogy beklikkelem a kutyát.
2014. aug. 21. 17:04
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Írtam, hogy a jutalmazással lesz a gond, főleg, ha ki is hagytatok x időt. Kezdd el ismét sűrűbben jutalmazni és motiválással ismét elő jön a kedve
2014. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!