Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli lábnál követés....

Póráz nélküli lábnál követés. Miért marad le?

Figyelt kérdés
Majdnem 8 hónapos kutyámmal rövid távon szoktuk gyakorolni a póráz nélküli sétát, vagyis szoros lábnál követést. Viszont ő ilyenkor szeret egy lépéssel mögöttem battyogni, ami nem is lenne baj, de én meg nem látom, mit csinál, nem-e áll meg felvenni valamit, vagy nem lát-e meg egy macskát, szóval nem tudom szemmel tartani. Próbáltam rávenni, hogy a lábam mellett jöjjön (ha pórázon van ez nem gond, mert megrántom), de egyelőre kevés sikerrel, valamiért mindig lemarad. :P Szerintetek hogyan magyarázzam el neki, hogy oké, hogy követő pozíciót vesz fel, de szeretném, ha a lábam mellett jönne?

2013. okt. 27. 11:07
 1/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
Biztasd, hívjad, csapkodd a combod, motiváld kajával-labdával. Eleinte ahogy a kívánt pózba ért, azonnal dicsérd és jutalmazd. Egyre több és több lépésen keresztül maradjon a kívánt pózba, mielőtt jutalmaznád.
2013. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy hívogatom, csalogatom, és csak néz rám, esetleg meg is áll. :D De majd megpróbálom odainvitálni egy jutifalival, az jó ötlet?
2013. okt. 27. 13:46
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha a kutya kajás, akkor működnie kell :)
2013. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!