Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb háziállat a Bernádhegyi vagy a Golden Retriever?

Figyelt kérdés
a Bernádhegyik tényleg nagyon nyálaznak?
2014. aug. 22. 16:47
 1/5 anonim válasza:
A goldi , és igen, nyálaznak.
2014. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyálaznak, az enyémek mondjuk nem vészesen. Egy lusta kutya, iszonyatosan gyerekcentrikus.Szerintem még a betöröket is körbepuszilná :)
2014. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen rengeteget nyaladzik.igazából mind a kettő barátságos.szerintem döntsd el te melyik neked a szimpi
2014. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk bernáThegyieink vannak/voltak, és valószínűleg lesznek is! :) Nagyon szeretjük a fajtát, kedvesek, bújósak, aranyosak,

DE: aki nem tudja hetente fésülni őket, nem tud gondoskodni a megfelelő táplálásról /nagyon sokat esznek és nem mindegy, mit, mert nagytestű kutyák, nem szabad szar tápot adni nekik! Mi főtt húst is adtunk meg tápot, konzervet, változatosan.../ és aki undorodik a nyáltól, annak nem ajánlom.

A szőrével vedléskor sokat kell szenvedni, naponta egy 110l-es szemeteszsák megtelik olyankor a szőrrel. Nyáron pedig birkanyírás van, mert nagyon nehezen viselik a meleget - tudom, a szőr nem csak fűt, de hűt is, oké, próbáltuk meghagyni nekik, de a tapasztalat azt mutatja, hogy sokkal jobban érzik magukat rövid szőrrel.

Sétáltatni is kell őket minden nap. A mieink egy jó nagy, növényekkel leárnyékolt kennelben vannak, szóval az sem mindegy, hogy tartanád őket. Lakásba nem ajánlom, mert akkora, mint egy borjú. :) És takarítani is kell elég sűrűn, mert jó nagy kupacokat alkot...

Ha nekem kéne választanom, akkor szerintem egy golden retrivernek jobb az itthoni éghajlatban, mint egy bernáthegyinek. De törődni mind a kettővel kell, talán a bernáthegyivel kicsit többet, mert nagyobb, macerásabb fésülni, a mellkasán pedig folyton fésülni, pucolni kell a szőrt, hogy ne rasztásodjon...

2014. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
(Elírtam magam (D/T)) köszönöm a válaszokat mindenképp még átgondolom...
2014. aug. 22. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!