Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki lakásban tart kutyát,...

Aki lakásban tart kutyát, milyen gyakran takarít?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran mostok fel például, vagy porszívóztok ha a szobába is beengeditek?


A másik kérdés a fekhely tisztítása lenne. Egy műanyag kosárba hajtogattam bele nekik plédet. Mivel, hogyan szoktátok tisztítani? eddig kézzel, lavórban kimostam kutyasamponos vízzel, mert arra gondoltam hogy a fertőtlenítőszer a bőrét irritálhatja. Mosógépben mossátok? nekem eszembe jutott mint lehetőség, de anya nagyon ellenzi hogy a kutya cuccát a mosógépbe beletegyem.


2014. aug. 22. 18:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én beteszem a mosógépbe a cuccait, pléd, törölköző, utána átmosom a mosógépet 60 fokon valami egyszerű mosószerrel.

A takarítás attól is függ, hogy milyen fajta kutya, menni és milyen bútor v. szőnyeg van a lakásban...majd kitapasztalod!

2014. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hetente-két hetente takarítunk, a cuccait mosógépben mossuk, semmi baja nincs.
2014. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a válaszokat.


Én is így (hetente-kéthetente) takarítok, és akkor a gépben fogom mosni a plédet. Azt egyébként milyen gyakran érdemes? (amikor nem lesz sáros, tehát nem látszik rajta kosz, akkor is ki kell?)


egyébként elsődleges probléma a kutyaszag, és ezért kérdeztem. H a lakásban vagyok, nem érezni, csak ha néhány órát távol voltam, és hazajövök, a lakásba belépve érzem. Fürdetem a kutyát kéthetente, tehát nem azzal van baj. Az étkezés sem gondolom, hogy kiváltó ok, mert vegyesen kap házi maradékot és Pro Plan tápot.

2014. aug. 22. 18:33
 4/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy (ivartalanított) 10 hónapos kan, terrier keverék
2014. aug. 22. 18:34
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi havonta mossunk ki a cuccait, és van 2-3 tartalék plédünk is, így ez sem gond.
2014. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg naponta többször is takarítok utána, általában 3-6 alkalommal kell felmosni egy nap, de az én kutyusom még nem szobatiszta. :D


Hetente egyébként kutya nélkül is takarítottam a lakást, kutya mellett pedig azért szerintem legalább heti 2-3 alkalommal ideális felmosni, és a kutya szőrétől függően illik porszívózni (mennyire hullik neki, stb) is, esténként pedig legalább egyszer összeseperni a lakást.


Ami a fekhelyet illeti, én simán beteszem a gépbe. Annyi, hogy én külön mosom mindentől, olyankor csak a kutya holmija van betéve, kímélő programon megy, nekem eddig ez vált be. :)

2014. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekünk kertes ház van, de azért válaszolok.

Minden nap söprök, porszívózok, felmosok. Sajnos muszáj.

Ha egy nap kimarad, úgy néz ki a ház, mintha hónapok óta nem takarítottam volna.

Amikor lakásban voltunk elég volt pár naponta megcsinálni ezeket és mégis százszor tisztább volt minden, vissza sírom azokat az időket :( :D

Az alvós cuccukat hetente mosom (bár azt is lehetne 2 naponta :D ) mosógépben azzal a mosószerrel amivel a mi ruháinkat. Ömlik belőlük a szőr mostanában, nem tudom miért, eddig nem volt ilyen.

Minden nap le vannak "csutakolva" ilyen gumis, szőrkiszedő bizbazzal ami egyébként hatékony, mert rengeteg szőrt kiszed, de mégis szélmalomharc.

Utálok takarítani :( :(

2014. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

3 kutya, de mindenhol csak a huskym szőrei vannak. Minden nap felsöprök, különben undorító mocsok van. Heti kétszer felporszívózok és fel is mosok. Így sincs patikatisztaság, de azért elfogadható.

A cuccokat mosógépben 60 fokon mosom, 3-4 hetente.

2014. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. :)
2014. aug. 22. 19:58
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kinti-bentiek, így elég nagy a kosz mindig, pedig naponta takarítok. Tavasztól őszig általában nincs ki-be mászkálás (esetleg akkor, ha esős idő van), reggel kimennek, este meg be. Este megtörlöm őket vizes törölközővel, hogy ne hozzanak be annyi port, meg koszt. Ha sárosabb idő van, akkor lábmosás, vagy törlés.

Általában minden nap takarítok. Ez annyit tesz, hogy mindenhol felporszívózom, beleértve a nappalit, fürdőt, stb. (seperni felesleges, mert csak ide-oda tolom a szőrt), aztán felmosok mindenütt. Fekhelyek párnáit, takaróit kirázom, illetve egy évben egyszer vagy kétszer kimosom (beáztatom, majd megy a gépbe). Általában ezek után nem fehérneműt mosok, hanem kutyás ruhát (mert nem kutyázom minden ruhámban), vagy munkás cuccot, zoknikat, ilyesmit.


Előfordul, hogy pár napig nem takarítok, mert nem érek rá, beteg vagyok, stb. Ilyenkor csak gyorsan összeseprek (szobában a parkettát, illetve fürdőt, konyhát, stb. és kész. De azért 2-3 nap után már elég csúnya a szőnyeg, így igyekszem minden nap kitakarítani.

2014. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!