Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell fürdetni...

Milyen gyakran kell fürdetni egy rövid szőrű kutyát, ha lakásban van tartva?

Figyelt kérdés
Ill., hogy kell-e, és ha igen, akkor milyen sampont, vagy egyéb szert érdemes használni?

2013. nov. 11. 04:06
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
40%
Amikor koszosnak vagy büdösnek találod. Samponon kívül milyen szerre gondoltál? Persze, hogy sampont! Padlófelmosóval ne fürdesd, mert nagyon csípős szaga lesz. :)
2013. nov. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell gyakran, mert a kutyák amúgy nem szoktak fürdeni és ha lakásban van tartva annyira koszos sem lesz. Ha túl gyakran fürdeted felborulhat a bőr természetes ph-ja.

Mondjuk félévente elég, vagy negyedévente. Tehát max. kb. évente 4 alkalommal. Természetesen ez nincs kőbe vésve, akkor is fürdetheted, ha véletlenül belefeküdt valami piszokba séta közben vagy ha esetleg elviszed úszni egy tóhoz, akkor utána, hiszen az ott nem valami tiszta víz és utána száradás után is amolyan állott víz szaga lehet.


Alapvetően elég egy kutyasampont venned, és valami olyan kefét, ami nem sérti fel a bőrét és könnyű vele dolgozni és persze bírja a vizet is. Hiszen fürdetésnél is kell fésülni, hogy kijöjjön a felesleges szőr. Persze neked a rövid szőrű kutyusoddal könnyű dolgod van. :)


Beteszed a kádba, zuhannyal engedsz rá langyos vizet (szembe, fülbe ne menjen) jól bevizezed, majd felviszed a kutyasampont gazdagon és felhabosítod rajta ős jól eldolgozod, bemasszírozod mindenhol a testén. Ez pár percet igénybe vesz, tehát mire az egész testével végzel, addigra más öblítheted is le, jó alaposan langyos vízzel. Utána megtörlöd egy nagyobb törölközővel (érdemes kinevezni egyet a kutyának, amit mindig külön mosol és külön tartasz), majd ha már nem csöpög róla a víz kifésülöd és esetleg hajszárítóval (ne túl meleg fokozaton, mert égetheti a bőrét) megszárítod. Ha teljesen megszáradt átfésülöd újra és kész is van.


Szerintem kutyaparfüm és fényspray meg mindenféle balzsam nem fog kelleni neked, pláne, hogy rövid a szőre. Felesleges pénzkidobás és a kutyának sincs szüksége ilyesmikre, elég a sampon, azt is jól kiöblíteni és kész.


És természetesen ha esetleg kijárós, akkor a fürdés napján ne nagyon engedd ki, mert vagy megfázik vagy még a picit nedves bundájával belefekszik a homokba és csupa piszok lesz. Javaslom, hogy este fürdesd és fürdés után már ne vidd sétálni, vagy csak a kaki-pisi miatt pár percre, aztán csak reggel, mert addigra szépen visszaáll a testhőmérséklete és jobban megszárad a bundája.

2013. nov. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
akkor fürdetem ha nagyon belehempergőzik a sárba, ha lennt játszik. valami 1x ű sampont használok, de van h csak vízzel alaposan átmosom.
2013. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mikor volt natúrszappanom, azzal fürdettem. jó volt, mert nem nyomta el a kutya természetes szagát, viszont jól tisztított és fürdés után nem kattant be. Abból nagyon kevés kellett. egyszer kétszer végighúztam a hátán oldalán lábain szóval minimális mennyiség jól tisztította.
2013. nov. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha kifogy a mostani samponunk, valami illatanyag mentes, natúr fajtát fogok keresni.
2013. nov. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Két nagytestű rövid szőrű kutyám van házba. Nyaranta egyszer fürdetjük őket nyár végén. Tökéletesen elég..
2013. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell,ha büdös,koszos.A mostani saras időben elég a lábak ,tappancs leöblítése vízzel.Ha mosod,csak magas minőségű ,lehetőleg kölyök samponnal legyen,azt is higítva kell az előtte leöblített,vizes bundára vinni és nagyon alaposan,langyos zuhannyal leöblīteni róla.Törölközővel szárazra törlöd,ha van fűtés a lakásban,nem kell szárítani.Havonta egynél töbnször ne fürödjön,mert könnyen kiszárad a bőre.Vannak kozmetikumok,amik allergizálhatják a kutyut,ha arra hajlamos.
2013. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Lakásban tartok staffit, évente fürdetjük samponnal. Egyébként most a sár miatt sima vízzel leöblítem a mancsait, és ennyi. Ha túl sokszor fürdeted kiszárítja a bőrét, meg amúgy is felesleges ha csak nem fetreng bele valami büdösbe, minden más sima vízzel is lejön.
2013. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az előző meg miért lett 0%-os? Semmi baj nincs vele pedig. Saras időben én is csak tappancsot (esetleg hasat, mert kicsi a kutya) mosok tiszta vízzel. Jó igaz, én kéthavonta fürdetem samponnal, de ha rövidszőrűm lenne biztos ritkábban fürdetném. Nem valami szép látvány a csimbókos hosszú szőrű, egy idő után hiába fésülöm ki, összeáll a szőre tincsekbe, pont mint az emberi haj.
2013. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Az első hozzászólónak írom, (csak mosolyogva), hogy nyilván nem bútorápolóval, vagy felnitisztítóval gondoltam a fürdetést :) , hanem esetleg valami olyasmire, hogy a mai gyártók már mindenféle hasznos/haszontalan dolgot kitaláltak, így aztán lehet a kutyasamponon kívül más használható dolog... Asszem valaki natúr szappant is megemlített....
2013. nov. 11. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!