Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja a kutyám?...

Ezt miért csinálja a kutyám? SOS! Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Gyepiről hoztam ki, el akarták altatni. Más kutyáktól nagyon fél, főleg a nála nagyobbaktól, de furán domináns is, ha ismerkednek vele, megadja magát, néha be is pisil, aztán ha rájön, hogy nem támadják meg, ő támad. Ha nem engedem oda, akkor ugat, alig leget visszafogni. Sétánál egyáltalán nem figyel rám, pedig itthon egyfolytában rajtam lóg. Az ölembe ül, piszkál a lábával. Sétálás közben egy darabig jön mellettem, aztán megijed valami hangtól és elém jön. Ha rálépek a lábára, akkor visszaáll.

A másik kutyám csak kinti, őt egyfolytában szekálja. Ha labdázunk, harapdálja a hátsó lábát, ráugrál. Ha leülök és mindkettő ottvan, morog, megharapja. Egyfolytában ugat, pedig nagyon sokat sétálunk, persze együtt nem lehet őket elvinni, mert az új nem hallgat rám.

A fojtónyakörv sem érdekli ha menni akar, vagy ha megijed valamitől, képes lenne megfojtani magát.

Nemrég kezdtem kutyaiskolába hordani, ott néhány alkalom után szépen csinálta a feladatokat, a többi kutya sem érdekelte. Kb. fél óra mulva viszont elfárad, és semmivel nem lehet rá hatni. A feladatokat itthon meg a kutyaiskolábam megcsinálja nagy ímmel-ámmal, de ha sétálunk, semmi se érdekli, mintha ott se lennék.

Nem értem mi lehet a baj, mindent betartok pedig: Sosem bántottam, pontosan, szinte menetrendszerűen megy az élete, naponta 1x fél órát húz biciklin, 3x sétálunk, ebből 2 egészségügyi (ugyanis az udvaron nem kakilhatnak), 1 olyan 1-másfél órás. Kaját egyszer kap, le kell érte ülni és ha nyugodt, ehet. Én megyek ki először minden ajtón. Mivel bent alszik, volt szobakennelje, amibe be is szokattam, de egyszer kapott egy fényt és szétrágta.

Mit rontottam el? A másik kutyával is mindent ugyanígy csináltam, vele semmi baj nincs!



2014. aug. 24. 20:38
 1/7 anonim válasza:
Mennyi idős a kutya és amikor elhoztad mennyi volt?Lehet ott történt vele valami.
2014. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5 hónaposan hoztam el, most múlt egy éves. Oda nem sokkal előtte adták le a tesóival együtt. Szerintem szaporítós, mert erősen fajtajellegű. Már ott is agresszív volt, ezért akarták altatni, a gondozókra is morgott, nem lehetett a tesóin kívül más kutyával összerakni. nekem szerelem volt első látásra, de rendesen feladta a leckét!
2014. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de míg nálad volt ideiglenes, utána kinőtte ezt az idegesítő agressziót. Mostanába meg megőrült, ezért mások véleményére is kiváncsi vagyok. Már azon gondolkozok, hogy visszaviszem. Nem értem miért csinálja ezt, a kiképzővel is normális, a kutyaikolában is
2014. aug. 24. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz hatni a kutyára, nem vagy a vezetője. Jó lenne egy olyan kutyasulit felkeresni, ahol ki tudják deríteni, hogy mivel tudod hatékonyan letiltani a kutyát a nem kívánatos viselkedésekről, mert amíg az nincs meg, addig naná, hogy azt fogja csinálni, ami neki tetszik. Meg hát falkavezérség ugye: a kutya ne lógjon a nyakadon, ne másszon az öledbe, amikor kedve tartja, és ne legyen olyan, hogy nem hallgat rád, csináltasd meg vele, amit mondtál neki, mindig.
2014. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Linkelnél róla egy képet?
2014. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudod,honnan jött,milyen az előélete.Domináns veled szemben,meg a viszonya más kutyákkal sem normális.Az is számít,mennyi ideje van nálad.Sokszor annyira megviselt egy ilyen kutya,hogy több idő,kell neki,míg lenyugszik.Ha nem dolgozik szívesen,keress másik kutyasulit,ahol másképpen motiválják a kutyát,lehet nem jön be neki az ottani módszer.
2014. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

talán pont az a baj, ahogyan hozzáállsz. sőt ,szinte biztos ,hogy itt a baj.

amit elrontottál az egyszerű : nem születtél kutyakiképzőnek :) mint ahogyan senki más sem :)

de az biztos,hogy a hiba benned van.

kutyasuli . azt folytasd . és ( bár most lehúznak, de nem érdekel ) vannak helyzetek,és kutyák, akiknél a bántalmazás eredményes lehet .

a gond az,hogy a legtöbben a bántalmazást félreértik. én ,konkrétan a fizikai büntetés alkalmazását javaslom negatív megerősítésként. a gond az,hogy ezt is tanulni kell . kell hozzá egy lelkiállapot, hogy mindezt nyugodtan ,szinte érzelem mentesen végezd.

ide tartozik : szöges nyakörv kezelése, elektromos nyakörv ( ez nem jó !!), kézzel, vagy lábbal való irányítás,büntetés. és itt nem a kutya nyakbőrének rázogatására, vagy kis taslikra gondolok.hanem, erős ,határozott nyakoncsapásra. vagy célzott oldalba rúgásra. ezeket a dolgokat viszont nagyon figyelmesen kell végrehajtani. használ : igen . működik : igen . alkalmazzák : igen . a lényeg ,hogy mire használod .

2014. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!