Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl sokat ürít a kutyám?

Túl sokat ürít a kutyám?

Figyelt kérdés

3 éves ivartalanított szuka magyar vizsla, hát sokszor 3 szép nagy kupacot is lerak egy nap, ami lehet hogy sok kicsit...josera tápot eszik, feh/zsír 22/12, rost 3, 3604 kcal/kg + zöldség, gyümölcs, zabkorpa és talán 1 tojást is fog kapni hetente...hasonló árkategóriában (ez a táp 780/kg) van jobb táp javaslatotok..amit jobban emészt és kevesebbet kaksizik?

ha lehet vegyétek figyelembe, hogy ivartalanított, szóval lehet hogy hízásra hajlamosabb


ha arra is van tippetek, hogy a táp hogyan befolyásolja a kutya vizeletének fű pusztító hatását, azt külön megköszönöm


2014. aug. 26. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
nèzz szét kicsit a BRIT tápok közzött. Vagy még az acana, de az meg már drágább kategória. :)
2014. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én fél éves agár-vizsla keverékem ma már vagy 6-7 jó nagy adagot lerakott, és még nincs vége a napnak :D Az enyém Joserát és N&D-t eszik, meg Eukanubát. Meg ma egy csomó répát elkunyerált :P


Szerintem a 3 kupac még kevés is egy nap... (Barátnőm 6 éves vizslája csak egy 2 órás tereplovaglás alatt letesz 2-3 kupacot...)

2014. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
előőző vagyok:) vagy nézz utána annak, hogy pl több konzervet adsz nekki mint tápot, vagy azt a nyershússps etetésnek. ezeket még nem próbáltam, de egy utánnaolvasás nem árthat;)
2014. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi nem előző hanem első:) de egyépként az én kutyám is 3x szokott, bár ő még kölyök:)
2014. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezekben a tápokban sok a kutyák számára emészthetetlen anyag, ezért ürítenek sokat. Kevesebbet kell adni, a fehérjét meg inkább más állati táplálékból kell biztosítani vagy pótolni. Nemcsak a kutya, de más emlősállat vizelete is pusztítja a füvet, mivel sok benne a NaCl és azt a fűfélék nem viselik el.
2014. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

NaCl?

ez új..

azt hittem a nitrogén a felelős

2014. aug. 26. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
én mostanában panzi fitt aktív tápot adok neki(8 kg kb 5000 ft) és nem rak le tőle hatalmas kupacokat. ez a fajta táp amolyan hipoallaergén. van benne hal, rizs és alma. szereti is, habár az enyém 2,5 éves keverék ivartalanított kutya.
2014. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Napi kettő,annál több már sok.Eucanuba,Pro plan,vagy bármelyik prémium táp,kutya függő,melyik válik be.Vagy nyers etetés.
2014. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Napi 2 az egészséges, de inkább 1! Ha túl sok a széklet akkor érdemes elgondolkozni a tápváltáson. Mindenkinek más jön be.
2014. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!