Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két 50 kg-s kutyának mennyi...

Két 50 kg-s kutyának mennyi adag BARF kell egy nap? Hogyan kell kiszámolni? Körülbelül mennyire fog kijönne pénzügyileg?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Nekem ivartalan 50 kg-os kanom van, átlagos mozgásigénnyel, nem túl gyors anyagcserével.

Ő most napi 70 dkg környékén kap enni, ennyitől néz ki jól, de volt idő, h napi 1 kg kellett. Ha egy nagyobb mozgásigényű, gyors anyagcseréjű kutyád van, elképzelhető, h akár 1,5 kg is kellhet.

Alapjáraton a testtömegük 2-3%-át kell alapul venni a számításnál, de nálunk ahogy írtam, ennyi sem kell.

H mennyiből tudod kihozni, attól is függ, milyen olcsó húsforrást tudsz felkutatni. Nyesedék húst, csontost húst lehet már kapni 150-250Ft-ért is, de pl. egész nyúl kilója 500Ft környékén van.

2014. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó helyen laksz ha 1,50 megtudsz venni egy egész nyulat...
2014. aug. 27. 10:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint 1,50 euro-ért. Én külföldön lakom.
2014. aug. 27. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor aztán pláne nem tudok árban segíteni, nézz körül, nagyjából most már tudod, h milyen mennyiséggel számolj.

Én olyan 15% zöldséget/gyümölcsöt adok, a többi hús és csontos hús.

2014. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csontos hús pl. csirke nyersen nem árt? Vagy bárány, bármi?
2014. aug. 27. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:

A disznó és a vaddisznó kivételével minden más mehet nyersen, ezeket viszont tilos, csak főzve!

Nyersen a szilánkosra törő csontok sem fognak problémát okozni, sokkal puhábbak. Érdemes úgy csinálnod, hogy kezdetben mindenképp vmi nagyobb darab csontos húst rakni eléjük, h megrágják rendesen, ne tudják egyben lenyelni. Lehet ez akár egész állat, pl. csirke is :)

2014. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!