Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van szükség a kutyáknál...

Miért van szükség a kutyáknál évenkénti veszettség oltásra, ha a vakcina (egy adag, amit egy alkalommal kapnak) minimum 2-3 évig hatásos?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 13:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Mert a jogszabály úgy határozza, hogy évente egyszer kötelező veszettség ellen beoltani a kutyust.
2013. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Mert a magyar hatóságok a biztosamibiztos alapon az évenkénti oltást írják elő. Anno a veszettségi kétszeri beadatását kölyköknek is azzal indokolták, sokan nem oltatják a kutyájukat, így szerintük többen fogják beoltatni.
2013. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az okos embereket,akik ezt kitalálták.


Amúgy nyilván a kamarának is köze van a dologhoz,mivel sok esetben egész évben ez az 1 fix bevétele van az orvosoknak...Képzeld el,akik most is elfelejtik,meg nem volt "idő" meg nem volt "pénz"..akkor ha 2-3 évente lenne kötelező,negyed ennyien se jutnának el orvoshoz.

2013. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Sajon ezzel az a gond,hogy kötelező. Én is ezen rugózom folyton. Pl. az USA-ban - erről biztosan tudom, mert olvastam - az alapoltásokat követően 3-4 évente ajánlott egyáltalán oltatni a kutyákat.

A kutyám májusban volt 3 éves és a kötelező mellé a kombináltból "lealkudtam" és csak a leptoszpirózis vakcinát adattam be.

Ráadásul egy 3 kilós kutyánál nem adnám be egyszerre mindkét oltást.

Természetesen vannak indokolt esetek Pl vadászkutyák, munkakutyák bizonyos területeken dolgozók stb.

2013. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Első: Igen, a jogszabály úgy határozza meg, és ezt kérdezem, hogy miért. :) Mert a jogszabály az nem szükségessé tesz, csak kötelezővé. (Kérdés értelmezés.) :)


Köszönöm a válaszokat.

2013. szept. 25. 13:16
 6/24 Imola Ágnes ***** válasza:
69%
Megsúgnám, hogy egy állatorvos messze nem tud megélni a veszettség elleni oltásokból. Mivel a veszettség egy emberre halálos vírus, szigorúan veszik a dolgot. Ugyanakkor bár a hatása eltart 2-3 évig is, nem biztos, hogy minden vakcinagyártó garantálni is fogja ezt. Az az évi egy oltás nem terhel meg annyira senkit sem. Amúgy ha 2-3 évente lenne, szerintem még én is megfeletkeznék róla....
2013. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Valaki az éviről is megfeledkezik, ezért szerintem jobb lenne félévenként beadni. Vagy három havonta, biztos, ami biztos, nehogy elfelejtsük.
2013. szept. 25. 13:18
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
A pénz miatt, a veszettségi oltás árának minimális része marad a dokinál.
2013. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Akiteki ***** válasza:
100%
Jogszabályt nem érteni kell, hanem betartani. A legtöbb értelmetlen.
2013. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ha visszahoznák az első éjszaka jogát, akkor az emberek kilencven valahány százaléka odadobná a gyerekét, mondván, hogy a szabály az szabály.
2013. szept. 25. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!