Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat vakarózik a beagle...

Sokat vakarózik a beagle kutyám? Annyira aggódom!

Figyelt kérdés

1. Van bolha-kullancs elleni adventix nyakörve, de már túlléptük 2 hónappal a 7-8 hónapos védelmét.

Akkor veszünk újat neki,mikor megyünk szeptember első hetében évi oltásra.

Lehet ezért vakarózik mostanság,mert már lejárt??

Amint beengedem a kinti kenneljéből, a szobába, megy egy kört szaglászni, majd leül az ágyra és egyszerűen a lábát harapdálja(mert viszket) az állkapcsát, a combját vakarja.


2. A közeli környezetünkben egy 30m arrébb (köztünk csak füves terület van) egy ház udvarán tavaly lovakat,disznókat, ludakat, csirkéket tartottak,akkor kezdett még vakarózni..

Aztán nyárra elvitték az állatokat, a kutyám sem vakarózott, most egy 2 hete újra hoztak 1 lovat és csirkéket, és hát ugye most megint elkezdett.

Lehet ennek bármi köze ehhez?


Annyira aggodom miatta.:( apa viszont soha nem veszi komolyan... 13/L


Esetleg vmi házimódszer amíg nem megyünk nyakörvért?



2014. aug. 27. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bolhás.
2014. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen egyértelmű, szinte a kérdésedben benne van a válasz. Miért olyan nehéz bárhol nyakörvet venni?

ok. értem, nem Te hozod a döntést, nem Te fizeted stb. de apud viszont megérthetné, hogy mi a helyzet. Manapság tényleg rengeteg helyen lehet bolhanyakörvet venni, nem értem miért kell várni a szeptemberi oltásra, ami évente egyszer van. A nyakörv pár hónapig véd, ezt nem lehet összekapcsolni az oltással.

2014. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bolhás.
2014. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Advantix nyakörv nincs.Az asdvantix csak spot on,és max 1 hónapig véd.

De valószínű,hogy bolhás,a megoldás a bolhairtás.Ezen nincs mit tovább ragozni.Ti kutyátok,a felelősség is a tietek.Venni kell neki bolhairtót,és nem évi 1x a kötelező oltásnál...hanem spot on-nál havonta,nyakörvnél évente 2x.

2014. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Neostomosannal meg kell fürdetni,mi az állatpatikába 1 ampullát vettünk 450 ft-ért. ezt 1 liter vízbe fel kell oldani majd ezzel a kutyát megfürdetni,megvárni míg megszárad rajta, a bolhától kezdve a tetűig mindent kiírt belőle.
2014. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsi,elirtam ... FORESTO nyakörv, 7-8 hónap fémdobozos, van neki
2014. aug. 27. 12:52
 7/10 anonim ***** válasza:
A foresto nagyon jó.Mi is azt használjuk.Vegyetek neki újat és a probléma megoldva.Mielőtt bolhaallergiája lesz.
2014. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Allergia is lehet. Láb harapdálás, combvakarás erre utal.
2014. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet h valamire allergiás. DE lehet, hogy csak szimplán bolhás. Amit az ötös válaszoló írt azt alkalmaznám én is és azt szoktam én is :)
2014. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pollen allergiára gyanakodnék, ha mindig ilyen tájt kezd vakarózni.
2014. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!