Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A B. A. R. F. etetés tényleg...

A B. A. R. F. etetés tényleg jobb még a prémium tápnál is? Vagy a Prey? Tehát minden kutya jobban fejlődik tőle?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha valóban prémium tápról van szó, akkor szerintem nincs sok különbség a kettő között. Táppal etetni kényelmesebb, de nyers kajával meg az a jó hogy abban tutira nincsenek adalékanyagok, és mégiscsak természetesebb.

A preyt nem ismerem, nem nyilatkozok róla.

Szerintem egyik sem jobb a másiknál, mindnek van előnye is meg hátránya is. Vannak olyan prémium tápok mondjuk, amikből egy adag átszámolva 10x annyiba kerül mint a barf, na annak semmi értelme nincsen.

2014. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

A BARF-nak előnye a prémiumtáppal szemben szerintem, hogy tudod mi van benne, nincsen tele adalékanyagokkal. A hús mellett ott van a zöldség és gyümölcs, így a vitaminokkal sincs gond. A vitaminok stb nyilván a jó minőségű tápban megtalálhatóak, csak van mellette még ilyen-olyan plusz adalék. :)


A PREY sem hangzik rosszul, de az csak hús :) Szerintem az a vitaminszükségletet már nem fedezi.

2014. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Biztos van olyan kutya, akinek nem ez a legjobb, de ritka, mint a fehér holló. Nem nagyon hallottam olyan emberről, aki vissza akart volna állni tápra, mert egyszerűen látványosan egészségesebb.
2014. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is jobb,több szempontból is,csak olvastam,hogy a sok nyers hústól,amit mondjuk éveken át kap,nem biztos,hogy hosszú élete lesz a kutyának,de ugye ez hülyeség?
2014. aug. 27. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Nem feltétlenül jobb. Például sokkal nehezebb mindenből a megfelelő mennyigéset adni neki, gondolok itt pl. a vitaminokra. Könnyebben lehet vitaminhiánya a kutyának, illetve a kalcium-foszfor arányt is nehéz eltalálni, hogy jó legyen.


Szóval, én inkább táp párti vagyok.

2014. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó!

Nem nehéz eltalálni az arányokat, a kutya szervezete MINDENRE válaszol, csak figyelned kell rá, még diploma sem kell hozzá.


Ez a "minden benne van a megfelelő arányban", ez a táp gyártók marketingje, látom jó beléd ivódott :)


A táp és a nyers hús közötti óriási különbség, hogy a nyers húsban élő enzimek vannak, amik erősítik, támogatják az immunrendszert, javítják az emésztést, segítik a sejtmechanizmusok újjáépítését, ez sem a tápról, sem a főtt kajáról nem mondható el.

2014. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Az öreg kutyákkal kifejezetten csodát művel a nyers kaja. Haverom tizensokéves kutyája például már teljesen össze volt esve (volt a bőr, meg alatta a csont, és ennyi volt a kutya), alig bírt menni, aztán elkezdtek nyersezni, és pár hét alatt felszedett magára pár kilót (izmot, nem zsírt), meg nekiállt rohangálni. Azt mondja, lehet, hogy nem is élne már, ha év elején nem váltanak, így meg azért még 2-3 évig kihúzza, mert amúgy semmi komolyabb baja nincs.
2014. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megjött a lepontozómanó :) Szívesen látnám a véleményét a témában, szeretem a jó vitát, komolyan.
2014. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki pontozott le? :D
2014. aug. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!