Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 3 hónapos...

Hogyan kell egy 3 hónapos berni pásztor kiskutyát megtanítani szépen sétálni?

Figyelt kérdés

Mától vihetem ki sétálni, már vettem neki pórázt és nyakörvet, délután szeretnék kimenni vele. A kertben már mentem vele pár kört, de állandóan húz, vagy leül és nem akar jönni. Mit csináljak, hogy ne húzzon, meg egyáltalán hogy néz ki az amikor egy kutya szépen sétál?

Első kutyám, nem akarom elrontani.



2014. aug. 29. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is hozzá kell szokni a a pórázhoz, hogy ne ijedjen meg tőle. Mivel van kert ez könnyű lesz. Rárakod a nyakörvet először abban játszik, szaladgál. Aztán rácsatolod a pórázt és elengeded azt is szokja, hogy csak úgy húzza maga után. Következő lépés, hogy kézbe veszed a pórázt és hagyod mászkálni. Esetleg ha olyan irányt vesz amit nem kellene picit elhúzod. Ne ránts nagyot még ilyenkor. Egyrészt könnyen sérül, másrészt nagyon megijed.


A séták is eleinte inkább ilyen mászkálós, szaglászós, világfelfedezősek legyenek.


Ha konkrétan haladni akarsz akkor elindulsz az adott irányba. A kutya jön utánad. Ha megáll, leül hívjad, vagy finoman húzzad, jelezve hogy jönni kell. Ha előre megy és húz, akkor hátraarcot csinálsz és határozottan elindulsz az ellenkező irányba. Eleinte "tiltakozni" fog, de hamar rájön, hogy itt bizony az van amit Te szeretnél.


Pici kutyánál ezek a pórázséták ne legyenek túl hosszúak, mert nekik ilyenkor inkább a világ felfedezése a fontos. Szokják a szagokat, zajokat, közlekedést stb.

2014. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!