Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés?

Szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
Találtam egy Csivava keveréket zsákba kötve, de szeretném megtartani. 11 órában dolgoztam naponta, így kevés volt a reggeli meg az esti séta, feltakarítottam utána. Most nincs munkám, van időm megtanítani szobatisztaságra. Hogyan kezdjek hozzá? Milyen gyakran vigyem ki? Evés után mennyi idővel? Aki dolgozik és kölyökkutyája van, hogy oldja meg? Még valami, macska is van bent, ha a kiskutya hamarabb észreveszi h kakált a macska mint én (mielőtt kitakarítanám), akkor gyakran odajön hozzám, sz@rdarabbal a szájában. Próbálom tiltani, de olyankor elszalad, úgy kell kiszednem a szájából. Kicsi még egyébként, 3-4 hónapos lehet. Köszi a válaszokat.

2014. aug. 31. 15:46
 1/3 Bdog válasza:
22%
Az én kutyámat (amikor még 8 hetes volt) úgy tanítottam meg hogy miután a szőnyegre vizelt nagy a csempére én belenyomtam az orrát és le szidtam. Illetve sokat járkáltam vele ki és be így megtanulta hogy merre kell kimenni. A jelzés pedig vagy kaparászás vagy járkálás vagy pedig az ajtó előtt ülés.
2014. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne nyomd bele az orrát.

Minden evés,kaja,alvás után leviszed.Lent megdicséred.Ha baleset történik szó nélkül takarítasz.

2014. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bdog válasza:
Kaja után csak akkor vidd le a kutyád ha nem futtatod és ugráltatod mert ki csavarodik a gyomra (nem tudom hogy a csivavánál is ez van-e) és abba belehal. És ha olyan az idő hogy nem tudod levinni akkor még mindig jobb ha riaszt a kutya a közeledő kis barnáról mint hogy baleset legyen. Amúgy meg az nem számít semmit ha 2-3 szor belenyomod az orrát így legalább megtanul jelezni.
2014. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!