Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kutyánknak?

Mi a baja a kutyánknak?

Figyelt kérdés
Van egy kis keverék 1,5 éves, kan kutyusunk. Pár hónapja egy kis gyereket majdnem megkapott (mert evés közben zavarta). A szüleim ott voltak és reflexből elverték (nem agyon verték, csak egy papuccsal a hátsójára, még ha nem is a kutya volt a hibás. Azóta nem szereti a kis gyerekeket, morog rájuk. Pár napja azonban felnőtt tesómat is megharapta, másnap anyumat ( ő ad a gazdija a kutyának, ő eteti) is majdnem, ma meg engem. Semmit támadó/ félreérthető mozdulatot nem tettem, csak simogattam a füle tövét (amit szeret). A kutya nincs láncra kötve, szabadon mászkál a kertben. Játszani is szoktunk vele, van egy szomszéd cica azzal is játszanak néha. Sétáltatva nem sűrűn van, de nagy a kert. Szerintetek mi lehet a baj? Esetleg ivartalanítani kéne?
2014. aug. 31. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
igen, de megnevelni sem ártana (nem verni, mert az nem nevelés...)
2014. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutya volt a hibás, mégis ő kapott. Ez már eleve hiba volt. Nevelni kell, nem verni. Ha nem megy, akkor kiképző kell, vagy kutyasuli.
2014. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Súlyos nevelési gond. Kérjetek tanácsot szakembertől.
2014. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Sétáltatva nem sűrűn van, de nagy a kert." - mondjuk többek között ez a fajta mentalitás a hiba. Plusz valószínűleg kölyökkorában nem lett kellőképpen szocializálva. Egy jó kutyasuli, vagy házhoz járó kiképző segíthet, mielőtt tovább fajulna a helyzet, és végül a kutyát titulálnák "elmebetegnek", meg "kezelhetetlennek", mikor nem ő tehet róla, hanem a gazdája, aki nem nevelte kezdettől fogva következetesen.
2014. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam,hogy ilyen válaszok fognak érkezni.

Nem én ütöttem meg, még csak ott sem voltam. És nem lett meg verve, egy gumi papuccsal lett a seggére csapva. Nyílván utólag mindenki okos, de mikor ott vagy élőben és meg támadja a gyereked, unokád, kistestvéred a kutya (aki nem volt hibás a helyzetben), akkor nem mérlegeled, hogy mi lenne a leghelyesebb.

És ha szocializáció alatt, az értjük amire gondolok, akkor érintkezett másik kutyákkal, macskával, gyerekekkel, emberekkel.

2014. aug. 31. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:

"Gondoltam,hogy ilyen válaszok fognak érkezni."

Hát mert ez az igazság. A kutya nincs megfelelően nevelve és szocializálva. A kert nem pótolja a sétáltatást, bármilyen nagy is legyen, a verés nem pótolja a nevelést. A gond nem az, hogy kapott papuccsal, a gond az, hogy bárkit meg akar harapni.

2014. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A veréssel kapcsolatban nem szeretnék állást foglalni, nem voltam ott.

A nagy gáz, hogy támad. Egy jól nevelt kutya (társállatként) odaadja a vacsiját bármilyen embernek, különösen gyereknek, legfeljebb szól a gazdának, hogy méltatlanság történt...

2014. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!