Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máj+szív mehet minden nap a...

Máj+szív mehet minden nap a kutyának?

Figyelt kérdés

Csirke májat és szívet szoktam félig főtt állapotban adni a kutyáimnak. Napi szinten. A fél éves dog minden étkezéshez kap 1 máj+szívet (napi 3at) és a felnőtt husky-m pedig szintén(ő napi egyet, mivel csak este eszik tápot. Reggel mást kap.)

Tenyésztők javasolták hogy menjen nyugodtan a dognak a máj szív. DE most a napokban hallottam hogy ezt elvileg nem lehet minden nap adni neki.


Kinek mi a tapasztalata. nem fél kiló májról van szó, hanem 3 db-ról/nap. ez is sok?



2014. szept. 3. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Neked jó lenne ha minden nap kenyeret ennél üresen és semmit sem hozzá?
2014. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Májat nem kell napi szinten adni,mert sok benne az A vitamin amit nagyon túl lehet így adagolni.1 héten 1-2x kapjanak csak májat.szivet minden nap lehet az húsnak számít mert izom.
2014. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: úgy érzem félre értelmezted a kérdésemet.....


2. válaszoló. köszönöm a hozzászólást. akkor ezentúl erre figyelek.

2014. szept. 3. 08:46
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ahogyan nekem egy állatorvos mondta... belsőséget nem jó adni a kutyának minden nap. A legoptimálisabb ha heti 3 étkezésnél lesz máj/szív
2014. szept. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet számolni hány dkg a heti maximálisan ajánlott máj mennyisége.

Kutya testsúlyának a 2%, ennek pedig a 30%-a.

Hogy ezt napi szintre lebontva adod neki vagy heti 1x, az tök mindegy, de lehetőség szerint ne lépd túl!

2014. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 5. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!