Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta vs keverék?

Fajtiszta vs keverék?

Figyelt kérdés
Szerintetek számít hogy egy kutya fajtiszta e? Nekem egy keverék kutyám van és mindenhol leszólják hogy nem fajtiszta.. de miért lényeges ez? ugyanolyan szerethető és szerető lény ő is. nektek mi a véleményetek?
2014. szept. 3. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
veled értek egyet. ki szólja le a kutyádat mégis? én nem szoktam ilyennel találkozni, hogy bárki leszólná más kutyáját azért, mert keverék.
2014. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Élettani szempontból a fajtatiszta "rosszabb" a sok beltenyésztés miatt. Szóval, egy keveréknek sokkal stabilabb a genetikai lánca- azaz elvileg sokkal életrevalóbb a keverék állat.


Amúgy szerintem totál mindegy. Kutya mindegyik. Lehet okos, hebrencs, ugatós, morcos, szerethető stb. ha te szereted, szrd le ki mit mond.

Ez a "törzskönyvb*ziság" meg elég sznob dolog szerintem.

2014. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Persze, hogy számít, hogy fajtiszta legyen, hogy nézne már ki, ha egy kutya-macska hibridet tartanék...

Fajtiszta=mindkét szülő kutya volt

Fajtatiszta=mindkét szülő törzskönyvezett, azonos FAJTÁJÚ (pl. Golden retriever)


Amúgy nekem menhelyes kutyáim vannak, max azoknak fontos, akik túl sznobok az örökbefogadáshoz (ezért inkább vesznek 20-30ezerért hirdetőoldalról es társaik...)

2014. szept. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindegy,mindegyik aranyos.
2014. szept. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha valakinek határozott célja van, fontos, hogy a kutya fajtatiszta legyen, jó tenyészetből. De van akinek csak kedvencnek kell, de mivel elképzelés van, igy még keverék kutyát is sokan kinézet alapján választanak. Én ugy veszem észre, hogy manapság nagy divat lett keverék kutyát örökbe fogadni, ez valamiféle magamutogatás a világ felé, hogy látjátok, én milyen jó ember vagyok!! És aki panaszkodik , hogy lenézik a kutyáját, pont az szokott ezzel foglalkozni, hogy kié milyen.
2014. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Részemről keverék... egyenlőre az. fajtatisztára nem szeretnék kiadni több 100ezret... azzal a pénzel hasznosabb dolgot is tudok csinálni. Két keverékem van, és rengeteg dícséretet kapunk, mert barátságosak, jólneveltek, és tele vannak szeretettel. Páromnak egy tk-s rotija van, viszont az is ingyen volt, mert nem tenyészthető tovább, és a tenyésztő a barátja. Nem látok semmi különbséget a fajtatiszta, vagy a keverék között. Mindhárman kutyák, és úgy is viselkednek.

Amúgy a rotival sokkal több beszólást kapok, mint a 2 keverékkel: Miért van farka? Nem kellene kissebb legyen? Nem túl sovány? Nem túl nagy a feje, stb... egy fajtatisztánál szerintem sokkal több a "kötekedés", mivel ott szigorú standardok vannak.... Bezzeg a keverékeimet nem szólják meg ilyesmiért...

2014. szept. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
tulajdonképpen ha házi kedvenc, akkor szinte teljesen mindegy, így is úgy is szeretni való, és szeret is. az már más kérdés, hogy a fajtatiszta kutyák, mind valamilyen "munkára" ( legyen az vadászat-nyomkövetés-öv-stb. ) lettek tenyésztve-szelektálva. sokkal nagyobb problémának érzem azt, ha a gazdi olyan kutyát választ amit valamilyen feladatra tenyésztettek, és ezt a képességét nem használja ki, elfolytja és elcsodálkozik amikor előjön a kutya ösztöne néha, ebből vannak a balesetek.
2014. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Keverék. Mixeim vannak, voltak és lesznek, valószínűleg világ életemben. Talán egy kivételt teszek egy komondorral/ rotival, ha kertes házam lesz, de esélyes, hogy azt is menhelyről fogok hozni, mégpedig egy felnőtt példányt.
2014. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Két törzskönyves kutyám van, és én inkább azt tapasztalom, hogy én vagyok leszólva, mert jaaaj mekkora sznob vagyok, hogy ennyi pénzt adtam "csak" egy kutyáért, vagy micsoda kutyab*zi vagyok, mert húst esznek a kutyáim , éééés persze a szokásos, a törzskönyves kutyák mind betegek, mert túl vannak tenyésztve szöveg. Ami természetesen itt is előjött. A magam részéről magasról teszek rá, hogy kinek van papírja és kinek nincs, még senkihez nem mentem oda, hogy jaj de gáz a keverék kutyád... Két dolgot utálok, ha valaki csak azért tart kutyát, mert az kell a házhoz, vagy ha vagánykodik a szapis kutyájával, ami ugyanolyan keverék, mint a menhelyesek, csak azokat senki nem hazudja "fajtisztának".
2014. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is fajtatiszta kutyám van, és én is azt érzem, hogy sznobnak néznek. Pedig nem tudom mi abban a sznobság, ha valaki szerelmese egy fajtának? Netalán kiállításra akar vele járni? Nyilván fajtajellegű keveréket nem veszünk, hanem csak törzskönyveset. Ha már TK-ja van a kutyának, azt pedig használjuk ki. :) Én megmondom őszintén a keverékeket annyira nem szeretem, mint a fajtatiszta ebeket, mert a keveréknek nincsenek "fajtajellegei" (ezt nem a kinézetre értem). Persze sajnálom őket, hogy a legtöbb nem kell senkinek, de keverékeket felelőtlen kutyatartók gyártanak, aztán raknak ki. Én nem érzem magam hibásnak ez ügyben, ezért lelkiismeret furadálom sincsen. Magyarországon a kutyák kb. 70-80%-a keverék, és a legtöbbnek van gazdája is (a TK nélküli szaporított mini yorkie is társai is ide tartozik!). Minden kutya aranyos, és minden kutya szép. A keverékek is. De szerintem mindenkinek megvan a joga hozzá, hogy olyan kutyát vegyen vagy fogadjon örökbe amilyet akar. Nekem elhihetitek ha tehetném az összes kóbor macskát és kutyát befogadnám, de mégis miből tartanám el őket? Mostanában nagyon rákattantak arra, hogy a fajtatiszta kutyát veszel az rossz dolog, és igenis fogadj örökbe keveréket MERT AZ JOBBAN SZERET MAJD. Ez igen sértő és rohadtul nem igaz. Minden kutya hűséges, ha tenyésztőtől hoztad, ha az út széléről. Nagyon szép dolog megmenteni egy életet, de szerintem nem tönkretenni egy fajtatiszta kutya életét legalább annyira szép.
2014. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!