Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idösen tépkedjem ki a...

Mennyi idösen tépkedjem ki a kutyusom fülébol a szört és hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy Bichon maltase-om 9 hetes és eszrevettem hogy van a fülében mar ször és ugy halottam hogy azt kikel tépkedni és megis hogyan és hogy kene csinalni hogy ne fajjon neki és mennyi idosen szabad? vagy még nem szükséges? vagy kérjem meg az orvost? fajdalmas szokott lenni ez a kutyusnak?


Elöre is köszönöm a segitséget!


2014. szept. 4. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Ki ne tépd! Vidd el kutyakozmetikushoz, ő majd fazonra vágja. Persze, hogy fájdalmas lenne a kiskutyának, neked tán nem fájna, ha a hajadat tépkednék?
2014. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
idióta, ki ne tépesd, ő nem állat hanem ember..
2014. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
bocs ő nem ember hanem állat
2014. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Még nagyon pici, ne tépesd ki, és te se nyúlj hozzá! Várni kell vele, elfér az még ott!
2014. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam egyáltalán neki álni hisz azért kérdeztem meg hogy aki már csinált vagy több a tapasztalata irjon hogy ezt mennyi idösen szabad és hogy,mert sok helyen irják hogy nem faj nekik meg hogy othon is csinalják igy meg ugy.

Nem vagyok én sem hulye hogy anélkül hogy tudjam neki áljak

2014. szept. 4. 16:49
 6/13 A kérdező kommentje:
És mennyi idösen szabad ezt elöszor csinalni? Meg kérem majd az álat orvost
2014. szept. 4. 16:50
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ki kell tépni, vágni nem lehet, és nem is érdemes belül.

Nekem pulijaim vannak, elég szőrös fajta, rendszeresen ki kell tépni a szőrt a fülükből.

(Egyébként a kozmetikus is tépi, nem vágja, a különbség, hogy sok esetben kontár barbár módon, én meg nyilván, mivel saját kutyáim, gondosan, türelmesen...



Én koherrel szoktam megfogni a szőrt. Nem tudom, ilyen hol lehet szerezni, én kórházból "szereztem". :)

Az aljáról levágtam flexel a rögzítő bordákat, így ha megszorítom, nem rögzül a szorítás, csak addig tart, amíg úgy tartom az "ollót". (érfogót)


A lényeg, hogy több, kisebb részletben kell kitépni, nem pedig nagy csomókban. Ha túl sokat fogsz meg egyszerre, sérülhet a fül. Itt szoktak hibázni a kozmetikusok.


Én évente 1 alkalommal szoktam ezt megcsinálni, ősszel, mikor a talppárnái közül is kivágom a szőrt, hogy ne tapadjon bele a hó.


Ha nem vagy biztos magadban, akkor se kozmetikushoz menj, hanem állatorvoshoz, kérd meg, hogy mutassa meg, hogyan kell csinálni.

Egyébként nagyon hasznos erre a koher, de ha nem tudsz szerezni, akkor egyszerűen ujjal is kitépheted. Ha elég erős az ujjad.

A fájdalom miatt ne aggódj, ha kisebb részletekben csinálod, egyáltalán nem fáj nekik. Ez egészen biztos.

A kutyáknak nagyságrendekkel távolabb van a fájdalomküszöbük, mint az embereknek.

Az én kutyáim fel se veszik, amúgy is úgy vannak szoktatva, hogy szeretik ha foglalkozom velük, a legnagyobb tépkedés közben is kb elalszanak , annyira leszarják.

Meg ők is érzik, hogy jót teszel velük, és ha az elején pozitív megerősítéssel csinálsz rajta ilyeneket, akkor békésen fog tűrni mindent.

2014. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
kb mennyi idösen kezdhetem el? most 9 hetes
2014. szept. 4. 16:58
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

OFF:


Bichon Maltase???? olyan fajta nincs!!! :D Ha valaki ilyen fajta címszóval adott el neked kölyköt,akkor átvert de nagyon :DDDD


Bichon Havanese

Bichon Frise

Bichon Bolognese



Vagy


Máltai selyemszőrű


Amúgy majd vidd el kutyakozmetikushoz és majd ő megcsinálja!

Nekünk van egy Havanese-ünk és egy Bichon Frise-ünk mi évente 2x-3x visszük őket kozmetikushoz akkor fülszőrt is kitépik bőven elég.


Viszont nyírni csak is 6 hónaposan vidd el,mert addigra nő ki a kölyökszőrt amit nem kéne levágni.


Kozmetikushoz igazításra,meg hogy szokja összes oltás után vidd el.

2014. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Maltai selyemkutya vagyis Bichon maltase,Ugyan az
2014. szept. 4. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!