Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy gond ha 2 hós kutyusom...

Nagy gond ha 2 hós kutyusom nem akarja enni a teljesértékű tápot? Igazából jobban szereti amit én főzök. :D?

Figyelt kérdés
Sajna a tenyésztő is keverte neki a tápot kajával, igy most sem nem igazán izlik neki. Ha belekeverem neki, kiválogassa. Pedig drága, minőségi kaját kap, azt amit a tenyésztő ajánlott. Azt mondta hogy legalább egy éves koráig azt kapjon, hogy egészséges kutya legyen belőle. De ha nem eszi meg nem lesz gond? Ha csak azt adok neki akkor inkább nem eszik. Max ha kézből adom neki. Megfelelő egy ekkora kutyusnak ha a mi kajánkból kap? Tudom hogy hülye kérdés de ez van. :D
2014. aug. 29. 09:49
 1/7 sippara ***** válasza:
Hát ha nem eszik, az azt jelenti, hogy nem éhes. Majd a következő etetésnél enni fog. Vagy az azt követőnél. Minden esetre annak, ha már a legelején, az olyan dolgokban is az ő akarata érvényesül, amiken az egészsége múlik, akkor nagyon komoly gondjaitok lesznek nagyon rövid időn belül.
2014. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az én kutyáim sosem ettek tápot, csak azt a kaját, amit mi eszünk. mégse betegek. egészséges mind a kettő :)

néha macskakaját adok nekik. azt is megeszik. kutyatápot csak akkor kapott, ha tanítottam, jutalomfalatként.

2014. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit főzöl. Amúgy a válogatós kutya arra utal, hogy nem te vagy a falkavezér. Pontosan mi a neve ennek a drága minőségi kajának?
2014. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Brit premium.

Még egy kérdés. Hányszor kellene ennie egy ekkora kutyusnak?

2014. aug. 29. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából Te döntöd el mivel akarod etetni. De ha főzöd a kaját, akkor neki főzzed, ne azt add amit Ti is esztek. Egy kutya tápanyagigénye jelentősen eltér az emberétől.


Ha a tápot szeretnéd adni, akkor odateszed elé, 10 perc múlva elveszed. Következő etetésnél újra próbálod. 2 hónapos kutyánál még egy kicsit fel is áztathatod a tépot pl húslevessel. lehet úgy szívesebben eszi. Aztán 3-4 hónapos korától egyre kevesebb levet teszel rá végül elhagyod.


2 hónaposan még napi 4x érdemes etetni. 4-5 hónaposan 3x. Ezt 6 hónapos kora után 2x-re csökkentik, majd 1 év felett lehet áttérni a napi 1x-i étkezésre.

2014. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 29. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Legalább egy éves koráig érdemes prémium táppal etetni. Ha nem eszi éhezteted, majd eszi következő alkalommal. Nehogy már ő döntse el mit akar enni! A rizstől, krumplitól, tésztától meg a fűszerektől, nem fog nagyra és egészségesre nőni.

Utána azzal eteted amivel akarod. De szerintem egy egészséges kutya vagy húst, vagy pedig prémiumtápot eszik és nem moslékot. Mert az összeöntögetett kaja amit ti esztek, az bizony moslék és NEM a kutyának való!

2014. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!