Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a tenyésztő és...

Mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A tenyésztő tenyészt, a szaporító meg szaporít
2014. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%
az egyiknél 15 ezer egy kutya, a másiknál, meg 200 ezer.
2014. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de mér ?
2014. szept. 5. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Szaporító:

-Csak a pénzért csinálja

-Nem gondozza megfelelően a kutyákat

-Törzskönyv nélküli egyedeket fedeztet..

-A kölykökhöz nem ad törzskönyvet

-Opció nála,az hogy kell a törzskönyv vagy nem kell a törzskönyv

-Oltások nélkül adja el a kölyköt,vagy azt mondja nincs meg az oltási könyv

-Extra mini,meg mini kölyköket ad el

-Nem tájékoztat az adott fajta igényeiről


Tenyésztő:

-Jobbá akarja tenni az adott fajtát,nemesebbé

-Hobbyból csinálja,míg a szaporító ebből akar megélni

-Törzskönyvet még a hobby célra eladott kölyöknek is ad

-Szépen,tisztán tartja Őket

-8 hetes kor előtt nem adja oda Őket,míg a szaporító akár már 5-6 hetes korban meg akar szabadulni Tőlük

-A tenyésztő érdeklődik hova kerülne a kutya,a szaporító nem

-A tenyésztő elmondja az adott fajta igényeit

-Törzskönyves szulát,törzskönyves kannal fedezteti,akiknek megvannak az adott minősítései(pl:Hungarian Champion)

-2 oltással 3-4 féregtelenítéssel,kölyökcsomaggal,törzskönyvvel,néha útlevéllel adja el a kölyköket

2014. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Tenyésztő:

Tisztességesen, becsületesen, felelősségteljesen tenyészti (nemesíti) az adott kutyafajtát, a tenyésztési feltételeknek abszolút eleget tesz, például törzskönyv kiállítása minden kölyöknél (ez nem opció náluk, minden kutyának van törzskönyve). Van kennelnév, tenyésztési engedély, a tenyésztett kutyák pedig szűrve vannak örökletes betegségekre...stb. A tenyészállatokat viszik kiállításokra, így nemesítve a fajtát. Évente egy, maximum két alom kiskutya van nála, de azt is csak akkor hozza le (a fedeztetés csak akkor történik meg), ha már előre van gazdájuk a kicsiknek. Felesleges almot soha nem hoznak le.


Szaporító:

Tisztességtelen, felelőtlen "tenyésztő", nincs kennelneve (néha sajnos van), általában nincs tenyészengedélye, orrba-szájba fedezteti a kutyáit, szűrések nélkül, törzskönyv nélkül, általában beltenyésztett kölyköket árusít. Jól álcázza magát, tenyésztőnek adja ki magát. Törzskönyvet is kínál plusz összegért (pedig tenyésztőnél a tk alap dolog). Ha kéred a törzskönyvet a kölyökhöz, inkább nem téged választ majd gazdinak, mert nincs is neki törzskönyve. Sokan bedőlnek neki, és mivel a törzskönyv plusz 5-10.000 forintot jelent, inkább nem kérik a kölyök mellé a nem létező törzskönyvet. Nagyon rossz körülmények között szaporítja a kutyáit. Szinte havonta vannak új almai, mert van kb 10 szuka és 10 kan kutyája.


Én egyszer bedőltem egy ilyen "tenyésztőnek". De mikor kiderült, hogy nem tenyésztő, hanem szaporító, akkor már a kezemben volt a (betegecske) kiskutya. Nem tudtam otthagyni. Annyira sajnáltam. Onnan egyenesen az állatorvoshoz mentem vele. Mai napig iszom a levét annak, hogy nem tenyésztőtől vettem egészséges kutyát. Ugyan törzsköny van (nyílván "hamis"),de a kutya elég betegecske. Legutóbb két napja voltam a kutyával orvosnál. Havonta kb 5-10.000 forintot hagyok orvosnál.


Forrás: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2199752-mi-a-..

2014. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sanuár ***** válasza:

A tenyésztőknél családon belül van a szaporitás, sokszor agressziv, beteg kutyusok születnek. Egymással párosodnak. A tenyésztőnél ilyen nincs, odafigyel hogy rokonok egymással nem párosodhatnak. Egészséges, okos, értelmes kiskutyái vannak. Oda figyel hogy hova kerül a kutyája. Nem mindig a pénz érdekli, emberséges, nagyon állatszerető emberek.

Igaz a kutyáik is drágábbak. De gondolj bele hogy veszel a szaporitótól egy gyönyörü kis kutyust, imádod, megszereted, és pár év mulva kiderül hogy rengeteg rejtett betegsége van, egy csomó pénzt ráköltesz mert szereted, és még sem egészséges.

Kevés kivétel azért van. De oda kell figyelni megnézni hogy milyen körülmények között élt a kiskutya, meg kell a helyszinen győződni.

Egy uszkártulajdonos.

2014. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sanuár ***** válasza:

6/6-os kiegészitő:


Véletlenül elirtam, a szaporitók családon belül szaporitanak

2014. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!