Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az esély, hogy el tudjam...

Mi az esély, hogy el tudjam ajándékozni beteg kiskutyám? Reális az elajándékozás? Gyönyörűszép fajtatiszta bichon havanese, kölyöknek nézik még most is sokan.

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, nem azért beteg, már 8 hónapos kora óta szerettem volna,közben most másfél évesen jött ki rajta az epilepszia.Állítólag még kinőheti, nem tudom igazat mondd e az orvos, mert kettőnél is voltunk, min a kettő más tanácsokkal látott el.Az elajándékozás oka, hogy terhes lettem 40 felett, veszélyeztetett.Férjem egész nap dolgozik.Van egy kisfiunk.Őt is el kell látni.Meg a kutyakozmetikus sem két fillér.Nem tervezett gyerek,a kutyát is a gyereknek hoztuk, persze mi gondozzuk, de mindenki imádja, de most így hogy lássam el a kicsi gyereket és a kutyát is?Ráadásul amióta terhes vagyok, úgy érzem ki akar sajátítani, el sem mozdul mellőlem.Szóval nehéz, de nekem gyereket is kell altatnom este, ő meg csak csahol utánam.Nem minden szobába bejáratos,de ha nem jöhet utánam kaparja az ajtót, csahol, stb.Férjem már többször kizárta a garázsba emiatt, de ott is folytatja.Óriási garázsunk van, sem hiszem, hogy a bezártság miatt csahol.Tegnap este is mint egy gyereket egy órán át altattam. :(
2014. szept. 7. 18:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha velem vagy gyerekemmel van semmi baja.Amúgy egy haspók, és enni sem lehet tőle, koldul állandóan.Szép izmos, nem kövér, jó minőségű szőre van világosbarna,Soha egy morgást nem morgott senkire, se kutyára se emberre, gyerek mellett nőtt fel eddig.
2014. szept. 7. 18:59
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha fajtatiszta akkor TK-s ebben az esetben a szerződés szerint a tenyésztőnek van visszavásárlási joga.


Viszont ha nincs TK-ja és szuka lehet, hogy elviszik szaporításra és még több epilepsziás kutyát hoznak létre. Én mindenképp ivartalanítanám és felkeresném a bischon fajta mentőket, hogy segítsenek vagy mit javasolnak.

2014. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne add oda senkinek,millióan nevelenk gyereket kutyástól.Kicsit neveld,ne engedj neki mondent.Mondd neki a NEM szót ha olyat csinál amit nem szabad,pl vidd ki a másik szobába vagy az udvarra és a bejáratnál határozott nemmel tiltsd meg h bejöjjön.Persze nem egyből fogja megérteni,de ha kitartasz nem buta kutya az megérti majd mi az a nem.

Ha esztek akkor is mondd h nem,és ne adj neki semmit,mutass a tányérjára h az az övé.

Másik megoldás egy kistestű kutyát magad mellé veszel, és együtt kinti kutyának szoktatod őket.Nem muszály kölyköt hozni menhelyről is tudsz kihozni,és onnantól kezdve ne engedd be,meg fogja tanulni h kint van a helye a társával,sőt még örülni is fog neki.

De ne add oda,felelőséget vállaltál érte.Ha rendre tanítod nem lesz semmi probléma h ott van,kicsit szokasd le magadról.

2014. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Próba cseresznye...a vak bányász is ezt mondta...

Amúgy nevelni kellett volna és akkor nem lenne ő a góré a családban.

És ha nem vagyok indiszkrét, azt megkérdezhetem, hogy ha 40 fölött, veszélyeztetett terhesként egy random babát meg akarsz tartani, a másfél éves, beteg "gyerekedet" miért dobnád hirtelen más nyakába?

2014. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem törzskönyves, de a szülők mind a kettő igen.Tehát így ő csak fajtatisztának mondható, de nem bizonyított nyilván.De nem keverék azért ennyire értek hozzá.35 ezerért vettük tavaly.
2014. szept. 7. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Második kutyát sehogyse hozzatok mellé, nem megoldás, csak a "probléma" fog megduplázódni.

Ha nyekereg, ne is figyeljetek rá, ha kitartóan mondja, határozott "NEM" és lespriccolod vízzel, vagy mellé dobsz egy pár apró kaviccsal megtöltött flakont, ennyi. 1-2 alkalom után rájön majd.

2014. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
emese92 nek üzenem, hogy már régóta akartunk második gyereket, csak nem jött össze évekig.Ezért hoztunk gyermekemnek kárpótlásként kutyust.A nőgyógyászom is azt mondta, hogy valószínűleg az első terhességnél valami baki miatt már nem lehet gyerekem mégegy.Amúgy meg örülök,hogy lesz, de már az első is későn jött egy betegségem miatt.Egy gyerek és egy kutya és egy férjjel is tökéletes lett volna az életem, de gyermekem állandóan tesót szeretett volna, hát most lesz egy.Nyilván ezután jobban védekezünk.Mert mégiscsak lehet gyerek.
2014. szept. 7. 19:15
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát pedig ezt ahogy a kutya most viselkedik, ezt mind-mind TI neveltétek belé. Akarom mondani nem neveltétek semennyire, gondolom el lett kényeztetve, mint a fene, aztán most már persze követeli azt a bánásmódot, amit azelőtt is kapott. Emiatt nem kell elajándékozni. El kell menni vele egy kutyaiskolába, ahol megtanítanak TITEKET, hogy hogyan kell helyesen nevelni a kutyát, hogy ezek a problémák megszűnjenek. Vagy házhoz járó kiképzőt hívni, úgyszint erre a célra.


"Férjem egész nap dolgozik."


Na, azért azt nem hiszem, hogy csak aludni jár haza. Feltételezem azért van 1-1 szabad órácskája, amit mondjuk felhasználhatna arra, hogy a tévé előtt döglés helyett levigye a kutyát, amikor te nem tudod.


"Van egy kisfiunk.Őt is el kell látni."


A fiad hány éves?


"Meg a kutyakozmetikus sem két fillér."


Igen, erre gondolni kellett volna még a kutya elhozatala előtt...


"Nem tervezett gyerek,a kutyát is a gyereknek hoztuk, persze mi gondozzuk, de mindenki imádja, ..."


Ezen miért csodálkozol? Kutyát nem azért vesz az ember, hogy "jólvan Gézuka, nesze itt a kutya, csak hallgass már el". Egy gyerektől nem is lehet elvárni, hogy 100% felelősséget vállaljon egy kutyáért (főleg ha 14 év alatti).


"...de most így hogy lássam el a kicsi gyereket és a kutyát is?"


Más, egyedülálló anyuka is meg tudta ezt oldani, feltételezem akkor neked is menni fog úgy, hogy ott a férjed, a fiad, nagyszülők, barátnők stb, akik tudnak segíteni.


"Ráadásul amióta terhes vagyok, úgy érzem ki akar sajátítani, el sem mozdul mellőlem."


A kutyák meg szokták érezni, amikor az ember várandós, ilyenkor tényleg jobban rátapadnak a gazdájukra, de csak azért mert aggódnak érte, féltik és azért követ, hogy vigyázzon rád, mert érzi, hogy történik valami, csak nem érti, hogy mi.


A csaholásra meg a kutyasulit vagy a kiképzőt ajánlom, mint ahogy fentebb írtam.

2014. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én most nem azt mondom, hogy feltétlenül azonnal elajándékozom, hanem, hogy nehéz kibírni a hisztijeit, így hogy baba lesz, amúgy dolgoznak bennem a hormonok, amióta meg epilepsziás lett, mégjobban megszerettem, féltem őt.A lényeg, hogy ezzel a betegséggel van esély odaadni jól elinformált kuyaszerető embernek?Amúgy kisfiú kutya, és még nincs ivartalanítva, de mivel sosem volt gond azzal, hogy kanoskodna, ugrálna ilyesmi, ezért eddig nem ivartalanítottuk.Sőt lánykutyás ismerősünk is elhozta lánykutyusát, de nem lett semmi.Akkor még nem voltak rohamai.Még most sem vészes,szed rá gyógyszert.De azért féltem persze, hogy most beteg és kiszolgáltatottabb.Meg ha megszületik a baba, akkor nem lesz rá annyi időm. 3 óránként i szoptatás, stb.tesót sem szabad elhanyagolni, szóval félek.Nem így terveztem én sem.
2014. szept. 7. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Teltház van a legtöbb menhelyen, aki meg ivaros "fajtatiszta" kutyát elvisz tőled, az nagy eséllyel szaporító. Azokat meg nemigen érdekli se a kutya hisztije, sem az epilepszia. ha fedezni tud, mehet össze a szukával.

Az, hogy nem lett semmi a lánykutyával, azt jelenti, hogy az nem tüzelt vagy nem volt ivarérett a kan, még szerencse.

Na most akkor meg akarod tartani a kutyát, vagy nem? Nem teljesen egyértelmű!

Ha meg akarod tartani, még a baba születése előtt iktassatok be egy házhoz járó kiképzőt legalább.

Mindenkinek vannak gondjai, én 6évig ápoltam egy rákos spánielt, minden zsebpénzemet (amit nagyrészt diákmunkával kerestem) a kezelésére költöttem. Most kiderült, hogy a szűrt kutyám mégiscsak dp-s. Mellette egyetemre járok és van egy problémás dobim meg egy cicám, párom, életem. Működik a dolog, mert azt akarom, hogy működjön. Minden megoldható, csak akarni kell. Sem a terhesség, sem a hormonok nem mentesítenek a felelősség alól

2014. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!