Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom ezt tanítani a...

Meg tudom ezt tanítani a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Kéz jelekre alapparancsok(ül, fekszik stb...)

És hogy láb mellett sétáljon.

https://www.youtube.com/watch?v=WK6MkxA0isw

1:50-1:52 -ig

Nagyszüleim abban a tévhitben élnek, hogy a kutyának kiképző kell, hogy ilyeneket tudjon. Én bízok benne, hogy egyedül is meg tudom neki tanítani. Ugye menni fog?



2014. szept. 7. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem a kutyának kellene kiképző, hanem neked, hogy miként tanítsd meg a tervezetteket. Persze, némi időt rászánva a neten is találhatsz útmutatást a gyakorlatokra.
2014. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben :) Akkor majd a zsebpénzemből... :)
2014. szept. 7. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet bármit tanítani egy kutyának, a ráfordítandó idő az ami különbözhet, van aki gyorsan tanul, van amelyikkel jóval többet kell gyakorolni.

Lényeg, hogy a tiéd is tudna így lábnál menni, ha kellően meg van alapozva és elég kitartó vagy.

Nem mintha nagyon fontos lenne, de milyen fajta és mennyi idős a kutyád? És milyen parancsszavakat ismer?

2014. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg 10 hetes golden. Még "csak" az ül parancsot ismeri.
2014. szept. 7. 23:08
 5/8 alice_L ***** válasza:
Van benne klikker :)
2014. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alice_L ***** válasza:
Ezt a jaras modot az obedience oktatok gyorsan megtanitjak, de szerintem eleinte csak jatsszal sokat a kutyaddal, ha szépen kiépul a kapcsolatotok és elég labdabolond lesz akkor ezt gyorsan el tudod nala érni. Eleinte az alap tudas boven elég.
2014. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Klikker az itthon is van :) Köszönöm
2014. szept. 8. 00:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg tudod neki tanítani. :)


Nekünk egy 3,5 hónapos német spiccünk van itthon, ráadásul ő az első kutyánk, tehát abszolút amatőrnek és tapasztalatlannak számítunk a párommal a kutyatartás terén, de a kutya 10 hetes korában még így is mindössze egy délután alatt megértette az "ül", a "fekszik" és a "marad" alapjait, utána egész héten gyakoroltam vele és konkrétan ez alatt az egy hét alatt majdnem tökéletesen meg is tanulta őket (nyilván még csak egy kölyök, tehát nem várok tőle hibátlan teljesítményt, meg most még próbáljuk inkább játékosan tanítani, ő is sokszor játéknak tekinti a gyakorlást, de ez pont így jó, mert így legalább szívesen csinálja és láthatóan élvezi is a tanulást).

Most 14 hetes és már ott tartunk, hogy pusztán kézjelekkel le tudom ültetni vagy fektetni, pacsit is szó nélkül kézjelre ad, érti a "várj", "hozd", "fogd" parancsszavakat is, és mindet egyedül tanítottam neki, pedig tényleg ő az első kutyám és előtte sose csináltam még ilyesmit. Nyilván nem is az én érdemem, hogy mindent ilyen gyorsan megértett és megtanult, hanem az övé. :) Nagyon okos, értelmes, intelligens kölyök, ráadásul szívesen is tanul és egyszerűen szívja magába a tudást. Nagy szerencsém van vele, mert tényleg kezdő kutyás vagyok, de vele gyerekjátéknak tűnik minden. :)

2014. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!