Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spániel?...

Cavalier king charles spániel? (Bővebb lent! )

Figyelt kérdés

Szeretek futni úszni bringázni. Játszanék vele, tanítanám a kutyasuli az árától függ.

Milyen betegségei vannak? Kb. Meddig él?

Írhattok csak úgy is, de a legjobb lenne ha tapasztalatból írnátok! :)

Köszi! :)


2014. szept. 7. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivelhogy egy okos, könnyen tanítható kutyáról beszélünk, ezért meg tudod tanítani neki az alapokat.

Olyan betegségeik vannak, amit elkapnak. De ha látnál rajta fura dolgokat, akkor állatorvoshoz vidd. És az élettartalma 11-14 év között van.

2014. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fura dolgok= Büdös szag, étvágytalanság, szőrhullás (sok, vagyis, hogy többnél-több szőr hull), kedvetlenség stb, stb, stb,
2014. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! De ajánlanád nekem?
2014. szept. 7. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Mivel rövid orra van, ezért nyáron nagyon oda kell figyelni a sportnál. Nagy melegben vigyázni kell, nehogy túlterheld vagy hőgutát kapjon. Sok pihenő és árnyék kell neki.

Van egy betegség, aminek nem jut eszembe a pontos neve, de a lényeg, hogy túl nagy az agy és nem fér el a koponyában. Ezt onnan látni, hogy rángógörcsöt kap és szívtépően visít. Nagyon oda kell figyelni, honnan veszed, legyenek meg a szűrései.

De nagyon jól kezelhető, édes kutya, ilyen feltételek mellé tudom ajánlani. :) Csak figyelj nagyon oda! Amíg kicsi, érdemes kutyasuliba vinni a szocializáció miatt, erre tegyél félre mindenképp pénzt. De tényleg egy együttműködő, kedves kutya, ismerek személyesen is. :)

2014. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! ;)
2014. szept. 7. 22:12
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Akkor tudnánk ajánlani, ha azt is leírnád, hogy mit nyújtasz neki. :D pl. napi hány séta?

kinti/benti?

kaja?

stb, stb :D

2014. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 alice_L ***** válasza:
Nem ajanlom se uszni, se futni, se bringazni. Hacsak nem rakod valami hatizsakba, vagy tul vagy a nyolcvanon, és ezt nem vettem észre. Kedves tarskutya, de nem kiséro.
2014. szept. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Rhodesian Ridgeback és a Németjuhász inkább a sportosabb fajta...
2014. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy akik válaszoltak, sok Cavaliert nem láttak életükben...

A lehető legjobb kistestű fajta, ha aktív életet élsz. Természetesen otthon is nagyon jól elvannak a lakásban, de a napi 10-15 km-es túrákkal sincs semmi bajuk.

Betegségek, amik már többször előfordultak Mo-on is:

MVD (szívbetegség)

PL (patella luxatio - térdkalácsficam)

PRA, és egyéb szembetegségek

SM (syringomelia - korábban írtak róla fentebb)


Nagyjából ennyi. Nagyon oda kell figyelni honnan veszel picit. Látogass meg több kennelt, ha teheted, és úgy dönts.

2014. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én olyanról hallottam, hogy könnyen kaphat szívbetegséget. Ez a leggyakoribb elhalálozási ok.
2014. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!