Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát válasszak?

Milyen fajtájú kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Ma egy hete halt meg a vizslám, aki nagyon közel állt a család minden tagjának szívéhez. A szüleim új kutyában gondolkodnak, és mondták, hogy találjam ki milyen fajtát szeretnék. Csak az az igazság, hogy ötletem sincs. Mert a szüleim szerintem vizslát szeretnének újra, de én nagyon félek attól, hogy az új kutya majd a régire fog folyton emlékeztetni... Szerintetek ez egy valós félelem? Ti, ha az én helyemben lennétek milyen fajtájú kutyát vennétek? Maradnátok a vizslánál vagy ha valami újat, akkor ajánlanátok is valamilyen fajtát? :)

2014. szept. 8. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudunk ajánlani, mert nem írtad meg, hogy kinti vagy benti, panel vagy kertes ház, mennyi időt fordítasz rá, milyen kalibert szeretnél.. én egyébként sosem az előző kutyámat látom a mostaniban, pedig ugyanaz a fajta.
2014. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
én évek alatt dolgoznám fel a kutyám halálát, de mindegy ez a te döntésed... ha ennyire nem tudod milyen fajta legyen, akkor inkább menhelyről ments.
2014. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én olyan fajtát választanék, ami a kedvencem. :) Ha neked a Vizsla a kedvenc fajtád, akkor hajrá vegyetek egyet újra! Hidd el, teljesen más lesz mint az előző kutyusod! Ha pedig nincs kedvenc fajtád, vagy nem szeretnél újra vizslát akkor ott a menhely! Elmondod az igényeidet és segítenek kiválasztani neked egy aranyos kis keveréket.
2014. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Menhely, Fajtamentők
2014. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor nekem meghalt a kutyám.Ugyanolyan fajtát vettünk emiatt nem is kedveltem annyira mert folyton ő rá emlékeztetett akár hányszor rá néztem sírva fakadtam.De persze a te döntésed.Én most már imádom a kutyusomat. Ha te vizslát akarsz akkor válaszd a vizslát.Persze menhelyből is választhatnál.Hidd el nagyon jó érzés ha menhelyről választasz.De konkrét kutyafajtát mondjak akkor ajánlom a Boxert.Ők mindig boldogok.Ha öregek is ugyanolyanok mint régen voltak. Nagyon hálás és vidám kutyák.:) Remélem segítettem.
2014. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem korai még újat venni, először heverjétek ki a kutya halálát. Ez egy másik kutya lesz, másik személyiséggel. Mindenképp menhelyről fajtamentőktől szerezzetek :)
2014. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
en csak 2 ev utan tudtam uj kutyat venni, mert csak akkor tudtam felsolgozni a regi kutyusom halálát.
2014. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem jól teszitek, ha új kutyával vészelitek át a fájdalmat. ez nem pótolja Őt, de a pici körüli feladat, az öröm amit ad, enyhíti a bánatot. Vizslát vennék, mert szeretitek a fajtát és ismeritek.

Írd meg mi volt a döntés:)

2014. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ékszerteknős455 ***** válasza:

Szia

Mikor a (kutyaévekben) 15 éves kutyám meghalt...nekem 2-3 cica pótolta...sajnos rosz döntés volt :( híányoznak :( de kihevertem őket :) Csau-csau szent kutya,a gyerekekre vigyázik ! Ha valaki megbánt vagy érzi hogy megakar verni nem támad neki csak egy kicsit morog ! Anyuéknak volt ilyen és a növéremet meg a bátjámat hordozta! Néha ráültek néha meg megfogta a kabát végét és húzta őket ugy segített nekik járni :) Csau-csau-ról képeket és infókat olvass ! :)

2014. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én vártam két kutya között, és így, amikor újra vizslám lett, akkor már csak jó emlékeket idézett fel az előzőről. A családunkban ő már a harmadik vizsla, nem hiszem, hogy valaha más fajtát szeretnék, bár kb. minden normálisabb méretű fajtát szeretek, de a vizsla kötődik a családunkhoz a legjobban, már 3 generáció óta. :)
2014. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!