Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó gazdája lennék-e szerintete...

Kata12345 kérdése:

Jó gazdája lennék-e szerintetek egy kölyök német juhász kannak, amennyiben már volt ilyen fajtájú kutyám. Vagy válasszak más fajtát?

Figyelt kérdés
28 éves lány vagyok,és mivel egyedül élek szeretnék társként magamhoz fogadni egy német juhász kan kölyök kutyát.Már voltak német juhászaim,de különböző okokból kifolyólag csak 2 éves korukig tudtam nevelni őket.Az elválasztás után (9-10 hetes kor) kb.2 hétig tudnék vele otthon lenni, utána napi 9 órában dolgozom.Naponta 1-2 órát tudnék vele foglalkozni,játszani,sétálni,hétvégén minden szabadidőm, illetve szeretném mindenhova magammal vinni, amerre járok.Főleg társként,valamint őrzésre tartanám. Van kertem is (700nm2),és egy pici ház (40nm2)és kinti benti kutyának szeretném tartani.Nekem ez A KUTYA, de nem szeretnék önző lenni, hogy ha egyedül lesz otthon akkor boldogtalan kutya legyen.Azért nem szeretnék mellé másikat, mert már volt együtt két kutyám és akkor a velem töltött idő rövidsége miatt ők voltak egymás számára a falka.

2012. jún. 11. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Biztosan, jó gazdája leszel :) Bárcsak minden állattartó ennyire felelősségteljes lenne, hogy mielőtt kutyát vesz magához, feltegye magának ezt a kérdést!
2012. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállald be, a feltételek megfelelnek a kutya tartásához. Nem lesz boldogtalan a kutya simán kibírja azt az időt amíg dolgozol, nekem 2 németjuhászom van és reggeltől délutánig alszanak főleg ha meleg van.
2012. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk 8 hetesen vennéd, akkor 10 hetes korától a teljes napot magában töltené a kutyád. Ha szabadon hagyod az udvaron, a létező összes rosszaságot háborítatlanul megteheti, hiszen nincs, aki rászólna.

Érdemesebb lenne felnőtt, fiatal kutyában gondolkodnod.Nagyon sok kutyát hirdet a gazdája, mert nem tudják már tartani, vagy éppen besokalltak a neveléssel.

2012. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kertes házban tartott kutyák esetében általában az a helyzet, hogy napközben sokat vannak egyedül otthon. Szerintem ez természetes is, hiszen ők házőrzők, tehát nem a gazdi őrzi a kutyát, hanem a kutya a gazdi otthonát. Egy dolog fontos, hogy amíg kicsi, gondoskodj arról, ne tudjon megszökni vagy ne tudják kilopni az udvarodból.
2012. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha idősebb kutyát vesz, az sem garancia arra hogy a kutya nem fog rosszaságot csinálni, + nem lehet tudni mit csináltak a kutyával az előző gazdái és nem-e fél a kutya bizonyos tárgyaktól, helyzetektől. Aztán meg ha gond lesz a kutyával, a kérdező szenvedhet hogy kinevelje a rossz berögzüléseit a kutyának. Kölyök korban minden kutya rombol, foglalkozástól függően kisebb-nagyobb mértékben persze.
2012. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell rombolnia egy kölyöknek. Viszont az alap nevelést akkor kapja. Naponta tanulja mit lehet, mit nem.Ha a teljes napját háborítatlanul magában tölti, este meg jön a gazdi azzal "nem szabad ezt, nem szabad azt"?

Ha fiatal kutyát fogad be, amelyik esetleg családban nőtt fel, nem biztos, hogy annyira el van rontva. Ráadásul sokkal könnyebb átállítani a gazda elvárásaira, mint egy kölyköt belenevelni a napi életbe.

2012. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze nem biztos hogy lesznek rossz szokásai, de én gyanakvó ember vagyok hogy miért nem bírt el a kutyával, meg hogy miképp próbálta megnevelni mire oda jutott hogy elajándékozza(elsősorban a verésekre gondolok). Egyébként ha érdekel leírom a személyes tapasztalatomat, az öregebb kutyám 5 hónaposan került hozzám, a fiatalabb pedig 8 hetesen és az öregebbel sokkal több gondom van/volt.
2012. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
2 éves koráig...Mivel írtad,hogy egy sem maradt nálad többet....Miért nem veszel egyet vissza a régiekből,minthogy esetleg ezen is túladj 2 év leteltével?Kerül az ember olyan helyzetekben,hogy sajnos a kutyájától meg kell válnia,de ahogy rendeződik a helyzet,megpróbálja visszaszerezni,nem másikat nevelni...
2012. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
20:42 ezek szerint az emberek vagy egész nap őrködnek a kutya felett (tehát nem dolgoznak mint mindenki más) vagy pedig felnőtt kutyát vesznek? Hát én nem ezt látom, és láss csodát mégis normális kutyák és tulajdonosok lesznek! Nem kell egész nap a kutyán lógni. Kennelbe is lehet addig tenni. Szerintem a kérdező nagyon jó gazda lenne.
2012. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem jó gazdija lennél egy kölyök németjuhásznak.

Vannak tapasztalataid,és amiket leírtál elég meggyőzőek.Sok gazdi lehetne ilyen felelőségteljes!

2012. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!