Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért írják nagyon sok kutyáho...

Miért írják nagyon sok kutyához a menhelyek, hogy telepet őrizni nem adják ki?

Figyelt kérdés

És mivan akkor, ha mondjuk telepőrzésre fogadnám be, de megkapna mindent (szeretet, séta, játék, törődés, SZABAD mozgás a kertben, fésülés (már ha bundás), sőt saját medence, ünnepekkor egész nap a családdal), amit egy családi kutya is megkapna?

Nem kérdeztem egy menhelynél se így konkrétan rá, csak nézelődök, és tervezgetek..


2014. szept. 8. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olyan ritka vagy, mint a fehér holló.

Nálunk volt olyan, hogy bekerült egy kutya, meglőtték söréttel, el is kellett altatni végül, de még előtte meglettek a "gazdái", telepet őrzött (abszolút alkalmatlan volt rá egyébként), és közölték, hogy remek, hogy megvan a kutya, csak nekik nem kell, mert pénz, meg addig se őriz, szóval maradt. És sajnos ez az általános hozzáállás, ilyen helyre általában csak addig kell kutya, amíg nincs vele gond. Ha meg lesz, akkor mehet a levesbe.

2014. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezni nem kerül semmibe szinte. Ahol ezt írják, kérdezz az okára rá.
2014. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont azért, mert úgy gondolják, hogy aki telepet akar kutyával őriztetni, az csak kidobja szerencsétlent oda és felé se néz. A menhelyen dolgozóknak nyilván minden tőlük örökbefogadott állat valamilyen szinten a szívükhöz nő. Ha tudják, hogy rossz körülmények közül, pl. szaporítótelepről vagy éhhalál széléről mentették, akkor főleg félnek attól, hogy rossz helyre adják tovább a kutyát, akivel speciálisan foglalkozni kéne.

Ha elhatározod magad, akkor érdemes felhívni a menhelyeket, hogy te ezt tudod nyújtani a kutyának. Valószínűleg nekik is lesznek kéréseik (elbeszélgetés, később csekkolás a kutyán), de ha valóban jó körülmények közé mentenél egy kutyát, nem hiszem, hogy ne segítenének.

2014. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Telepőrző kutya és szeretet, séta, törődés, fésülés.. HÁHÁHÁ! Saját medence, ünnepkor a családdal. Cafetériát is kapni fog?
2014. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan a telepőrzésre használt kutyák láncon vannak, van egy 2cm vastag fekete zsírral borított 50 éves lábosuk, meg egy melegvizes algás lábas a tűző napon a víznek, ha egyáltalán kapnak vizet. Éhes kutya jobban őriz, tehát nincs rendesen táplálva sem. Ja, meg van egy repedezett kútgyűrűje kutyaház gyanánt, amiből ősszel kiviszi a huzat, télen meg belefagy szerencsétlen - ez a sztereotípia van elterjedve, ami az esetek nagy többségében sajnos így is van.

Láttam már ilyen körülmények közt kutyákat, az átlag életkoruk nem lehet több, mint 3-4 év, ha ott maradnak.


Igen, mindenhol van kivétel, az itteni disznótelep őrzésére a határban is gyönyörű, moszkvai őrkutyákat használnak, szabadon vannak egy hatalmas udvaron és tisztán vannak tartva - de ez a ritkább sajnos Magyarországon.

2014. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet te így csinálnád,meg persze vannak kivételek (egy helyet én is ismerek).De a legtöbb helyen jobb esetben szabadon,rosszabb esetben egész nap láncon,kennelben és csak éjszakára van kiengedve. Napi 1x kap enni,vizet.Kitakarítják jobb helyen a kennelt aztán viszont látás.


Embert napi 1x-2x lát szerencsétlen kutya.


Telep őrző kutyákkal nem igazán foglalkoznak.

De pl vannak kifejezetten telepőrzésre kutyák akiket örökbe lehet fogadni.Ott általában már felnőtt,állatokkal-gyerekekkel nem kompatibilis Kau meg kau keverékeket adnak.

2014. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

# 6


Emberre veszélyes kutyát ki sem adhatnának.

2014. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És amint megszűnik a telep, mehet a kutya, amerre lát... Ritka az, hogy valaki hazaviszi.
2014. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, amit leírtam, az úgy is van. Amint az építések befejeződnek, kutyus után nézünk.

Amiket írtam, kifejteném, ugyanis volt már előtte kutya.

Szeretettel neveltük, soha nem bántottuk. Naponta 2x kapott enni, ugyanis nagytestű volt, plusz "jutifalatnak" a helyi büféből mindig jutott valami. Rengeteget sétáltunk vele, ugyanis napközben nem volt "feladata", így vele voltunk. Szerintem a törődést sem kell kifejtenem, mert akkor regény lenne. Szabad mozgás a kertben? Alap. Az előző kutya bundájával is törődtem sokat, amikor váltotta, darabokban jött róla, szóval minimum 2naponta jól megfésültük. Saját medence. Lehet, túlzásként írtam, de van egy hatalmas kerti tó, elkerítve, de nyáron szabadon használhatja, feltéve ha a halakat nem szedi ki:D Karácsonykor és Szilveszterkor, valamint (saccolt) szülinapjakor hazahoztuk pár napra. Már csak azért is, mert ilyenkor nem üzemelt a telep. Egyébként az összes alkalmazott szerette..

Ezeken felül pedig dícséretes módon őrizte a telepet, amikor kellett. Tudta, hogy ha ott vagyunk, nem kell nagyon ébernek lennie, de még így is volt olyan, mikor egy kétes szándékú egyed betoppant, ő hirtelen ott termett és mellénk állt, elrettentő fegyverként:D

Kb. ennyi, nyilván ha majd befogadunk, ugyanezeket elmondjuk a menhelynek.

Ja pluszba egyébként fűtött kutyaháza lenne a hideg napokra...:)

2014. szept. 8. 22:59
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nem olyan cégről van szó, ami megszűnne:D
2014. szept. 8. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!