Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak kíváncsiság! Egy macskát,...

Csak kíváncsiság! Egy macskát, vagy egy kistestű kutyát tartani a drágább/olcsóbb?

Figyelt kérdés
Van kutyám, úgyhogy nem aktuális a kérdés:D Apám jegyezte meg félig viccesen h mennyit költök a kutyára, miért nincs inkább macskám. Aztán erről jutott eszembe, hogy nem is biztos, hogy kevesebbe kerül egy macska, mert ott az alom mint plusz, meg a macskák szeretnek inkább konzervet enni, ilyesmi. Szóval szerintetek melyik kerül kevesebbe? Tegyük fel h mindkettő ugyanannyira egészséges és ugyanakkora testű.
2014. szept. 9. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem mindkettő van és egyformán költök rájuk. Imádom őket é s a legjobb jár nekik! :-) Szerintem ez nagyban függ attól ki mennyire tartja a kedvencét, legyen az kutya vagy macska.
2014. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ajánlott oltásokat is beadatod, nem csak a kötelezőt a macska drágább. A 'kezdő felszerelés' is drágább egy macskára. A mi macskánk szárazat eszik, az azonos kiszerelésnél szerintem egy árban van a kutya és a macska száraz táp, de biztosat nem tudok mondani, mert 2 nagytestű kutyának 15 kilósat veszek, a macskának meg 2 kilósat.

A macska javára írhatjuk, hogy nem rágja szét a játékokat, nem kell póráz és hám/nyakörv. Itt vége is a 'spórolásnak' a macskán.

2014. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van kutya is, macskák is, a macskák lényegesen többe kerülnek. Hihetetlen nagyzabás és válogatós kis dögök. Ráadásul mivel szabadon mozognak (nekik nem akadály a kerítés, a lakásban meg annyit töltenek csak, amennyit úri kedvük tarja, nincs szívem bezárni őket), törzsvendég nálunk az állatorvos is.
2014. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Macskakaja sokkal drágább, mint a kutyáé A többi cuccban nincs nagy különbség. Oltások, játékok, spot-on ugyanannyi. És az alom sem olcsó. A macskára többet költök, mint 2 kutyára.
2014. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk talán csak azért drágábbak a kutyák, mert 2 nagytestű van...

A cicát szerencsére csak az évi 2-3 kötelező vizitre kell vinni. Nem mászkál el, mivel csak benti cica (ha kinti lenne, kb oda is költöztethetném a dokihoz, olyan kis balf#sz), 10 év alatt csak eleinte volt sok bajunk az egészségével, ez remélhetőleg így marad (sajnos szapis). Na meg persze a kozmetikázás... a kutyákkal egyetemben a cica is jön havonta 1x kutyakozmetikushoz nyíratkozni (perzsa, lusta gazdival), körmöt vágatni, stb. Ilyenkor a "kicsi" fürdik, a "nagy" meg fésülködik ( a víztől retteg)...

Kaja téren meg... a cicának elég annyi nyers hús, amit a kutyákéról néha lekockázok neki, egyébként alutasakos meg napközben száraz...mondjuk nem fogyaszt sokat...

Tehát mondjuk ha durván havi 9000 a kutyák etetése plusz a kozmi, akkor ez cicánál kb havi 3000-3500. Ebben mondjuk nincs benne a doki, mert az pl. cicáknak drágább

2014. szept. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs macskám, kistestű kutyám van. De ha átgondolom, hogy mennyit költök rá, és mennyit kellene egy macskára költeni, szerintem kb ugyanaz.
2014. szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5(!) macskám van, és 1 kutyusom. Mivel nekem a kutyatartás a mániám, a hobbim, ezért nyilván Őt drágább eltartani, főleg, hogy nagytestű is pluszban. Minden dologból az M-es, L-es és esetleg XL-es méret drágább a kutyáknak, de nem pár száz forinttal van, hogy több tízezerrel is. A cicáimra én havi szinten 9 ezer forintot költök körülbelül. Ebből 3 felnőtt macska, és 2 kölyök macska etetését oldom meg. Mivel kinti-benti cicák, így alomra is sokkal ritkábban költök, de azért van, hogy azt is venni kell. Mindegyik állat jó minőségű tápot eszik, a cicáim etetése azért kerül ilyen sokba. Nem esznek konzervet, csak nagyon ritán, mert vízért nem fizetek. Macskatejet szoktak inni, és egy-két külön rágcsájuk van még. A kutyám tápja jelenleg 12 ezer forint 15 kg, kb egy hónapra elég. A macskáknak két-három havonta ha veszek játékot vagy valami kiegészítőt, de lehet hogy még ritkábban. A kutyámnak viszont havonta többször is veszek új játékot, jutalomfalatot, pórázt, nyakörvet stb. Szóval sokkal több pénz megy el rá, de a macskáim nem is igénylik az ilyesfajta törődést, csak a kaját, na meg a szeretetet. :P

Mint írtam, külön nekem okoz nagy boldogságot ha a kutyám valami új dolognak örül, így konkrétan mániákus vagyok. Nem tudom mennyi játéka és felszerelése van, de több, mint amennyi mindenképpen kéne, szóval a kutyatartást is meg lehetne úszni olcsóbban, de én nem feltétlen akarom.

Minden attól függ ki mit szeret jobban: a cicát vagy a kutyát. Nyilván arra fog többet költeni akinek szüksége van rá. Egy nagytestű kutya tartása biztosan drágább mint egy macskáé, főleg a táp miatt és az L-es és XL-es méretek drágasága miatt.

Egyébként a kistestű kutya vs macska sztoriban már nem vagyok biztos. Ott már hasonlóak az árak, de még itt is az győz, amit jobban szeretsz, akire többet szánsz. :) Azt tudom, hogy míg a macska porcelán etetőtálja 400 forint volt, addig a kutyáé 3500, pedig a márka ugyan az. A méret sokat dönt az árban.

2014. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kihagytam az orvoslást és az élősköfők elleni védekezést:

A macskáim évente maximum egyszer látnak állatorvost, tényleg kilenc életük van, soha semmi bajuk nem volt! Míg a kutyám sokkal többször megy az orvoshoz (márcsak azért is mert kölyök, beteg ő sem volt még hála az égnek, de sokkal gyakrabban előfordul a kutya mint a macskabetegség). A féregelenítés kb annyiba kerül mint a kutyánál, mivel kölykök vannak így az egy kicsit drágább, most a cicánál. A kutyám és két macskám Foresto nyakörvet visel, amit egy évben maximum 2x kell megvenni, itt nem sok különbség van a két ár között. Van egy olyan cicám is amibe nem megy kullancs SOHA, így őt bevallom, nem is védem, ha találnék valaha is benne 1-et akkor neki is egyből vennék nyakörvet. A kicsik benti cicák lesznek, ha a megfelelő korba érnek spot-on-t fognak kapni, fél éves kor után nyakörvet, mert addig kizárt hogy normális legyen a nyakméretük, szintén Forestot.

2014. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!