Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára örökbefogadok egy 3...

Nemsokára örökbefogadok egy 3 éves keveréket. Ha más nevet adnák neki mint ami a menhelyen volt az baj?

Figyelt kérdés
Bajusznak hívták ott és hát már vagy egy éve ott van szegényem :S, de már nem sokáig :D. De ez a Bajusz név valahogy nem jön be, nem lesz gond a névváltás?
2010. jan. 18. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

most komolyan.

kit érdekel a menhelyen, hogy hogy hívják a kutyát??

esetleg a leendő gazdikat, a menhelyen senkit.

2010. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutyától is függ,hogy alkalmazkodik.Én is örökbefogdtam egy staffi roti keveréket ő megszokta a nevét.

Sok szerencsét neked is.

2010. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolt a kérdező, hogy a kutya hallgatni fog-e az új nevére. Valószínűleg igen. Mi is menhelyről hoztunk kutyát. De arra figyeltünk, hogy hasonló hangzású legyen a neve. :) pl. miénk Molly volt és Szofi lett. :)
2010. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Három éves korában még át tudod nevezni a kutyát. Szerintem hozzá fog szokni az új nevéhez csak az elején fog nézni hogy most kihez beszélsz :)
2010. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is hozzá fog szokni :) törödj vele sokat :)
2010. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá fog. Nekem volt egy kutyám, akit imádtam, ezért soha nem az igazi nevén szólítottam, hogy 'Füli', hanem, hogy életem vagy szerelmem XD, és erre is hallgatott. Mert megszokta, és tudta a név hallatán, hogy jó fog következni.

Illetve volt, amikor 2 kutya volt, és amikor az egyik nem akart odajönni, midig a másikat szólította, és erre az első már szaladt is hozzám. Hülye féltékeny dögök :D

2010. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 éves volt a kutyus, amikor kihoztuk. Ott Babának hívták, nálunk meg Luca lett. 2 nap alatt megszokta. Egy trükkje van: Ahogy kimondod a nevét, rögtön utána adsz neki egy jutalomfalatot, és ha már figyel rá,akkor is tovább-továb, 2-3 napon keresztül folyamatosan. Ezzel eléred, hogy a kutya csóválva fog ugrani a neve hallatára. Ő nem tudja, hogy ez a neve, de a szót megjegyzi, és azt, hogy utána a gazitól kaja jön. Nem szabad egyik pillanatról a másikra elhagyni a kaját. Szép fokozatosan. Váltani lehet simivel vagy játékkal. De a lényeg: a neve után az első egy hónapban SOHA ne jöjjön szidás, büntetés, kiabálás, stb. Ennyi az egész. valósszínűleg a menhelyen nem dobáltak neki falatokat a nevéhez.
2010. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

barátnőm kutyája bármire hallgat, a hangsúly a fontos, valamint felismeri a hangunkat.

hívjuk néha Dagadtnak, Büdösnek, Pipsinek, e mindenre hallgat :)

2010. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!