Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Van egy 9 hetes tacskóm...

SOS! Van egy 9 hetes tacskóm már 3 hete nálunk van. Több lent! Mit tehetek ezek érdekében?

Figyelt kérdés
A 9 hetes tacskóm "fifi". De az a gond hogy mivel iskolába járok 12 l ezért ha a szüleim nincsenek itthon nincs senki vele de általában itthon van apum vagy anyum. Volt eddig ha vagy 3 alkalom hogy magában volt itthon de mindig van előtte Víz,táp,és rengeteg játék és akkor felszoktam neki kapcsolni a tévét hogy úgy érezze beszélnek hozzá..stb Mit tudok még annak érdekében elkövetni hogy ne unatkozón? És ha hazaérek nagyon örül ugrándozik hozza a rongyot hogy játszunk..stb s néha harap olyankor rá szólok hangosan hogy AA vagy ráfújok az arcára mit de néha ennek elemére is csinálja..:( mit tegyek ennek érdekében hogy ne harapjon..? Egyébként nagyon jó kutya már visszahozza a labdát pacsit ad és leül általában éjszaka egyszer kiviszem az udvara hogy elvégezze a dolgát az éjszakákat végigalussza...:) köszönöm a segítségeket..

2014. szept. 12. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Először is: nem szabad a kutya előtt hagyni egész nap kaját. Ilyen nincs. Ezzel csak azt éred el, hogy később nem fogja megenni. Egy ennyi idős kiskutyát napi 3-szor kellene etetni. Elé teszed reggel a kaját, 10 percig előtte hagyod, majd elveszed. Ha nem ette meg akkor is. Következő etetésnél megint és így tovább. Ez a legrosszabb amit tehetsz, hogy előtte hagyod a kaját!!

Én nem gondolom hogy a tv-t bekapcsolva kellene hagyni neki. Mielőtt elmész iskolába, játszol vele, leviszed sétálni, kiskutya még tehát úgyis elfárad, valószínű pihenni fog. És amint valaki hazaérkezett tegye vele ugyanezt!

A harapdálás meg elfogadott ilyen kis korban, most ismerkedik a világgal, ezzel nem tudsz mit csinálni.. Majd amikor a papucsokat meg széklábat harapdálja...

2014. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bekapcsolni a tv-t neki! :) Szoktassátok az egyedülléthez, először pár percig hagyjátok magára, utána 10 percre,így fokozatosan növelve az időt, és arra is figyeljetek, hogy mielőtt mindenki elmegy otthonról, sétáljon egy nagyot a kutyus! A legtöbb kutya ha egyedül van, általában alszik. Főleg, ha jól ki van fárasztva előtte.

A harapást úgy tudod elkerülni, hogy hangosan, határozottan mondod: NEM! És nem játszol vele egy darabig!

2014. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi amikor itthon van valaki akkor az etetés így zajlik de ha senki nem tud hazaugrani megetetni akkor sajnos elteszem mert nem akarom hogy éhes legyen
2014. szept. 12. 07:57
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha órákig egyedül van öngyilkos is lehet, sürgősen kell még egy kutyust venni mellé, vagy egy macskát akit kergethet, nekem már halt meg így a tacskom, nagyon sokat sírtam utána:(
2014. szept. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előttem hozzászólóra, mert hülyeségeket ír!

Az első jól írja, el kell venni tőle a kaját, legalábbis idősebb korban majd ajánlatos lesz. Milyen tápot kap egyébként?

2014. szept. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az elsőnek van igaza meg gondolom tapasztalata is ..:)
2014. szept. 12. 09:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor se hagyd előtte a kaját!

Akkor megeteted reggel, mielőtt elmész, du. amikor hazaérsz és este lefekvés előtt!

2014. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tál táp helyett pedig hagyhatsz neki egy étellel töltött kongot, az el is szórakoztatja, meg éhes sem lesz mellette, vagy valami rágcsálni való műbőr csontot, ilyesmit.
2014. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Picit fiatalon került hozzátok.

Ne aggódj nem fog unatkozni:) Meg fogja szokni, hogy ez a napi rutin, hogy reggel elmennek, délután visszajönnek. A legtöbb kutya így él, és megszokják:) Az ételt viszont tényleg ne hagyd előtte, sokkal jobb ha kialakul az etetésre egy rendszer, hogy pl. amikor hazajössz, odaadod neki a napi adag harmadát (kiskutyának még jó, ha több részbe osztod a napi adagot). Aztán mielőtt vacsiznátok, odaadod a másodikat, lefekvés előtt meg a harmadikat. A harapdálást ki fogja nőni, mivel kölyök még úgyis mindent rágcsál, ők így fedeznek fel, így játszanak. Ha minden alkalommal, mikor megharap, hangosan rászólsz és otthagyod, megtanulja. Egyik kutya se akarna tovább harapni, ha az a következmény, h nem játszhat tovább a gazdival:) Szóval következetesen, mindig egyformán szólni kell neki.

Amúgy lehet hogy hülyeség, de én is be szoktam kapcsolni a kutyámnak a tévét:) Tudom, hogy elvileg nem sok értelme van, de már mindketten megszoktuk, és nyugodtabb, szereti ha be van kapcsolva:) De ha nem akarsz áramot pocsékolni, akkor még most szoktasd le róla:D

2014. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én míg kicsi volt, a rádiót kapcsoltam be a kutyusaimnak. :)
2014. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!