Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikorra szokja meg, hogy a...

Mikorra szokja meg, hogy a közelemben maradjon?

Figyelt kérdés

Ma sétáltattam először normálisan 10 hónapos mentett kutyusomat póráz nélkül, 1,5 hónapja van nálam.

Jutalomfalatok voltak nálam, így árnyékként követett. Eddig amikor nem volt nálam kaja, minden gond nélkül otthagyott és aztán könyöröghettem neki.


Mikorra szokja meg annyira a dolgot, hogy nem kell hozzá kaja, hogy velem maradjon?


2014. szept. 14. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Amíg nem tud szépen láb mellett haladni addig NE engedd el. Lábhoz kell szoktatni.
2014. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, ha több idő telik el, akkor már jobban fog hozzád kötődni. Addig is erősítsd meg benne, hogy hozzád tartozik, és Te vagy a falkavezér, akkor követni fog.

Például etesd kézből: ezt úgy értem, hogy ne tálból add neki oda a napi kaja adagját, hanem CSAK kézből. És ezt addig kell csinálnod, míg nem látod a javulást. Vagy pl. játssz vele jó sokat, dicsérd sűrűn, fektess le neki szabályokat! :)

2014. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Először pórázzal kell lábhoz szoktatni utána engedd csak el.
2014. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm! egyébként külvárosi parkosított területen, nulla forgalommal engedtem el, nem akárhol.

De rajta leszek a lábnál követés megtanításán, addig hanyagoljuk. Valamiért azt gondoltam ez náluk automatikus.

Köszönöm! :)

2014. szept. 14. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt tapasztalom, hogy a póráz csak elveszi a gazda önbizalmát, nem meri később sem elengedni a kutyát, illetve a kutya sem tanulja meg rendesen a behívást, gazdi követését -ez persze nem feltétlenül igaz a problémás, komoly behívási gondokkal küzdő kutyákra.

Inkább amit tehetsz, hogy felméred mi az a távolság, ahol még a kutyád hallgat rád és mindig előtte hívod be. Így a kutya meg fogja szokni, hogy annál a távolságnál messzebbre ne is menjen tőled. Illetve jó módszer, hogy ahogy nem figyel rád, elbújsz egy fa mögé és megvárod, hogy elkezdjen keresni, akár kétségbe essen és lehetőleg segítség nélkül megtaláljon. A kutyában rögzülni fog ettől nagyon hamar, hogy fél szemmel mindig téged figyeljen.

2014. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Soha ne könyörögj neki!Ha elmegy és nem jön ha hívod, akkor sarkon fordulsz és elindulsz az ellenkező irányba. Az esetek nem részében eszeveszetten fog utánad futni.

Érdemes olyan helyen "gyakorolni", ahol nem tud világgá menni.

Ha nincs ilyen zárt hely (futtató) akkor tegyél rá egy hosszú szárítókötelet, engedd el. Aztán amikor nagyon eltávolodik hívd be. Ha nem jön akkor a kötéllel segíts rá. Közben hívd. Ha odaér hozzád öröm jutifalat. Eleinte akkor is, ha Te csévélted be. Előbb utóbb rájön, hogyha hívod megéri odamenni.

Sose a falattal csalogasd, az csak akkor kerüljön elő, ha már a közeledben van.

2014. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Futtatóra nem tudom vinni sajnos, csak annak becézett füves térre két forgalmas utca között, ami nem is nagy. Ha lenne lehetőségem kertben, vagy zárt futtatón gyakorolni, nem paráznék a dolog miatt, mert amíg nem 100%-os a dolog, nem mennénk sehova. De nyugis lakótelepen lakunk, itt nagyobb biztonságban van mint a "futtatón".


Tényleg köszönöm a válaszokat. Valamiért én azt gondoltam, hogy a kutya idővel megszokja hogy mellettem legyen. Megtanítom neki a lábhoz parancsot, és visszahívogatom bizonyos távolságon belül.

2014. szept. 15. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!