Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk az amerikai...

Mit csináljunk az amerikai bulldog kutyánkkal?

Figyelt kérdés
el vagyunk keseredve nagyon! nem sikerült megnevelni a kutyánkat, Robinak hívják (apa nevezte el így, ő kutyája) kb. 70 kiló izmos, erős kutya! Jól van tartva, én nagy állatvédő vagyok, családom is az! Szerintem ezt a kutyát máshogy kellett volna nevelni, de mi arra nem vagyunk képesek, ütni-verni! Ma mégis megtörtént mert megtámadta a Samu nevű 4 éves cicánkat és megölte! Apa már tehetetlenségébe vaslapáttal ütötte de a Robi meg sem érezte! Most szarul néz ki macska is össze vissza karmolta! Mit kellene csinálni már vele? 3 éves egyébként! Apa azt mondta takarítsuk ki a tanyából! Nagyon haragszik rá! Nekem van egyébként egy kislányom 14 hónapos! Azt mondta megőrülne ha bántaná a kislányomat! Szerintetek? Van kiút ebből?
2014. szept. 15. 08:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

ja és süniket is mindig bántja!

én úgy gondolom apa nem alkalmas a nevelésére, olyan apa mint egy nagy ovis! én magamhoz venném de panellakó vagyok!!! én gyerek voltam mikor Alexet (kaukázusi) kaptam! Őt megtanítottam pacsizni feküdni ülni, de a kajás tálhoz nem nyúlhattunk! Mindent egybe vetve ő sokkal normálisabb kutyus volt, én foglalkoztam vele! Robit én már nem tudtam tanítani nem játszottam vele! Én hoztam haza a kezemben Robit! Nem gondoltam hogy ekkora gond lesz később vele!Meg engem nem venne már be, ahhoz idős! szerintetek ha keresnék neki gazdit, akkor a másik gazdival kijönne?

2014. szept. 15. 10:48
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresed a fajtamentőket és felajánlod a kutyát örökbe adásra.

Az édesapádnál úgy vélem, a kutyái csak vannak,semmi neveléssel. Aztán vagy működnek, vagy nem. A bulldog nem működik az édesapád elgondolása szerint. Kétlem, hogy akár te, akár az édesapád eljárna a kutyával rehabilitációs foglalkozásra.

Mindenkinek az volna a legjobb, hogy megváltok a kutyától.

2014. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy keressetek neki egy új gazdát.


1. Szüleid nem foglalkoznak vele.

2. Te nem ott laksz, így te se.

3. Apád most lehet meg is gyűlölte.

4. Határozott, következetes gazdi kell neki amit tőletek nem kap meg.


A kutya és a saját érdeketekben is, keressetek új gazdát neki, de ismertessétek a kutya előéletét, ne hazudjatok. Akár fajtamentőktől is kérhettek segítséget (pl. hogy hirdessék meg ők is), Facebook-on is lehet.

Igazából egy 3 éves kutya még fiatal és egy hozzáértő, rutinos gazdival álomkutya is válhat belőle. Vannak olyan kutyák, akik nem valók akárkinek, mert egy nagyon határozott vezetőre van szükségük. Ez nem szégyen, sőt, ha belátjátok, hogy nektek nem való ilyen kutya (bár apádnak ezek után semmilyen), akkor mindenki jobban fog járni.


Én szeretem a rottweilereket de nem vagyok elég "kemény" hozzájuk, épp ezért nem is olyan kutyám van :)

2014. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Az előzőek mindent leírtak.

Ezt tenném hozzá, bárhogy is leszavaznak a nagy kutyások: a büdös életben nem vinném oda a gyerekem, amíg ott a kutya! Robi már a büdös életben nem lesz megbízható, egyértelmű, hogy a kérdező fél tőle (nem csoda), így ha nem vigyáz, a híradóba kerül...

(kutyáim és gyerekeim is vannak)

2014. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Robi már a büdös életben nem lesz megbízható"


Ez nem igaz. Teljesen normalis kutya lehet meg belole, csak valoszinuleg nem ennel a csaladnal.

2014. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én erre a családra gondoltam. Nem arra, hogy egy profi kezében milyen lesz.
2014. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Így van gyerekek...egy szónak is 100 a vége-oda kell adni egy olyan gazdának,aki már rutinos -ő ki tud belőle hozni szerintem még mindent...
2014. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy apukádnak kölyök kutyát többé ne vegyetek, ajándékozzatok és ne engedjetek hazavinni. Ha nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy legyen valamilyen kutya inkább egy pár éves nyugodt keveréket hozzatok menhelyről, ennyi idősen már látszik, hogy milyen jellem. Egy kölyök kutya (feltételezem nem tenyésztőtől) zsákbamacska. Nehogy így járjatok, mint most.
2014. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Keresd meg a fajtamentőket, írd le nekik, hogy mi a helyzet. Amúgy ha kertesbe költözünk, én pont ilyen temperamentumú kutyát keresek, kár hogy még minimum egy év, pedig érdekelt volna a dolog.
2014. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!