Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya bepisil álmában - ez...

Kiskutya bepisil álmában - ez meddig normális?

Figyelt kérdés

Három és fél hónapos kiskutyám időnként bepisil álmában. Már hetek óta nem fordult elő, és általában csak egyszer-egyszer van ilyen, de ma kétszer egymás után. Tegnap kapta a veszettség elleni oltást, lehet ennek bármi köze most ehhez? Ébren már szinte szobatiszta.

Ő más a negyedik kölyök, akit felnevelek, de az előzőeknél nem fordult ilyesmi elő, úgyhogy kicsit tanácstalan vagyok. Utalhat ez inkontinencia-problémára? Meddig normális, mikor kezdjek aggódni? Volt másnak ilyen tapasztalata kölyökkutyával?



2014. szept. 16. 15:29
 1/6 csabika1971 ***** válasza:
Várj még egy kicsit még nagyon fiatal.
2014. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyémnél is volt ilyen. De nem sokáig, nem sokszor és kinőtte. :) Szerintem ne aggódj!
2014. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még kicsi, ne vonj le túl nagy következtetéseket.


Nem tudom az oltás mennyire viselte meg, az én kutyámnak az ivartalanítás után még kb 1 hétig "rémálmai" voltak.


Ha az oltás nagyon kiborította, lehetségesnek tartom, hogy az okozhat időlegesen ilyesmit.

2014. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Tudom, hogy még fiatal, de mint írtam, az eddigi kutyáimnál nem volt ilyen, ezért érdekelt, hogy másnál volt-e. Akkor most megnyugodtam.

Utolsó: a szuri maga nem viselte meg, de most abban a fázisban van, amikor az idegenek ha akarnak valamit tőle, az "jujjuj", szóval mikor a doktornő feltette az asztalra, akkor is becsurizott picit, lehet itt van a dolog elásva.

2014. szept. 16. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

elmesélem az én történetemet, a főszereplő kutya most 6 éves, kennelem alapító szukája, azóta makk egészséges.

elhoztam 8 hetesen, és szinte egyfolytában pisis volt a feneke, sokszor is pisilt, illetve néhány nap után láttam, hogy mintha gennyes lenne a pisije. uccu doki, felfázás, antibio. sajnos kinti kutya volt még akkor, nem láttam folyamatosan, hogy mikor mit csinál, csak azt, hogy újra és újra gennyes lett a pisi, mikor elfogyott az antibiotikum. de ugye az antibiotikum nem cukorka... egyre keményebb és keményebb szereket kapott, 4 (NÉGY!) kúrája lement, közben győztem adni neki a probiotikumokat, hisz még csak 3-4 hónapos volt... a tenyésztővel hülyére aggódtuk magunkat, már ott tartottam, hogy mintavétel - bármit is mond a doki - és vizsgálják be, hogy mi a frász ez. (volt uh is, az se mondott mást, mint felfázást) aztán hazamentem anyuékhoz, ahol a kutya a lakásban volt velem, és ott láttam, hogy ha alszik és felkel utána pisifoltot hagy a földön. ahogy elhoztam 8 hetesen, már szobatiszta volt, és mikor ébren volt soha nem csurgatott be! lement az utolsó kúra is, és akkor már figyeltem a dolgot, álmában mindig bepisilt, a feneke ettől ugye átázott, könnyen bejutottak a bacik, és ettől lett felfázós. legközelebbi vizitünkön a doki a homlokára csapott, adott egy 300 forintos asztma gyógyszert, az meggyógyította az inkontinenciáját - merthogy az volt neki... azóta semmi baja.

szóval ne vedd fél vállról, a kölyökkori inkontinencia kezelhető, ráadásul elég olcsó a gyógyszer. ha viszont közben felfázik, akkor annak a kikezelése már jóval drágább lesz.

2014. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, láthatod, hogy nem veszem félvállról. A tegnapi két eset óta nem fordult elő eddig újra, és ő amúgy sem állandóan csinálja, plusz bent alszik lakásban, észreveszem, ha pisis lesz és megszárítom. Volt húgyúti fertőzésre hajlamos kutyám, úgyhogy tudom figyelni a tüneteket és van olyan szerem is, amivel nagyrészt megelőzhető (nem antibiotikum), ha bármi gyanúsat tapasztalnék.
2014. szept. 17. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!