Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 honapos labradoromnak...

6 honapos labradoromnak meddig kell adnom csonterösitöt kacium tabit?

Figyelt kérdés
napi 3db
2014. szept. 18. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. Főleg, ha megfelelő ételt adsz neki.
2014. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 csabika1971 ***** válasza:
29%

Igen szokták javasolni, én is etettem a rotimmal, mert míg növekedésben van fokozott rá az igénye.

Én kilenc hónapos koráig etettem vele, fokozatosan csökkentve az adagot 0-ig.

2014. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz neki, akkor már most hagyd abba! El se kellett volna kezdeni.
2014. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Mivel etetsz, attól függ. Ha táppal, akkor mondj hálát a sorsnak, hogy eddig még nek lett panostitise, és állj le vele sürgősen.
2014. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
*még nem lett
2014. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
tápot kap és házikajat
2014. szept. 18. 11:36
 7/15 csabika1971 ***** válasza:
50%

#4. Az én kutyám (roti) a táp mellett kapta a kalcium kiegészítőt. Csontjaival soha nem volt semmi gond. Igaz 6 éves korában májrák elvitte. De nem hiszem a kettőnek köze lenne egymáshoz. Az biztos, hogy panostitise problémái nem voltak!

Pl. Disznó combcsontot egy szorítással harapta ketté.

Ahhoz pedig gondolom jó fogak kellenek, és azokban van e legtöbb kalcium.

2014. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem vizsgáltátok röntgen alatt a csontjait (feltételezem, hogy diszplázia szűrésen se voltatok), tehát nem tudhatod, hogy volt-e valami elváltozás. Amúgy is sokmindentől függ a bevitt kálcium mennyisége, egy darabig tudja is kompenzálni a kutya szervezete, de ettől még a tény az, hogy nem tesz jót az ész nélkül nyomatott kálcium. Akkor kell adni, ha szükséges, és nem megelőzésként.
2014. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Házi kosztot felejtsd el... Felesleges. A kutyák és az emberek igényei TELJESEN eltérnek, semmi közük nincs egymáshoz. Csak ártasz vele.

[link]

Normális kölyöktáp 12 hónapos koráig (pl. Josera Kids), és nem kell neki semmi kiegészítő tabletta meg baromság. Az én Labim is ezt eszi és tökéletes állapotban van! Néha tojáshéjat törünk össze (az orvos ajánlotta), de nem minden nap, kb. hetente 1-2x, de van hogy nem is kap egy héten. Ennyivel nem árthasz, de felesleges neki csonterősítőt adnod, ha megfelelően etetsz. Ha meg nem etetsz megfelelően (prémiumtáp vagy BARF) akkor adhatsz neki, de valószínű attól sem lesz szebb, egészségesebb, és DP mentes.

2014. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az biztos, hogy panostitise problémái nem voltak!

Pl. Disznó combcsontot egy szorítással harapta ketté. "

Ennek a kettőnek mi köze egymáshoz?

"Csontgyulladás (panostitis)


A kutya valamelyik végtagján hirtelen olyan fájdalmasság mutatkozik, hogy azt megterhelni képtelen, sokszor három lábon ugrál. A beteg láb csövescsontjainak tapintásával fájdalmas, nyomásérzékeny területet lehet kitapintani. A betegség oka a csövescsontok túl gyors fejlődése, és a deformálódás következtében átmeneti, helyi vérkeringési zavar a csontállományban. A betegség jóindulatú, 1-2 héten belül elmúlik. Kiújulása, másik végtagon való jelentkezése nem kizárt. Gyógykezelése gyulladáscsillapító készítményekkel próbálható meg. A mozgás korlátozása szükséges. Megelőzhető a korlátozás nélküli táplálás elkerülésével."

2014. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!