Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállaljuk a rizikót, és...

Vállaljuk a rizikót, és jegyezzünk elő egy olyan kennelből spániel kiskutyát, ahol a mama a vemhesség alatt szerepelt kiállításokon?

Figyelt kérdés

Van egy spániel kennel (Coral Diamond a neve), ahol lesznek kiskutyák, nézegettük a párommal az oldalt. Viszont észrevettük, hogy a vemhesség alatt az anyakutya sokszor volt kiállításokon (visszaszámoltuk).

Ez a spániel klub szabályzata szerint tilos, mert veszélyezteti a mama és a kölykök életét is (fertőzések, stb...). Több tenyésztőtől is rákérdeztünk, hogy nem lehet-e a kicsiknek később valamilyen baja, ők azt mondták, hogy van rá lehetőség.

Tenyésztésre és kiállításra szeretnénk onnan kutyust, de zsákbamacskát sem szeretnénk venni. Nem szeretnénk, ha az elhozatal után esetleg elpusztulna.


A klub szabályzata ezt írja erről:

14. Etikátlannak tartjuk ismerten vemhes szukák kiállításon való szerepeltetését (ezt az FCI szabályzat is tiltja). A stress és a lehetséges fertőzések (melyek pl. veleszületett szürkehályogot stb, okozhatnak )veszélyeztethetik a szuka és a magzatok egészségét. Amikor egy szuka fedeztetése mellett döntünk, helyezzük mindenek fölé a szuka egészségének megőrzését és a fejlődő magzatok védelmét.


2010. jan. 20. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor itt mi a kérdés?

Ha ti is szeretnétek kiállításokra vinni és tenyészteni akkor a lehető legjobb "minőségű" kiskutyát akarjátok. Amit leírtál, aszerint a választott kennel nem megfelelő. Keressetek másikat.

2010. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A szuka az egyik kedvenc kennelünkből származó angol kannal van fedeztetve, és a mama sem rossz, a kennelről eddig csak jókat hallottunk, de ez a kérdés visszavet minket.

mekkora az esélye, hogy e-miatt a kölykök betegek lesznek?

2010. jan. 20. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem minden jó tenyésztő ismeri annyira a kutyáját, hogy tudja, mennyire stresszeli le egy kiállítás.

Amilyen jó kennelről van szó jelen esetben, a tenyésztő nem hiszem, hogy kockáztatott volna egy esetleges fertőzést, vetélést, ha ennek reális alapja lett volna.

Sok kiállításra már előre be kell nevezni hónapokkal, és lehet, a tüzelés is a vártnál kicsit előbb kezdődött.

Egy külföldi, díjnyertes kannal való fedeztetés több 100 ezer Ft-ba kerül, az utazást is beleszámítva.

Én nem gondolnám, hogy ennyi pénzt kidobna a gazdi az ablakon, ha csak kicsit is veszélyeztetve érezte a kutyát és a leendő kölyköket.

Végül is Te döntesz, meg aztán, gondolom, meglátogatod a kiskutyikat is, ha megszülettek.

Ráérsz dönteni szerintem, ha megszülettek, és látod Őket, nem?

Hidd el, minden rendben lesz, igaz, kicsit etikátlan a dolog, de szerintem ez legyen a legkevesebb.

Üdv.

2010. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Mivel a kiskutyát jó esetben is csak a 10. hét környékén hoznátok el, addígra, ha valami baja lenne, kiderülne jócskán.

A fertőzések miatt a kiskutyák elég hamar, még az első héten meghalnak, ha életképtelenek.

Még annyit, hogy szerződéssel, garanciával veszed, tehát, ha a tenyésztő hibájából eredően a későbbi tenyésztési céljaid meghiúsulnának, biztosítania kell számodra egy megfelelő minőségű kiskutyát,egy későbbi alomból, akit te választhatsz ki.

2010. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Akkor az asszony se menjen sehova, ha várandós? Ez kicsit furcsa számomra. A vemhesség nem betegség, amíg fizikailag nem megeröltető, addig nyugodtan mehet a napi rutin. Ráadásul, azért hagytak volna ki egy-két kiállítást, mert a szuka lehet, hogy vemhes? Aztán ha kiderül, hogy üres maradt és kiállításra sem mentek, akkor verhetik a falba a fejüket. Azért ennyire már nem kellene túlzásba esni.
2010. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
én sem igazán értem, hogy mi a baj ezzel... leginkább úgy érzem, hogy haragszol rájuk, és épp itt próbálod lejáratni őket. Ha szerinted etikátlanul viselkedtek, akkor ne vegyél tőlük kutyát. De szerintem az etikátlan vilsekedés nagyon más, mint amit itt leírtál... Ha ennyire komoly szándékaid vannak a kutyával, akkor valószínűleg jól ismered a fajtát és a döntés is a te kezedben van. Miért nem beszélsz erről pl. a tenyésztővel?
2010. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Kedves Hölgyem/ Uram!


Élő Kinga vagyok a kennel tulajdonosa.

Először is szeretném megkérdezni,hogy ha ilyen problémája van akkor azt mért nem velem beszéli meg?

És ha nem a lejáratás szándéka vezérelte akkor miért kell a kennel nevét kiírni? Nem mintha zavarna, ugyanis nincs mit titkolnom és rejtegetnem se.

Szeretném önnel tudatni,hogy nem az az etikátlan,hogy a vemhes kutyámat (aki 2 hetes vemhes volt az utoldó kiállításán) kiállításra vittem,hanem az,hogy ön név nélkül ír ilyeneket.Corának fontos volt ez a 2 kiállítás, bár ez nem tartozik önre.

Aki ismert, az tudja,hogy mennyire figyelek a kutyáimra, és ahogy egy elég neves tenyésztő is mondta majomszeretettel szeretjük őket!

Nem kötelezi önt senki,hogy tőlem vegyen kölyköt, bár szívem szerint nem is adnék ezek után,csak sajnos nem tudom,hogy ki ön. Ha valami gondja van, legközelebb keressen meg, és ne a hátam mögött furkálódjon.

2010. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Azt még elfelejtettem önnek megírni,hogy a 25. naptól lehet megállapítani a kutyák tényleges vemhességét.
2010. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, egy spánielnek semmivel nem megerőltetőbb egy kiállítás mint ha otthon lenne és a társival játszana, főleg a vemhesség első szakaszában amikor még nem is tudható bizonyosan. Séta közben is ki van téve a fertőzésnek, vitrinbe meg ugye nem tesszük. Kiállításokon tiszta és minden oltással rendelkező kutyákat engednek be, kulturált kutya tartók járnak oda és úgy gondolom a gazdi is felelősség tudó, ha nem lenne az akkor nem is tartanák sokan egyszerűen tenyésztőnek sem. Ha már a tenyésztő veszi a fáradságot és elmegy kiállításra, áldoz arra, akkor tudatában van egy vemhesség vele járójával is, sem az anya kutya, sem a kicsit egészségét nem kockáztatja, Ő arra büszke hogy minél szebb, egészséges kölyköket tudjon a leendő gazdiknak adni.

A tenyésztővel ezeket a dolgokat is meg lehet beszélni, szerintem hozzá kellett volna először fordulni, biztos adott volna rá kimerítő választ és korrektebb is lett volna, nem a szóbeszédre hagyatkozni, hogy a konkurens kennel tulajdonosa mit mondott.

2010. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!