Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora elkerített rész kell...

Mekkora elkerített rész kell egy kis termetű kutyának?

Figyelt kérdés

Sorházban lakom, közös udvarral, de ez egy olyan udvar, ahol a bokrokkal valahogy mégis csak elvan választva a másik lakó udvarától.


Az önkormányzatra fogok bemenni engedélyt kérni.


Kis termetű kutyusnak ti mekkora helyet biztosítanátok? nem olyan nagy az udvar, de az egyik oldala ami hosszában értendő lenne durván 3-4 méteres, s a többit még le kell mérnünk pontosan, mert ez még csak tervben van.


+ Milyen kutyust ajánlanátok?


ui: lakásba nem jöhet be, mert az önkormányzat nem engedélyezi, de az udvarra igen. Előző lakónak is volt kutyusa ellenben ő nem kennelben, hanem láncon tartotta de azt meg én nem szeretném.



2014. szept. 24. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyusban gondolkodtál?
2014. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Törpe spicc, skótjuhász(de a törpe verzió), valamilyen hosszabb szőrű keverék is szóba jöhet. Ami a térd alatti magasságú. Nem rajongok annyira a tk kutyákért és szívesen mentenék meg ezzel egy kis termetű kutyust is menhelyről.
2014. szept. 24. 13:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha sokat sétálsz vele akkor egy cuki kis keverek tuti jó társad lenne
2014. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 nm a MINUMUM akármilyen termetű a kutya, ha közepes akkor lehet 15 is. :) Ennél már csak nagyobbat, de kisebbet semmiképp ne tervezz, azért legyen helye neki!

Ha meg nem rajongsz a fajtatiszta kutyákért (szóval nem vagy szerelmese egyetlen fajtának sem) akkor irány a menhely! Mindenképpen ments egy kutyát, és nehogy támogass egy mocskos szaporítót azzal, hogy fajtajelelgű keveréket veszel! Ments megy egy életet inkább! :)

2014. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Menhelyről tervezek kimenteni egy kis termetű kutyust, a helynek a mérete pedig szerintem az önkormányzat szabja meg, hogy mennyit engedélyez, hát remélem engedélyezi. :)

Mivel falun lakom, így sok hely van ahol lehet sétáltatni, még a közelben is szerencsére. S ha otthon lennék akkor velem lenne, és nem az elkerített részben. Előző kutyusaimból maradtak pórázok szerencsére, tálak is. Utolsó kutyusom aki csak 8 hónapos koráig élt, mert előző helyen megmérgezték neki vettem még annó egy kék színű hámot is, így az is megmaradt. :)

2014. szept. 24. 13:40
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért nem jöhet be a lakásba? Még néha-néha sem, télen sem? Egyáltalán mi köze van az önkormányzatnak ahhoz hogy te hol tartod a kutyádat?

Amúgy a kicsi skótjuhász az a sheltie, láttam már olyat, tündériek.

Ha tényleg nem mehet be a lakásba, hosszú szőrű kutyában gondolkozz, ami bírja a hideget. Egyedül vagy vagy van gyerek is?

Nővérem palotapincsije pl télen-nyáron kinn volt, 12 évet élt.

Ami szóba jöhet: palotapincsi, shi-tzu, spániel, sheltie, törpespicc, törpetacskó, csaucsau, shar pei, bichonok, griffonok, foxi, puli, pumi, mudi, papillon.


De meg kell, hogy mondjam, nem tartom jó ötletnek ilyen kicsi kutyák kizárólagos kinti tartását. Nyáron éjszaka is kint lehetnek, de télen max nappal, akkor is csak pár órára.

Vagy alkalmazkodsz kicsit a kutyák igényeihez is, vagy vegyél macskát.

2014. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kintre se a pappilon se a bichon sem társai nem valóak!!

A menhely sem ad csak kinti tartással kutyát. Ahhoz fűtött kennel vagy hőszigetelt kutya ház kell ami nem ázik be. Ami megint nem két forint... Vagy bent vagy sehol.

2014. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se való kintre, azért írtam hogy vagy nem vesz kutyát, vagy beengedi a házba.

Amúgy ha minden nap megfelelően meg van sétáltatva, akkor egy német dog is el tud lenni lakásban.

2014. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nincs joga az önkormányzatnak beleszólni, hogy te a kutyát lakásban tartod-e.

Sokkal inkább lehet gondod a szomszédaiddal, ha kutyát telepítesz az udvarra. Egy kutya, még a legjobban nevelt is, ugathat időnként. Ha olyan a szomszédod, nem fogja eltűrni és megy majd a feljelentgetés.

2014. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Fűtött kutyaházban gondolkodtam, mi vennénk hozzá meg a fát, és csinálnánk meg szigetelten, és a párom betudja tenni a melegítőt is.


A szomszédom macskát tart, és ő nem bánná ha lenne kutyus. Nyitott az udvar a főútra nézve, ezért a kutyus mindenképpen kennelben, vagy láncon lehetne csak tartani.


Hát itt ahol lakom, megszabhatja a kutya tartást, hogy csak kint mert csak 3 évre kaptam meg a szerződést.

S egyedül lakom. Gyerek nincs.

22/L

2014. szept. 27. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!