Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxi (fox terrier) első...

Foxi (fox terrier) első kutyának mennyire megfelelő?

Figyelt kérdés
Mit érdemes róla tudni, nevelés téren mire érdemes figyelni? hogyan szoktatok nevelni, gondolom a kutyát nem vetjük el ,de akkor mi az a módszer amit büntetésnek vesz? Lakásba lakna van zárt udvar is de az közös szóval azért tudna itt rohangálni meg persze nagy sétákat tenni környékünkön van erdő szóval kihordanám oda is sokat. Mennyire harapós és vad kutya hallottam erről pár negatív dolgot?
2014. szept. 27. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Pusztán a leírásod alapján én úgy ítélném meg, hogy egy könnyebb fajtát kellene választanod, nem egy terriert. Nincs annál fontosabb, hogy az ember olyan fajtát, és azon belül olyan kutyát válasszon, amelyik őhozzá a leginkább passzol. Egy nagyon félrecsúszott választás nagyon komoly mélységekbe taszíthatja az embert, tapasztalatból mondom.


Ha sportolni is szeretnél vele, és kutyaiskolába is járni, akkor megfontolandó. De ha csak kellemes sétatársra és egy otthoni kedvencre vágysz, akinek néha tanítasz dolgokat, akkor ne foxid legyen. Egyébként bármilyen kutyád is lesz, kutyaiskolába mindenképp érdemes elmenned.

2014. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Foxterriert első kutyának nem ajánlanék. HACSAK nem vagy nagyon pörgős, sportos ember, aki kutyaiskolába is jár majd vele. Mert elsőre..Hát nehéz eset, ha nincs elég türelmed hamar kiborítana :D


Nekem egy terrier keverékem van, gyepmesteri telepről hoztam el 1 évesem. Ő a második kutyám. Az elején kis tündibündi volt, mindenkinek hízelgett, ember, kutya, gyerek... Aztán kattant valami az agyában (valószínűleg épp kamaszodott) és kinyílt a csipája. NAGYON rossz volt, mindent és mindenkit meg akart enni. Én ugyan nem vittem kutyaiskolába de rengeteget olvastam és kutakodtam a neten és teljesen erőszakmentes módszerrel szépen kineveltem ebből a szemtelen, agresszív viselkedésből. Minden második nap elvittem kutyatársaságba, szigorúan fegyelmeztem (grabancrázás és tiltás), ha kötekedni próbált. A jó viselkedésért mindig dicséret és/vagy jutalomfalat járt.


Most ott tartunk, hogy 15-ből 1 kutyát megugat, de ha rászólok rögtön abbahagyja. Rengeteget sétálok vele, napi 2,5-3 órát biztos, de ÉN is szeretek mászkálni szóval nekem ez nem nyűg :)


Azt akartam ebből az egészből kihozni, hogy NAGYON sok türelem kell egy kutyához, egy terrierhez meg főleg, mert alapjáraton NAGYON makacsak. Nekem a családtagjaim őszintén bevallották, hogy nem bírtak volna vele ennyire türelmesek és következetesek lenni, hát nekem is nehéz volt néha.


Az viszont biztos, hogy ha kutyád lesz, akár foxi akár más, imádni fogják, ha erdőbe viszed őket :) Hosszú több méteres hevederpórázzal meg pláne nagy élmény lenne neki.

2014. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad bedőlni egy terriernek sem, hogy decuki-kutyuli-mutyuli. Pillanatok alatta fejedre nőhet, komolyan kell venni a nevelését. Nem szabad abba a hibába esni vele, hogy nem neveled meg, nem tanítod meg az alapengedelmességi feladatokra. Határozott fellépés és következetesség kell neki.

Minden terrier nagyon makacs. És tényleg kell nekik a sok séta, a vadászösztönük is elég nagy, ezért erdőben csak akkor engedd el, ha maximálisan hallgat rád.

Ha nem elégíted ki az igényeit, szökős kutya lehet belőle.

Amúgy állandóan pörögnek, és ez egy hasonló habitusú embernek tökéletes.

Szocializálni kell mint minden kutyát, ezt kutyaoviban és suliban megtehetitek. Akkor sem vad, sem harapós nem lesz.

2014. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kedző kutyásként vettem egy foxit, ugy hogy nem tudtam rola semmit. Es nem bantam meg. Nem volt kezelhetetlen, pedig nem vagyok túl sportos. Mindig a kedvemben akart járni. És télen nem ment be a házába, pedig szuper szigetelt háza volt, de nem ment be, a küszöbön aludt.
2014. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is foxi volt az első, és azóta a harmadikat nyúzom, nagyon jó kutyák. Attól meg ne félj, hogy a fejedre nő, ez ugyan előfordulhat, de ez csak egy 8 kilós vakarcs, ha nagyon elveti a súlykot, zsebre teszed, és kész. ;-)

Sétáltatni azt kell, mert halálra unja magát a kertben. Alapjáraton nem harapós, nem vad, nem véletlen, hogy se házörzőnek, se viadorkutyának nem ezt a fajtát szokták választani. De persze rossz bánásmóddal el lehet vadítani ezt is.

2014. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!