Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull tipusu kutyák tenyésztő...

A bull tipusu kutyák tenyésztői miért nem figyelnek oda arra, kinek adnak el kutyát?

Figyelt kérdés
szerintem nagyobb odafigyelés kéne hogy ne legyen ennyi szaporito, bár nem csak bullok között. nem akarok nagyon belemenni, a múltkor olvastam egy kutyás csoportban, hogy valaki mutogatta milyen szép kutyája van. írták h ja-ja, szép, kár h nem megfelelő a standardnek. színe volt ott ahol adott fajtának nem szabadnak. erre a tulaj berágott, h de hát szép és okos, stb, aztán mindenki a védelmére kelt, h de hát szép! miért ne tenyészthetne? aztán a h..lye meg elkezdte mutogatni a kölyköket. na gyönyörű, színhibával miért tenyészt? a sok idióta meg védi... persze bullos csoport volt, ahol az ész az utolsó szempont, helyesen írni is alig tud a 99%, tisztelet a kivételnek. és akkor a többi dologról még szó sem esett.... de a 20000 komment ott volt, h öt is lehet szeretni, miért ne tenyészthetné.... persze a lényeg nem jut át az agyakig, na meg ez nem tenyésztés hanem szaporítás... persze, sok okos bullost is ismerek, plusz állatmentőket, most már értem, ők miért nem tagjai ezeknek a szellemileg gyötrelmes szintem maradt csoportoknak. legalábbis nem látom a reakciókat. eleve nagyobb szigor kéne az országban

2014. szept. 28. 11:51
 1/10 A kérdező kommentje:
persze, mivel törvényeket betartatni kb lehetetlen a szaporítokat elnézve, mi lenne, ha a kutyások is ivartalanitva adnának örökbe, aki csak hobbira tart, mint pl a szfinx macskákat? persze, sajnos ott is vannak nyomorékok, de ha a tenyésztőknek tényleg a cél a szép, egészséges állat és kölykei, nem hiszem hogy nagy áldozat lenne megválogatni hova adja a kölyköt, és hogy ivartalanítási kötelezettséggel adja. aki meg tenyészteni szeretne, majd egyszer, az már eleve úgy keres. na jó ez elég nagy vonalakban lett előadva, de ha valaki hozzáértő tud megoldás, ez már jó irány lehet, nem?
2014. szept. 28. 11:55
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel a bull-os csoport tagjai is szaporítótól vettek kutyát. Fogalmuk sincs a standardról, a tenyésztéstől, meg még nagyon sok mindentől. Sajnos a bull-os, am.staffos gazdák többsége csak azért vesz ilyen kutyát, hogy menőzzön vele. Persze akad kivétel, de kevesen vannak.
2014. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha csak a törzskönyves kutyákat, macskákat stb. tenyésztenék, akkor megnőne a genetikai hibák száma. Nekem van egy gyönyörű "perzsa jellegű" macskám. (Nem tenyésztem) Szerintem sokkal szebb, mint a kiállításokon fellelhető törzskönyves állatok. Azokon már annyira látszik a túltenyésztés, h nem igazán mondanám szépnek őket. (Bár kinek mi tetszik).
2014. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
egy tenyésztő pont hogy odafigyel, hogy ne legyenek túltenyésztettek... gondolom ezzel a beltenyésztésre gondolsz (nem tudom mi az a túltenyésztés) de pont ezért ivartalanítva adják a macskát, hogy ezt elkerülje. lehet, hogy van akinek a perzsa tetszik jobban, van akinek meg egy perzsa jellegű keverék. ez ízlés kérdése, de aki nem szeretne fajtamacskát az örökbe is fogadhatna inkább menhelyekről.
2014. szept. 28. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
a a baj macskát sokat hoznak be külföldről amit olcsón eladnak (don szfinxe pl sokat... apróhirdetős oldalon, törzskönyvet hazudnak hozzá, aztán eltűnik az eladó, 100 meg 100 ilyen történet és gazdi van már... ) és ezek ivarosak, a szerencsétlenek meg nekiállnak szaporítani. múltkor is valami .... hirdette h szőrösek lettek, véletlen. nem mindegy hogy mit mivel pároztat de ennyi hozzáértés se volt benne. gyártja halomra a felesleges macsikat, amiket senki nem akar majd... nem lehet mindent mindennel keresztenzi, néha még azzal sem amiből ki lett tenyésztve: [link] és [link] persze aki agyilag nem elgé hozzá az ezt soha nem fogja felfogni, csak a pénz érdekli.... még ha többszörösébe is kerül a betegsége kezelése ugye, ami bármikor jöhet.
2014. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mondod... Örökbefogadtam egy pit mixet, aki elsősorban más pitekkel tud igazán jól ejátszani, de az a sötétség, ami a gazdák fejében van, te jó ég. Általában megállok, köszönök, játszanak egyet, én addig nézelődök vagy másik két kutyámmal gyakorlok, hogy ne kelljen az észlény gazdákkal beszélni. Ne tudom, miért, de ezek a fajták egyszerűen vonzzák az unintelligens, sötét embereket.
2014. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szívesen csinálnék egyszer egy statisztikát, hogy a bullos csoportokban (eleve követhetetlenül sok van belőlük) a tagok kutyáinak hány %-a IGAZI staffordshire, vagy bullterrier (a piteket ne is firtassuk...). tehát tk, rendes tenyésztő van-e bármelyik háttértörténetében is?

mert így blintre azt mondanám, hogy a több ezer tag kb 10%-a vett papíros kutyát. az összes többi az apróhirdetéses, meg ismerőstől vett szaporított bull-típusú valami. esetleg "pet bull" (mert rendes pit pedigreet is kevesen tudnak felmutatni).


a rendes staff tenyésztők hidd el, odafigyelnek, de az ő kutyáikat már képről is messzire meg tudod különböztetni a lassan új fajtát alkotó szaporított bulloktól. akik persze odaadják a keverékeiket 40ezezért bárkinek.

2014. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy ez a probléma nem csak a bull típusú kutyák gazdáinál jelentkezik. A német juhászkutyától a border collie-ig mindenütt ott van. Vesznek valamit, ami többé-kevésbé hasonlít az adott fajtára (4 lába van é 2 füle, például) mert az olyan szép/kemény/okos, a sok idióta szaporító meg egy kérdés nélkül odaadja 30 négyzetméteres panellakásba, kezdő kutyásnak a huskyt vagy beagle-t. Aztán egy év múlva irány a menhely, mert nem bírnak vele.


Egy normális tenyésztő nem is ad oda kutyát (főleg nem "nehéz eset" fajtát!) amíg ki nem faggatta a kedves vevőt az öregapja sarkantyús csizmájáról is.


Van az utcánkban egy csaj, szerzett egy német juhász kölyköt. A kutya most olyan 3-4 hónapos lehet. A múltkor elszabadult, odafutott a kerítésünkhöz, az én kutyám persze szintén, és ment a szájkarate. Mikor a csaj odaért, elkapta a kiskutyát és átölelte. A kölyök abban a pillanatban stílust váltott: felhúzott ínnyel, villogó szemekkel, tátott szájjal vicsorgott és hörgött a nála 20x nehezebb felnőtt kutyára... a csaj meg, "ccsssssss..." simogatta, "nyugtatgatta". Én meg totál ledöbbentem, kölyök kutyát így acsarogni még nem láttam. Végül elmentek, mielőtt még felhívtam volna a lány figyelmét, hogy ez a kutya őt meg fogja enni tízóraira pár hónap múlva. Jó, mondjuk a csaj se egy IQ fighter.

2014. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felénk a tudatlan, nagypofájú cigóknak, meg a proli fehér "menő"gyerekek tartanak bullokat... hadd nem mondjam milyen itelligencia szinttel. Mindegy nekik hogy honnan van, a lényeg, hogy olcsó legyen és "harci"kutya. Mert ők attól qrva kemény gyerekek lesznek....
2014. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nekem is volt bull keverékem, az pittöl kezdve minden volt (másoknak) féltek is töle, holott az elsö szora visszajött, nem volt dominancia probléma sem soha. de nem értem hogy ilyen buta emberek kezébe egyáltalán hogy kerülhetne kutya? gagyi tenyésztö is adhat törzskönyvet mondjuk, akinek f..ngja nincs a tenyésztésröl, de ugy érzi... föleg nem nézi hova ad kutyát
2014. szept. 29. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!