Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sok kárt csinál egy...

Nagyon sok kárt csinál egy kis labrador? Milyet?

Figyelt kérdés
Lesz egy kiskutyám és szeretnék rá felkészulni, elzárni a rágcsálható dolgokat :)

2014. szept. 28. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát mint egy kiskutya, minden érdekli, mindent megkostolna :)

Legyen sok játéka, és mozgasd sokat, pár órás séták, trükkök tanítása stb...

És az elejétől fogva tíltsd neki határozottan hogy mihez nyulhat és mihez ne, mutasd be a határait.

De az elején szerintem rakd el az elektromos cuccokat, nehogy véletlen vezetéket rágjon, és a törékenyebb dolgokat :)

2014. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk annyit csinált, hogy 1-2 virágot önkéntesen kiásott, de semmi extra dologra ne gondolj. :D Minden a nevelésen és a foglalkozás mértékén múlik! Az enyém megtanulta már, hogy mit szabad és mit nem, pedig még kölyök. Persze néha rosszalkodik, de szinte jelentéktelen dolgokat csinál, a múltkor például összetörte az egyik cicám kerámia tálját, de nagyon komolyabb károkat soha nem okozott, és gondolom nem is szándékozik, amíg ilyen szinten lefárasztom. :)

Viszont ha nincs rá kölyökkorában akár 4-5-6-7 órád (minden kutya más jellem lehet hogy valamelyiknek elég 4 óra, de a másiknak 6 kell!) akkor számíts a következőekre:

-Ásni fog, de nagyon! Virágokat, a füvet, mindent! Szerencsére én 2 alkalom után leszoktattam erről, csak néha kattan be neki, de szerencsére mindig rajtakapom, így letudom szidni, ha próbálkozik. :) Virágokra ráfekhet, ha nem tudja hol a helye.

- Rágás! Alapvetően rágós fajta, az enyém hála az égnek nem, a játékain és rágcsáin kívül semmit se rág meg. Ha bent lesz tartva a vezetékkel az első hónapokban valószínű próbálkozni fog, mi is elzártuk, ameddig bent volt. Soha nem rágott el semmit, de jobb félni! És a Labik hajlamosak az ilyenekre főleg ha unatkoznak és kölykök. :)

- Vigyázat elefánt a porcelánboltban! Komolyan így viselkedik amíg kölyök, a fél méter alatt lévő törékeny dolgokat jobb ha elteszitek mindenhonnan. Nálunk így még nem tört össze semmi, de vendégségben igen, szerencsére ott is csak egy virágalátét. :D A farkával és magával a testével hajlamos dolgokat leverni főleg ha örül. :)

- Kaját fedezékbe! Sajnos ez a legrosszabb szokása. Mindent megenne! Lopkod és ugrál az asztalra ha nem tiltod neki! Erre nagyon figyeljetek! És semmi nassolás, mert különben elhízik, a tápot is grammra pontosan (de tényleg!) adagoljátok minden egyes nap. Csak kutyáknak való rágcsákat kapjon, de semmi emberi ételt, mert extrém módon elhízhat és ez kölyökkorban a legveszélyesebb, mert nem fogják bírni a csontjai. És egy jó tanács: ne dőljetek be neki, ha éhes. A Labik mindig ennének, de nem éhesek csak a szemük eszik. Igen, nagyon szépen tudnak nézni, de nem szabad engedni, mert nagy gondok lehetnek belőle.

- A kanapét meg ilyeneket is megrághatja, bár ilyet szerencsére nem tapasztaltam soha. Valamelyik Labi játékgyilkos, ebben sincs részem, az összes játékunk ép, pedig használva vannak. Arra figyelj, hogy mohóságuk miatt lenyelhetnek széttépett játékdarabokat amelyek bélzáródást okozhatnak, ezért csak jóminőségű kutyknak való játékokat vegyél neki és ha megrongálódott AZONNAL cseréld ki. Valamint a nejlonokkal és zacskókkal is vigyázni kell, mert egyes Labik azt is szívesen fogyasztják telhetetlenségük miatt.

Remélem segítettem! :)

2014. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!