Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találkoztatok már ilyen...

Találkoztatok már ilyen "bunkó" állatmenhelyekkel?

Figyelt kérdés

Múlt héten írtam egy menhelynek e-mailt, hogy 10kg tápot (az én kutyámnak vettem, de nem ízlik neki), meg három régi pokrócot feltudnék ajánlani, erre írtak, hogy többe kerülne a benzin pénz mint maga a kaja meg minden, mondtam, hogy elviszem én, erre meg már nem is válaszoltak. Pár nappal később írtam egy másik menhelynek, be is vittem, és ott hálálkodtak, majdnem a nyakamba ugrottak

Egy kicsit felidegesített, hogy eggyeseket ennyire nem érdeklik őket az ember jóindulata, mikor fűn-fán azt hallani, hogy minden segítség jól jön.


2010. jan. 21. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Fél éve ki akartam hozni egy kutyát az egyik menhelyről.Csak szombaton érek rá elmenni,úgyhogy akkor mentem.A hatalmas ugatásra fél óra múlva kinézett egy nő,és azt mondja:nem vagyunk nyitva.Mondom:de hát itt van,beengedne egy kutyusért?Erre ő:neki nincs benne a bérében a hétvégei kiszolgálás.Én:hát csessze meg,akkor nem ad kutyát?Ő:nem ,jöjjön hétfőn,akkor beengedem.

Na ez sem normális.

2010. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az se semmi.. inkább örülne, hogy örökbe tudna adni egyet.. :(
2010. jan. 21. 17:23
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyanígy jártam egyszer, mint a kérdező, csak 5 kg prémium táppal... Engem is elküldtek melegebb éghajlatra, hogy csak nem gondolom, mikor a benzin költségesebb, ne legyek már nevetséges! Érdekes, a sok önkéntes ilyenkor hol van? Nem igaz, hogy egyik sem lakik a városban és nem tudta volna azt mondani, hogy találkozzunk, úgyis megy ki és kiviszi, nem szakad bele abba az 5 kg-ba. Én anno egy fórumra tettem föl a hirdetést, mert nem tudtam eldönteni, melyik menhelyet támogassam, aztán úgy voltam vele, aki kapja marja. NEM KELLETT SENKINEK, CSAK SÉRTEGETTEK!!! Írtam is, mindig sírnak, hogy a kevés is sok, minden adományra szükségük van, akkor hogy-hogy nem kell szerény 5 kg? Na erre aztán jött a hideg zuhany, hogy majd akkor vegyem a menhelyek nevét a számra, ha én is ott gürizek önkéntesként ingyen és bérmentve stb! (Megjegyzem, ha valamelyik azt mondta volna, neki kell, kivittem volna magam is.) Úgy megbántottak, amíg élek, nem felejtem el!!! :( Soha egyetlen nagy szervezetnek nem fogok még egyszer semmit felajánlani! Egyetlen társaság van, akiket támogatni fogok, ők egy kis csapat, a szeretett fajtám mentésével foglalkoznak, csakis és kizárólag őket támogatom ezentúl! És biztos vagyok benne, hogy ők ezt értékelni is fogják, nem úgy, mint a "nagyok"... Pffff.

(Jaj bocs az indulatosságért, de mindig felkavar ez a téma azóta...)

2010. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

A Népligetbe,a Strázsa Kutyaiskolába reggel 8 és este 8 között bármikor ki lehet vinni,vannak ott panziózó mentett kutyák,meg fogják köszönni az ottani dolgozók.

Pokróc is mindig jól jön.

2010. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
melyik menhelyek voltak azok??? :o nagyon érdekelne, szerintem leírhatjátok nyugodtan, magukra vessenek.
2010. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

És attól szerinted ők megváltoznak? Itt nem menhelyekkel van igazából baj, hanem bizonyos személyekkel azokon a menhelyeken. Azóta is láttam már azon a bizonyos fórumon, másokkal is pontosan ugyanezt csinálják, rendszeresen. Mert azt hiszik, az állatvédelem csakis az ő kiváltságuk lehet. Példának okáért, mikor találtam egyszer az erdőben egy kiskutyát, akkor is kikezdtek, hogy a gazdi keresés és a régi gazda felhajtási nem úgy működik, ahogy azt én elképzelem... Mikor kértem, segítsenek, akkor közölték, náluk nincs hely a kutyának. Miután végig pocskondiáztak, mert a magam módján próbáltam a régi / új gazdit megkeresni, akkor már egyből vették volna magukhoz ideiglenesbe! Érdekes... Megnevezhetném őket név szerint, de fölösleges. Besavanyodott fapi*ák, mindenkivel ezt csinálják... Már csak azért is fölösleges név szerint emlegetni őket, mert végére sem érnék a sornak. Kezdték a fő okoskodók, akik az élenjárók mindenben, aztán ahogy fajzott el a vita, jöttek a kiskatonák, a végén már a legutolsó ismerős is mellettük trappolt, aki a kutyasuliban életében egyszer látta őket, a Nagy Állatvédőket...

Azt gondolom: a környezetvédelem (és az állatok védelme) elsősorban egymás kölcsönös tiszteletével és megbecsülésével kéne, hogy kezdődjön... Ezért sem írom le a nevüket, úgy érzem, akkor semmivel sem lennék különb az ilyen embereknél...

2010. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Csak nem azok pontoztak le, akik magukra ismertek?
2010. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
én nem mondom, hogy attól megváltoznak, ha most közzéteszitek a szervezeteket, nevüket, csak szimplán érdekelt volna. de mind1 is, igazad van, ne süllyedj le a szintjükre.
2010. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát, úgy látom akkor nem csak én járok ilyen cipőben.. Engem is nagyon felidegesített, hogy az ember segíteni akar, jó indulatú, és elküldik a jó büdös pics...be... Nekem is pénzbe kerül a benzin, amivel elvittem volna, sőt a kaja is pénzbe került nekem, ők meg ingyen megkapták volna, a s eggük alá toltam volna, és így se kell nekik.. és ezek az emberek nevezik magukat állatmentőknek, mikor gyakorlatilag a kutya vacsijáért lusták megmozdítani a kisujjukat.. mert ha jobban belegondolunk, így van..

nha mindegy nem érdekel, örülök neki, hogy van aki elfogadta, megköszönte és most 3 kutyust tart melegen az én régi pokrócom. :))

2010. jan. 21. 19:07
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig magam szoktam kivinni a menhelyre az adományaimat. Egyrészt azért, mert szeretem tudni, hogy hova kerül, másrészt kíváncsi vagyok a kutyákra és általában ott is maradok segíteni, sétáltatni. Ez így tiszta ügy és eddig mindenhol megköszönték, Budapesten és vidéken is.

Annyit viszont meg szeretnék jegyezni, hogy ahol alkalmazott hétvégén nem engedett be valakit, az inkább az önkormányzati üzemeltetésű sintértelep lehetett, mert ott vannak alkalmazottak. A menhelyek civil szervezetek, itt önkéntesek dolgoznak a szabadidejükben, ezért ha rossz kedvük van hazamennek gorombáskodás helyett, hisz ez nem munkahely, hanem önkéntes hobbi. Az Illatos úti sintértelepet is sokan összekeverik menhellyel, pedig ég és föld a kettő közti különbség.

2010. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!