Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly fülgyulladás lehet?...

Komoly fülgyulladás lehet? Találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés

1 hete vettem egy másfél éves westie-t. Már aznap láttam, hogy rázza a kis fejét, tegnap megnéztem a fülét, és ilyen sárga darabos fülzsír van a fülébe. Hasonló mint az emberé, de ez darabosabb és halványabb. Kamillás vízes zsebkendővel próbáltam kicsit tisztogatni neki, de utána szerintem jobban fájhatott csak neki, mert lefeküdt és fél órán keresztül a földhöz nyomta a jobb fülét. Ma viszem orvoshoz, de azért érdekelne hogy ti találkoztatok-e már ilyennel. Mitől lehet ez, mit adott rá az orvos???

A többi westie-mnek tiszta a füle, nincs benne ilyen trutyi...

Köszönöm előre is.


2010. jún. 7. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Van speciális folyadék,azzalkell tisztítani. Előfordulhat, hogy csak zsírosabb, de az is lehet, hogy be van gyulladva (a rázás erre utal) A doki majdkitisztítja, ha gyulladás, akkor ad rá antibiotikumot.
2010. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

itt is van egy westie a környéken, sztem az életben nem volt még megtisztítva a füle, szegény folyton rázza..mondhatom a gazdának le se...:@

ne tisztogasd semmiképp, mert csípheti bármi neki.

az én westiem egyszer vakarta halálra a fülét, rögtön mondták h allergia, de kiderült h gombát kapott el másik kutyától. hetekig szenvedett, mire végre egy másik doki adott fülcseppet és már aznap szépen és nyugodtan aludt:)

bár neki nem voltak ilyen sárgás dolgai.

már biztos be van gyulladva neki, nem tudod eddig mivel etették?

2010. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fülgyulladás jele, ha vakarja a fülét, rázza a fejét, illetve ha félre tartja a fejét.Megnézheted úgy is, hogy a füle tövét összenyomod, és ha cuppog akkor is tuti gyulladás.Tegnap kérdeztem az állatorvosunktól, mivel az én kutyusom állandóan vakarja a fülét.

Ne nyúlj bele semmiképp. Orvos ad rá cseppet, vagy lekezeli. Utána szerintem nem lesz vele gond.

2010. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. jún. 7. 15:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Az előző gazdája marhahússal és kenyérrel etette. Én nem tudom nekik ezt megvenni, sajnos... De az előző gazdinál is baj lehetett már a fülével, mert amikor elhoztam, már aznap láttam egyszer hogy rázza a fejét.
2010. jún. 7. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!