Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi? ( (Kérdésed túl rövid,...

Mudi? ( (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Leginkább olyanokhoz válaszára lennék kíváncsi, akiknek van/volt mudijuk. Tulajdonképpen minden érdekel a fajtával kapcsolatban, de legfőképpen ezek:

-mekkora a mozgásigénye? (az evidens, hogy nagy, de mégis: mennyit sétáltok, játszotok, sportoltok egy nap?)

-mennyire apportos?

-megfelelő fizikai és agyi fárasztás mellett tartható lakásban?

-mennyire könnyen tanítható és motiválható?

-mennyit bír ki egyedül egy nap?

-mennyire jön ki más álltokkal, pl. macskákkal?

De bármilyen tapasztalat, fontos infó érdekel a fajtával kapcsolatban... előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. szept. 28. 21:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Igen,nagyon sunyi, kérlelő, huncut (stb) nézése van!
2014. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mudim van!

Nagy a mozgásigénye, sétával nem lehet kifárasztani, csak ha fél napot gyalogoltok. Futtatni kell, labdázni vele és feladatokat adni neki. Akkor fárad.

Az enyém nagyon apportos, kicsinek is mindent cipelt, lopkodott. Ha hozzá akart érni ahhoz, amihez nem szabad, rászóltam, de ha már felvette, akkor hívtam és dicsértem, ha hozta. Azóta sem szed szét se zoknit, se papucsot, csak odahozza nekem.

Szeret a gazdi közelében lenni. Szoktatás kérdése ... az enyém nem marad egyedül kint, bent tartom. Nagyon jól elvan, összegömbölyödik a kanapén. Feleslegesen nem ugat, meg lehet vele értetni, hogy nem szabad.

Könnyen tanul, kajára, labdára és rongyra is figyel, de még a sima dicséretnek is nagyon örül.

Más állatok ... birkákat tereli, macskákat nem szereti, de nem is lett hozzájuk szoktatva (nincs itthon), csak annyi, hogy nem kergetheti.

2014. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Értem... köszi a választ. :)
2014. okt. 5. 18:02
 14/14 anonim válasza:

Mozgás igény: leviszem a focipályára aztán rugdalom neki a labdát, mindig utána fut. Futok vele pár kört, séta. Másfél óra kb. De vannak napok hogy nincs lemozgatva, kibírja.

Nagyon könnyen tanítható.

Nagyon könnyen motiválható kajával az enyém.

Hétköznapokon reggel fél héttől délután fél hatig egyedül van (addig dolgozom) utána viszem le a pályára.

Más kutyákat rühelli sajnos, amelyekkel együtt felnőtt velük elvan. Van egy pár hónapos kiscicám, vele játszik, de a nagyokat mindig felkergeti a fára.


Amúgy alkalmazkodó típus.

Lakásban is tartható, kicsi korában ittben volt, de kiköltöztettem amint megkapta az oltássorozatát. 2 nap alatt hozzászokott.


Apportot még csak most tanulja.


7 hónapos kan :)

2014. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!