Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdik, ti hogyan...

Több kutyás gazdik, ti hogyan szoktattátok össze a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
Pénteken új kutya (japán chin) érkezett hozzánk. Tizenhárom éves. Már lassan egy éve van egy elég kíváncsi, két éves pekingi palotapincsink. Az öregebb ha a közelében van a pincsi, minden mozdulatára morgással reagál. Az első támadása után pedig már szinte azonnal nekiugrik a pincsinek. Mit tehetnénk? Hogyan szoktassam össze a két kutyát?

2014. szept. 29. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Az első morgás után nektek kellene határozottan tiltani a kutyát.


Én elég sokat szoktatok össze, mert évek óta ideiglenesem, 2-3 havonta cserélődnek a kutyák. Összeengedem őket, amelyik morog, az le van tiltva, szóval, vagy ha kell, közbe is lépek úgy, hogy eljusson az agyáig. Még egyszer van, hogy bepróbálkoznak a balhéval, de egy-kettő a maximum, mert a balhé nálunk nem egy elfogadott magatartási forma.


Az idős kutyák gyakran jóelőre védik magukat a fiataloktól, főleg, ha már fáj itt-ott. Ha a fiatal csak szaglászódik, az oké, de ha mondjk ugrál a fején, akkor értelemszerűen őt kell tiltani.

2014. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy hiába szólunk az öregnek, azonnal támad, holott a kicsi csak szaglászná. Már össze sem merem engedni őket, mert tuti hogy összeugranak. A kicsi próbált rámászni néha, de amikor a nagy morog, tudta hogy nem lehet neki. Viszont akkor már késő, mert támad is az öregebb.
2014. szept. 29. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez enyém először gyakorlatilag meg is ölte volna. Pedig 2 kölyökről volt szó. Aztán mindent együtt csináltam velük. Osztogattam nekik falatkákat tanítottam őket stb. Aztán jöttek a hidegek és egyszer látom ám össze vannak bújva. Nagyon megörültem neki azóta remekül megvannak. /ez kb. 2-3 hete történt/ /foxi és shar peiről van szó/
2014. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyenlőre próbáld meg nem összeszoktatni a két kutyát, hanem elérni, hogy közömbösek legyenek egymással. Legyen mindkettőnek külön helye és privát szférája (külön pokróc, külön tál - vizes tálka is, nem lehet rajta a másik szaga, erre nagyon vigyázz!). Legyen egy rend és rendszer: kajánál, sétánál, foglalkozásnál, mindenhol. De első körben a kaját is külön kapják. Semleges területen kezd az összeszoktatást (parkban, vagy más olyan helyen, ahol kicsi a forgalom), és olyan időben, amikor nincs zavaró körülmény. (Igen, akár hajnalban...) Menjetek sokat együtt sétálni, aminek (szintén) legyen egy rituáléja: a pórázokat mindig ugyanabban a sorrendben (öreg, fiatal). Ha magadhoz hívod őket, akkor is mindig ugyanabban a sorrendben. Bármilyen agresszív viselkedést azonnal próbálj lereagálni, te vagy a főnök! Véleményem szerint az is egy szép eredmény lesz, ha az majd elvannak, és hagynak egymásnak saját teret.

Ha lesz még több kutyusod, akkor máskor, mielőtt dierktben elhoznád az újoncot, közömbös terepen és előzetes intézkedésekkel kezd meg az összeszoktatást. (Tudom, ez nem mindig lehetséges, nem ismerem a mostani körülményeket sem, ezért nem írtam, hogy így vagy úgy kellett volna...) Határozottság, következetesség, és mindkét szőrmóknak biztonságérzet nyújtása. És minden oké lesz.

2014. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van két pincsimértű kutyád és nem tudd őket lerendezni? Amikor nekimegy megfogod, felemeled, ráüvöltesz és eldobod két méterrel odébb. Ennyi. Garantálom, hogy nem sokszor kell ismételni.
2014. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!