Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok hogy a kölyök...

Leírnátok hogy a kölyök kutyáitokat mire és hogy neveltétek meg, szoktattátok rá?

Figyelt kérdés

Írjátok le a kutya fajtáját is és a konkrét technika érdekel hogy hogyan csináltátok!

Ilyenek érdekelnek hogy:

-emberekre való ugrálás

-kunyerálás

-rágás

-harapdálás

-lábnál menés

-behívás

-esetleg különféle viccesebb feladatok (pacsi,hempergés,parancsra ugatás,"döglött kutya" stb stb)

és még amiket esetleg kihagytam!:)

Köszönöm szépen!


2012. ápr. 10. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
szia!Nekem egy kölyök kutyám van (keverék) már van vagy 7 hónapos de még mindig kicsi és már tudja hogy pacsi,igy tanítottam meg rá:az egyik mancsát megfogtam és tartottam kb 4 másodpercig majd jutalom,vagy ha már így tudja akkor ütögetem a földet és már automatikusan rakja a mancsát.Ül:Fogtam a jutalom falatot a magasba (azért nem annyira magasra) Kb. a feje fölé de tőle távolabb és magátol leült majd jutalom. Lábnál menés:először pórázon mondtam neki hogy lábhoz persze(sétálás közbe) és egyszerre mondtam hogy lábhoz és közbe visszarántottam (finoman de magabiztosan) Harapdálás: Rácsap a szájára ez általában működik.
2012. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-ugrálás: Magamra sem engedtem ugrálni , ha rám ugrált elfordultam tőle és nem foglalkoztam vele, ezek után ha idegenre akart felugrani már előre rászóltam.Megtanulta hogy játék közben vagy ha megengedem felugorhat, egyébként meg nem.

-kunyerálás: soha nem adtam neki kaját mikor kunyerált.

-rágás: fogváltás után leszokott róla , de mindig van neki kint puhább fa, műanyag doboz vagy valami hasonló dolog amit rághat.

-harapdálás: Be szokta kapni a kezemet még most is de ezt nem bánom így nem szoktattam le.Harapdálást viszont úgy csináltam , hogy mikor elkezdett erősebben harapni a mutató ujjammal felfelé nyomtam a fogait(nem erősen) és ezt valamiért nagyon utálta így 1-2 hét alatt leszokott a harapdálásról.

-lábnál követés: Kutyasuliban tanultuk és ott megcsinálja, utcán nem várom el tőle hogy ott közlekedjen de ha kell tud láb mellett jönni.

-behívás:Labdával csináltam, mikor eltávolodott mondtam neki hogy "gyere" és meglóbáltam a labdát és ő szépen visszajött érte.

- tudom még parancsra magamra ugattatni.

2012. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legelső "szó" amit megtanítottam neki az a NEM volt. Onnantól sokkal könnyebben ment minden.


Ugrálásnál durván lelktem magamról és rászóltam h nem.


Ha megharapott, akkor elkaptam a fülét és beleharaptam.


Rágcsálni adtam játékot, szerencsére sose akart semmilyen kábelt vagy egyebet megkóstolni.


Lábnál menésnél szorosan mellettem jött (erre való a póráz, oda"szorítottam" magamhoz) és néha mondtam h igazodj és akkor rántottam egy picit a pórázon.


Behívást már akkor gyakoroltunk, mikor még nem sétálhatott. Hangnemet változtattam és hívtam. Tudtam h a kedves hangra oda fog jönni.


Vicces feladatra nekem nicns szükségem, ezért nem is tanítottam rá.



Viszont már első etetésnél, mikor leraktam a kaját akkor lenyomtam a fenekét és a helyén tartottam. 3 nap után már magától ült le és várta a kaját :)

2012. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Leírjátok még nekem hogy milyen fajta a kutyus és azt hogy mennyi ideig tartott egy-egy feladat betanulása?

Még egyszer köszönöm!

2012. ápr. 11. 07:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem roti-nj keverék, a feladatok pedig gyorsan mentek, mert én megmutatom neki h mit kérek (ül-nél lenyomom a popsiját, fekszik-nél a mellkasát is, stb), nem jutifalatért kell rájönnie. Én nem is használok jutifalatot.
2012. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!