Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az amit az átlagos dolgokon...

Mi az amit az átlagos dolgokon kívül elvártok egy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mire fordítson több figyelmet. Pl. inkább több szűrés mint kiállítási eredmény ...
2014. okt. 1. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az "átlagos" dolgokhoz tartozik a fajtára megszokott szűrés is. A kiállítás csak a formát bírálja. A kutya pedig nem csak külcsín.
2014. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az átlagos dolgok pl: kötelező szűrések, pár kiállítás.


Amire én gondoltam: nem kötelező szűrések, több kiállítási eredmény, engedelmességi vizsga, úszás, sport a kutyával.

2014. okt. 1. 11:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a szűrésekre, mivel én sportkutyát akarok, nem kiállításgyőztest. Elég ha megfelel a standardnak, nem kell, hogy kiemelkedő legyen.

Amúgy ami engem nagyon idegesít, hogy egy tenyésztőnek elvileg értenie kéne a kutyákhoz, kellene, hogy legyen tapasztalata, de nevelés terén azt tapasztaltam, hogy a legtöbb mégsem tud semmit, sőt néha még egyéb dolgokban is tájékozatlanok. Szóval amikor egy rendezvényen a tenyésztő tenyészszukája úgy néz ki, hogy egy napig a szék alatt ül és vicsorog, akkor attól elmegy a kedvem hiába vannak agility bajnok kölykökei. Vagy amikor valaki tanácsot kér a tenyésztőtől, hogy mondjuk miként maradjon meg a kutyája utazás közben a boxban, és akkor fel van sorolva 30 lehetőség, de az eszébe sem jut, hogy a kutya megnevelését tanácsolja. Gyakori tévhiteknek sem kéne bedőlni egy tenyésztőnek már szerintem, mert így nem tudok felnézni rá. Pl, hogy jaj Fifike milyen cuki, csak kis féltékeny mint egy ember, miközben Fifike nagyban tépi a másik kutyát.

Szóval nekem inkább a kutyanevelésre, kiképzésre lennének elvárásaim az átlagos dolgokon kívül.

2014. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például fontos, hogy legyen célja a tenyésztéssel, tudja, hogy mit akar kihozni az adott fajtából hosszú távon. Szűrések alapkategória. Megfelelő tartási körülmények, szocializáció szintén alap.

Kiállítás nekem abszolút nem fontos, nincs tenyészértéke. Arra jó, hogy megmutasd a kutyát másoknak, hogy megismerjék, de ennyi.

Adott fajtának megfelelő munkát (amennyiben van ilyen) végezzen a tenyészkutya, gondolok itt arra, hogy például egy terelő kutya tereljen, stb.

Amit én még megnézek egy kutyában, az a mozgása, abból elég sok mindenre lehet következtetni, hogy hogy tartják. Nem szeretem azokat a kutyákat, akik gyönyörően mutatnak a ringben, de menni alig tudnak, mert nincsenek rendesen mozgatva.

2014. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Negyesnel a pont. En semmikyen fajtat nem veszek olyantol, aki nem dolgozik a kutyaval. Szerintem egy BH vizsga egy olebnek is alap lenne, mert tok jo, hogy tud szepen menni a ringben, de en egyutt fogok elni vele, meg amugy sem hiszem, hogy disztarggya kene degradalni a kutyat. Kulonosen szomorunak tartom, amikor egy munkakutyanal egy kepessegvizsgaval vagy annyival se szurnak ki a vasarlo szemet.
2014. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés! Szerintem fajtafüggő is, mert ha elég jó a kiállítások világa, jó irányba megy a fajta, akkor nem baj, ha vannak díjak, sőt!


Ha nekem nem a show vonal tetszik az adott kedvenc fajtámból, akkor jön be a munka és egyéb más, ott is jó, ha van külső megmérettetés.


Még jó ötlet lenne, hogy ha olyan a fajta, hogy nincs lehetősége "aratni" egy sportban vagy vadászaton, annak is legyen valamiféle temperamentumteszt. Ahogy a küllembírálat rendszere szépen kiépült, ennek is kéne egy jól szervezett módot találni. Pl. a legcsaládbarátabb yorkie, a legbéketűrőbb kínai kopasz stb.

2014. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

A kiállítás ritkán érdekli a gazdikat. A szűrések meg alap, az is inkább a tenyésztő érdeke.

Én fontosabbnak tartom a gazdikat segíteni mindenben, akár kiállításozni, akár sportolni akarnak, vagy csak egyszerűen egy kedves, engedelmes kutyát szeretnének. Lehessen bármikor megkérdezni az etetéssel, viselkedéssel, neveléssel kapcsolatban és ezekre tudjon is válaszolni.

2014. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is nemsokára kiskutyát fogok venni, ami nekem nagyon fontos:

-mindkét szülő szűrve legyen

-kiállítási eredmények (mivel én kiállításokra is szeretnék járni)

-a szülők temperamentuma ( nyugodt, kiegyensúlyozott, barátságos kiváló idegrendszerű kutyák legyenek)

-a tenyésztőhöz bármilyen kérdéssel fordulhassak, kapcsolatban maradjunk

-egészségügyi garancia

-A kicsi fogékony legyen az ú dolgokra

Nekem elég komoly céljaim vannak, szeretnék a kiállításokon kívül BH, IPO vizsgázni, bemutató csoportban részt venni illetve a mantrailing sportban is jeleskedni. Ki akarom hozni a leendő kutyámból a maximumot. A kiállítási szempontok nálam másodlagosak, lényeg hogy olyan kutyám legyen akik akárhová magammal vihetek mert nincs vele probléma, nem egy idegbeteg,mindenkit megugatós kutya. Tudom ez függ a neveléstől is, de az már rajtam fog múlni.

2014. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutyái és ő is szeressék az embereket:) A sok hülye vevő ne vegye el a bizalmát az emberiségben, én indulhassak tiszta lappal.
2014. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!