Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan neveltétek a kölyök...

Ti hogyan neveltétek a kölyök kutyusotokat szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Mármint kinek milyen módszer vált be?
2014. okt. 2. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 óránként leviszed. Ha lent végzi a dolgát, megdicséred. Kezdetben kaphat jutalomfalatot is. Így rögzül benne, hogy lent kell végeznie a dolgát.

Ha a lakásban piszkít, akkor takarítasz - de nem nyomod bele az orrát a pisibe/kakiba, mert nem fogja érteni, miért bünteted meg, főleg, ha órákkal később veszed észre.

Egy idő után, ha le kell mennie, jelezni fog.

Ahogy idősödik, az időt ki lehet tolni, és végül elértek odáig, hogy napi 3-4x sétáltok.

3 hónapos kora előtt azonban hosszú sétákra ne vidd mert addigra lesz csak védett a betegségek ellen. De ezt az orvosotok majd elmondja.

Ja, és ne használj almot vagy kutyapelenkát.

2014. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én valószínűleg szerencsés vagyok, mert nem kellett nevelnem, miután már levihettem, önmagától 4-5 nap alatt az lett.
2014. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kutyapelenka miért nem jó? Sok helyen pozitív dolgokat olvastam róla
2014. okt. 3. 01:18
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert ha nagy nehezen rá is szokik a kutya, utána az életben nem tudod róla leszoktatni. Ráadásul a kutya nem piszkít oda, ahol él. Inkább szagolgatod a büdös pelenkát, minthogy levidd sétálni? A pelenka azoknak való, akik a kutyát dísznek tartják. Legalábbis ők mondják hogy jó dolog.
2014. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pelenka lusta embereknek van, akik még a kutyát sétálni se viszik, nemhogy kielégítsék a szükségleteit. Ha nem tudod vállalni hogy az első hetekben még éjjel is leviszed később pedig naponta 3x, de inkább 4x, akkor ne vállalj lakásba kutyát.

Mi kertes házban lakunk, így könnyebb dolgom volt, de valakinek ott sem megy. 2 óránként felkeltem hozzá éjjel is, és nappal pedig egész nap kint voltunk. Mindig megdicsértem ha kint végzi el a dolgát, nekem nagyon még jutalomfalatot sem kellett használnom, anélkül tudta mit akarok igazából. Ez az egyetlen módszer van, és előbb vagy utóbb, mindenkinek beválik. A kutyapelenka idős kutyáknak való nem pedig kölyköknek. Gondolom jó marketing a sok lusta, kutyhághoz nem értő embereknek, az hogy ajánlgatják, hogy ilyen jó olyan jó. Persze hogy jó: arra hogy a kutyád mindig a szobába piszkítson, 10-15 éven át. Soha nem fogod róla lenevelni, kint nem lesz hajlandó elvégezni a dolgát majd.

2014. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mivel van egy kisbabánk, így éjjel ahányszor felkelek etetni, annyiszor kiengedem a kutyát. Mégis minden reggelre be van csinálva. most 5 hónapos. mi lehet a baj? Kertes házban lakunk, napközben szinte egész nap kint van a többiekkel, és kint is intézi a dolgát. Amint látom, meg ha ki viszem sétálni, akkor is mindig megdicsérem.
2014. okt. 21. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!